Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To i ja wrzucę swoje schody - w fazie przejściowej czyli po zeszlifowaniu lakieru i przed położeniem oleju. W dolnym biegu barierki nie planujemy.

 

[ATTACH=CONFIG]62759[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]62760[/ATTACH]

Witam,

Schody sa boskie ! właśnie te łączenia pod kontem 45- suuuper.

Czy stopnice i podstopnice są tak grube jak widać z boku czy może jakis "patent" tam jest zastosowany ?

Prosze o kilka szczegółow jak sa one wykonane.

 

 

Czy mogę prosić o zdradzenie kto takie cuda potrafi robić.

 

Pierwszy raz widze ze mozna takie cudo zrobic na betonie . Dywanowe schody sa tak łaczone i to juz nikogo nie dziwi.

Jestem pod WIELKIM wrazeniem.

Gratuluję tak wspaniałych schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahu&Korek, dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że podobają się nie tylko mnie :)

 

Stopnie i podstopnice w rzeczywistości mają niecałe 4cm - z boku efekt masywu robią "doklejki", które też zresztą są wzdłuż stopnia i stopnicy łączone pod kątem 45 stopni. Na tym zdjęciu widać mniej wiecej, jak to robione:

 

e28ada890300ed023820717bef01c125,10,19,0.jpg

 

0a996534635dc84ae6723c24367317be,10,19,0.jpg

504fb2c0ae49679e433bffd0a2ba5caa,10,19,0.jpg

 

Wykonania schodów nie było się komu podjąć, aż w końcu zlitował się nade mną brat, który jest stolarzem, z tym że meblowym i na codzień schodów nie wykonuje, ale lubi wyzwania :)

 

 

Witam,

Schody sa boskie ! właśnie te łączenia pod kontem 45- suuuper.

Czy stopnice i podstopnice są tak grube jak widać z boku czy może jakis "patent" tam jest zastosowany ?

Prosze o kilka szczegółow jak sa one wykonane.

 

 

Czy mogę prosić o zdradzenie kto takie cuda potrafi robić.

 

Pierwszy raz widze ze mozna takie cudo zrobic na betonie . Dywanowe schody sa tak łaczone i to juz nikogo nie dziwi.

Jestem pod WIELKIM wrazeniem.

Gratuluję tak wspaniałych schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!:yes: jesli laska:D

czy zna ktos lepsze rozwiazanie na miare schodow.

wysokosc 263 i dlugosc 300

wysokosc stopnia 20 szerokosc 25.

:( ciezko cos wymyslec i zmiescic sie w wymiarach

a lep juz peka od myslenia

 

Nie myśl tyle bo nic innego nie wymyslisz jeśli jest to jeden bieg na prosto

A może coś na kształt L albo U da radę zaadoptować

 

Jahu&Korek, dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że podobają się nie tylko mnie :)

 

Stopnie i podstopnice w rzeczywistości mają niecałe 4cm - z boku efekt masywu robią "doklejki", które też zresztą są wzdłuż stopnia i stopnicy łączone pod kątem 45 stopni. Na tym zdjęciu widać mniej wiecej, jak to robione:

 

[ATTACH=CONFIG]63873[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]63874[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]63875[/ATTACH]

 

Wykonania schodów nie było się komu podjąć, aż w końcu zlitował się nade mną brat, który jest stolarzem, z tym że meblowym i na codzień schodów nie wykonuje, ale lubi wyzwania :)

 

Nie dziwię się że nikt nie chciał tego robić

bo trzeba by siedzieć miesiąc u klienta aby coś takiego wykonać na betonie

Zastanawia mnie kant na połączeniu stopnia z podstopniem

Jest on ostry?

Jeśli tak to będzie on bardzo narażony na ścieranie i po kilku miesiącach po lakierze zostanie tylko wspomnienie

a kant zrobi się czarny od brudu

Jeśli ma jakiś promień chociaż nie wiem jak go brat zrobił na zamontowanych już schodach

to łączenie wypada pośrodku zaokrąglenia

Chciałbym to zobaczyć w realu bo na foto nie widać wszystkiego

Mimo wszystko winszuje takiego braciszka bo musiał wykazać się nie lada cierpliwością:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodję zdęcia schodów robione w dzień. Zdjęcia nie najlepsze bo robione na szybko i w pochmurny dzień. Ale kolor bardziej naturalny bo nie wpada w czerwony jak na poprzednich zdjęciach.

 

http://images8.fotosik.pl/2247/4de7c782cfb8cd49gen.jpg

http://images8.fotosik.pl/2247/e4e244cf2b5b5c54gen.jpg

http://images8.fotosik.pl/2247/d7dc050189a45455gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę miała taką małą klatkę schodową , z drzwiami na półpiętrze. Czy rozważałeś/aś :) schody tylko drewniane. Ciągle mam kłopot z podjęciem decyzji czy beton +drewno czy może samo drewno. Jeżeli możesz podać koszt wykonania będę ogromnie wdzięczna. Wyglądają bardzo elegancko. Barierka nadaje im lekkości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

no i faktycznie trwało to trochę...

 

Kant nie jest idealnie ostry, bo został delikatnie przełamany papierem ściernym.

Przez blisko rok schody były polakierowane ale nie działo się nic z kantami, to znaczy lakier nie zdążył się wytrzeć i brudu też nie widać, ale może za krótko to trwało.

 

Nie dziwię się że nikt nie chciał tego robić

bo trzeba by siedzieć miesiąc u klienta aby coś takiego wykonać na betonie

Zastanawia mnie kant na połączeniu stopnia z podstopniem

Jest on ostry?

Jeśli tak to będzie on bardzo narażony na ścieranie i po kilku miesiącach po lakierze zostanie tylko wspomnienie

a kant zrobi się czarny od brudu

Jeśli ma jakiś promień chociaż nie wiem jak go brat zrobił na zamontowanych już schodach

to łączenie wypada pośrodku zaokrąglenia

Chciałbym to zobaczyć w realu bo na foto nie widać wszystkiego

Mimo wszystko winszuje takiego braciszka bo musiał wykazać się nie lada cierpliwością:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...