Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, jestem w tracie poszukiwnia pomysłów na barierke czy balustrade do swoich schodów, mam małe dziecko zaczynające chodzic i musi to byc cos bezpiecznego. myslalam o czyms w rodzaju jakiejs kratki z cienkich deseczek, (cos jak taka ozdoba jak kiedys byly modne na kwiatkim) do samego sufitu. jakies inne pomysly? na necie nie znalazlam nic ciekawego pasujacego do moich schodow, prosze o propozycje.schody 2.jpgschody 1.jpgschody 2.jpg Edytowane przez grampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta &Marek!

Obejrzałam Wasze zdjęcia na fotosiku.Macie naprawdę piękny stylowy dom:).

Szczególnie podoba mi się łazienka z wolnostojącą wanną .Schody,kuchnia-super!

Swoją drogą mam bardzo podobne schody i identyczną tapetę nad schodami,którą już zmieniliśmy :D

Mam pytanie odnośnie lustra w białej ramie.Rama była malowana?Takie lustra (tylko w czarnej ramie miała IKEA) Zastanawiam się czy pojawiły się białe ramy?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez lady in red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta &Marek!

Obejrzałam Wasze zdjęcia na fotosiku.Macie naprawdę piękny stylowy dom:).

Szczególnie podoba mi się łazienka z wolnostojącą wanną .Schody,kuchnia-super!

Swoją drogą mam bardzo podobne schody i identyczną tapetę nad schodami,którą już zmieniliśmy :D

Mam pytanie odnośnie lustra w białej ramie.Rama była malowana?Takie lustra (tylko w czarnej ramie miała IKEA) Zastanawiam się czy pojawiły się białe ramy?

 

Pozdrawiam!

 

Czesc Lady:) Dziekuje, za slowa uznania....z przyjemnoscia obejrze Twoje wnetrza:) Na pewno tez jest pieknie:) Lustro (jak slusznie zauwazylas) jest z ikei (czarna rama przemalowana przeze mnie na bialo) Wyglada jak oryginal:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Lady:) Dziekuje, za slowa uznania....z przyjemnoscia obejrze Twoje wnetrza:) Na pewno tez jest pieknie:) Lustro (jak slusznie zauwazylas) jest z ikei (czarna rama przemalowana przeze mnie na bialo) Wyglada jak oryginal:) Pozdrawiam

 

Dziękuję za odpowiedż :)Malowaliście sami? Czy w jakimś zakładzie? Jaką farbą?Proszę o instrukcje ;)

 

I wciąż namawiam na galerię na FM,bo takimi wnętrzami trzeba się dzielić,a nie chować tylko dla siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowalam sama, kupilam jakas farbe w spray i pryskalam warstwa po warstwie....bylo ich sporo (zuzylam cala farbe:)) Super zabawa bo latwa i przyjemna tyle, ze wymaga ladnej pogody bo farba strasznie smierdzi i nie mozna robic tego w domu tylko na zewnatrz. Poradzisz sobie na pewno....moj maz byl zachwycony do tego stopnia, ze zaproponowal, zebym pomalowala jeszcze jedno na jakis inny kolor:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowalam sama, kupilam jakas farbe w spray i pryskalam warstwa po warstwie....bylo ich sporo (zuzylam cala farbe:)) Super zabawa bo latwa i przyjemna tyle, ze wymaga ladnej pogody bo farba strasznie smierdzi i nie mozna robic tego w domu tylko na zewnatrz. Poradzisz sobie na pewno....moj maz byl zachwycony do tego stopnia, ze zaproponowal, zebym pomalowala jeszcze jedno na jakis inny kolor:):)

 

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, są to schody betonowe obłożone drewnem dębowym wybarwianym na orzech.

 

Pozdro

 

 

mkof czym wybarwiane i lakierowane były Twoje schody? Bo my właśnie nasze przygotowujemy do "jakiegoś" wykończenia, są już prawie w całości oszlifowane, to drewno bukowe które chcemy wybarwić na orzech rustykalny i teraz nie wiem jak i czym to zrobić aby było trwałe i efektowne. Już podobne pytanie zadałam w innym wątku ale widzę, że tu większy ruch ;)

A może w ogóle ktoś coś doradzi, chcę uzyskać jak najbardziej naturalny efekt więc na pewno bejca i lakier matowy lub olej ale jak ??

kornik1 co do moich wcześniejszych dylematów czy będą pasować-muszą :), jedynie dorobienie zabiegu będzie chyba niezłą zabawą...ale na razie ten etap przed nami.

Aha, czy schody wybarwia, lakieruje, olejuje, woskuje się po ostatecznym zamontowaniu czy przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie, bejcowanie, czy olejowanie ZAWSZE przed montażem. Inne postępowanie jest partaczeniem, a nie rzemiosłem.

Bejca i olej lub tzw. olejobejca czyli olej z barwnikiem.

Ale o jakie wcześniejsze dylematy chodzi, to nie pamiętam.

 

Dziękuję Ci kornik1 za szybką odpowiedź, jeśli chodzi o dylematy: strona 73#1454 :)

Co do barwienia to znalazłam jeszcze coś takiego wosk olejny, ktoś może używał?Bo mnie bardzo zaintrygował ten produkt.Tylko chyba cena jest powalająca...chociaż nie zna cen innych podobnych produktów, dopiero robię rozeznanie.

Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, nasze schody będą wymagały (niestety) w paru miejscach nałożenia szpachli, jak barwi się taka szpachla, czy można ją dowolnie wybarwiać i utrwalać?

Edytowane przez BlackMamba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla bezbarwna do mieszania z pyłem drzewnym pochodzącym ze szlifowania.

Jaka cena, taki produkt - bardzo dobry wybór oleju.

 

To znaczy; mam kupić szpachlę bezbarwną i wymieszać z tym co zeszlifowaliśmy? Tyle tylko, że to nie tylko mikro-trocinki, ale też zeszlifowana powłoka lakierowa, więc nie wiem czy będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie, bejcowanie, czy olejowanie ZAWSZE przed montażem. Inne postępowanie jest partaczeniem, a nie rzemiosłem.

Bejca i olej lub tzw. olejobejca czyli olej z barwnikiem.

Ale o jakie wcześniejsze dylematy chodzi, to nie pamiętam.

 

 

Kornik, a dlaczego olejowanie przed montażem? Przecież później jak trzeba schody zeszlifować/ usunąć starą powłokę, to nie demontujemy schodów, żeby je ponownie zaolejować czy polakierować? Poza tym u mnie schody były docinane na miejscu, element po elemencie, więc nie było mowy o wcześniejszym ich lakierowaniu czy olejowaniu bo by się w trakcie docinanania zniszczyły.

 

A przy okazji wrzucam fotki, jak wyszło po olejowaniu (zastosowaliśmy Twardy Wosk Olejny Osmo)

 

bf46913efc29fed992fe5d74e1436f2c,10,19,0.jpg

 

9d7585f12c976c216efcd5d17041539c,10,19,0.jpg

 

861acc49f9dd380f80d397b6130064e6,10,19,0.jpg

 

eb607d6e271d6472d598a9ce06f08def,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...