Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a czemu służy ten biało-szarawy gres? na zdjęciu widac też, że z drugiej strony tego bialo-szarawego gresu są ułozone jakies brązowowate płytki - sądząc po płytkach na ścianie kuchnia.

jak dla mnie to zbyt duzo róznych kolorów na podłodze w niedużej przestrzeni.

biało szarawy gres jest ułożony w całym holu, z którego jest wejście na górę. Natomiast brązowe płytki są w pomieszczeniu gospodarczym, które zostanie zamknięte drzwiami, więc ich nie będzie widać. Trudno, żebym dawała w kotłowni na podłogę gres za 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Skąd bierzecie stolarzy którzy robią takie ładniutkie schodki za niewielkie pieniądze:-( Mój stolarz wycenił schody dębowe na 11tys zł a bukowe na 9tys zł, dodam że schody ażurowe ze spocznikiem zdjęcia projektowe kilka postów wyżej. Pozdrawiam

 

Witaj,

 

Niestety schody ażurowe tyle kosztują.

Jakby doliczyć do podanych cen koszt betonu stali i robocizny na pewno nie wyjdzie taniej.

Co do ceny ażurowych, to mój brat ilka lat temu zamówił takie tanie, myślę że nie chciałbyś takich, niestety jakść drewna oraz wykonanie pozostawia wiele do życzenia, Brat udaje że nie widzi bo teraz to już "musztarda po obiedzie", ale szkoda było pieniędzy, niesty tak się czasem kończą oszczędności!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie co do schodów ponieważ chcę mieć piwnicę i prawdopodobnie najbardziej optymalnym miejscem będzie mała łazienka.

http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz/antek_iii/0/474#top

Pomieszczenie to ma 2,08 na 1,30m. Więc pytanie czy tam się zmieszczą i czy otwór będzie dość duży aby nie bić o niego głową przy każdym schodzeniu. Dodam, że piwnica ma być użytkowa i dość często tam będę schodził więc zależy mi aby schody były wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie dopytywałam brata o cenę, ale na pewno nie było to 10-12 tyś, myślę że połowa tej ceny. Schody o których mówię sa dębowe, ażurowe ze spocznikiem.

Spocznik pękł myślę po roku (nie pamiętam dokładnie), montaż i wykonanie pozostawiają wiele do życzenia. Belki są poskecanę takimi wielkimi paskudnymi śrubami. A żeby wymienic ten spocznik trzeba podobno rozkręcić dużą częśc schodów więc ma taki pęknięty spocznik.

 

Nie chcę żebyś myslał że popieram wysokie ceny, ale trzeba sie liczyć z tym że dobry materiał kosztuje. Ja wyceniałam schody u dwóch stolarzy, ceny różniły się tylko 1 tyś zł, okazało się że ten tańszy nie doliczył barierki na górze więc cena byłaby zbliżona. Koniec końców na razie nie robimy schodów, zostawiamy na deser. Ale trzeba znaleźć kogoś sprawdzonego kto nie oszukuje na materiale i nie ma cen robocizny z kosmosu, a wtedy schody będa ładne nie puszczą człowieka z torbami i bedą cieszyły oko latami, a chyba właśnie o to chodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba znaleźć kogoś sprawdzonego kto nie oszukuje na materiale i nie ma cen robocizny z kosmosu, a wtedy schody będa ładne nie puszczą człowieka z torbami i bedą cieszyły oko latami, a chyba właśnie o to chodzi.

Zrobić dobre schody to nie jest tak hop-siup.

Ludzie nie zdają sobie sprawy ile pracy w to trzeba włożyć. Pominięcie jakiegokolwiek z wielu etapów prowadzi do poważnych konsekwencji. Lakierowanie tanim lakierem kończy się wydeptaniem śladów do gołego drewna już po 2 może 3 latach, jak zaobserwowałem u znajomej. Właściwe odnowienie później takich schodów też nie jest łatwą sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Panu budowlańcowi nie chcę się chyba wylewać betonowych schodów ;)

Tak poważnie, to chyba wszystko zależy ile zamierzasz wydać na schody i z czego je zrobić. Poczytaj wyżej i zobacz ile kosztują dobre schody samonośne a ile betonowe. Inna strona medalu, stolarzom, nie chce się obkładać schodów betonowych drewnem. Mają z tym więcej zabawy w trakcie montażu - tak znowu wygadał mi się mój stolarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję emjot za odpowiedź. Póki co dopiero rozglądam się w tym temacie i próbuję się odnaleźć. Jestem totalną ignorantką w tym zakresie a intuicja podpowiada mi, że obłożenie górnej części schodka drewnem + koszt schodów betonowych powinien być zdecydowanie tańszy aniżeli całość drewniana. Czy w tym wypadku intuicja kobieca mnie zawodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...