Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki Gosia:) ścianki to zupełnie nie nasz zamysł, tylko majstrowy :rolleyes: schody w projekcie były nieco inaczej umieszczone (wejście zaczynało się właśnie w miejscu ścianki pod spocznikiem), ale były zabiegowe, co wydawało nam się mało wygodnym rozwiązaniem. majster doradził nam takie oto rozwiązanie, ale pod warunkiem, że schody zostaną dodatkowo oparte na ściankach z bloczków betonowych, bo bał się, że sama konstrukcja nie utrzyma ich ciężaru. no i jest jak jest :rolleyes: najchętniej to wyrzuciłabym też te dwa słupy przy wejściu, ale to jest ścianka nośna, więc musiało tak zostać. a ścianka pod dolnym biegiem to wynik tego, że z drugiej strony jest wnęka na drewno do kominka

 

balustrada będzie szklana , bez profili, ale tylko na górnym biegu schodów i holu na górze.

Edytowane przez Elena76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik, a dlaczego olejowanie przed montażem? Przecież później jak trzeba schody zeszlifować/ usunąć starą powłokę, to nie demontujemy schodów, żeby je ponownie zaolejować czy polakierować?

Później, to co innego - wyższa konieczność związana z odnowieniem.

Przed montażem, bo jest to wygodniejsze, co siłą rzeczy umożliwia lepszą jakościowo pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik, a dlaczego olejowanie przed montażem?

 

Może ja odpowiem

Olejowanie można bez problemu przeprowadzić po montażu bo olej długo schnie

Przy bejcach nitro lub spirytusowych które bardzo szybko schną będzie to niewykonalne

bo utworzą się plamy/łaty w rogach dlatego bejcuje się przed montażem

gdzie mamy każdy element osobno a i tak trzeba się spieszyć aby nie nakładać bejcy na już wyschniętą powierzchnię

Jednak olejować również lepiej przed montażem

Przy montażu schody się brudzą i kto to będzie na nowo czyścił i to praktycznie ręcznie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie jestem na etapie wyboru schodów, i bardzo bym prosił o Waszą opinie, którą firmę polecacie.

Znalazłem kilka których oferta mnie zainteresowała

 

 

- Teko (zabili mnie wyceną)

- Staltech

- Schody CORA

- Rinox

Nie za wiele mogę znaleźć opinii, a na Was zawsze można liczyc :)

Bardzo proszę o jak najwięcej opinii, a może macie jakaś inna sprawdzona firmę z nowoczesnymi schodami która nie jest mega droga. Jestem z Krakowa i raczej szukałem gdzieś w okolicy.

Czekam i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sawcza Bardzo ładne i zgrabne schody, Mam do Ciebie prośbę, czy możesz zrobić przybliżenie do miejsca łączenie prętów ze słupkami? W jaki sposób zrobił Ci to stolarz? Bo w moich schodach nie podoba się to. Mam wrażenie, że majster u nas wywiercił za duże otwory. Potem wypełnił je jakimś sylikonem i teraz wszystko jest za bardzo ruchome, nie wspominając że z bliska wygląda to nieciekawie.

Z góry dziękuje za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Oto moje schody -dębowe,jeszcze bez szkła niestety

http://lh4.ggpht.com/_rFlo-8dsfU0/S4FAVihEKbI/AAAAAAAAAWU/oNDx7j5jlic/s512/schody.JPG[/img][/code]

 

Witam serdecznie

 

Czy ktoś może dać mi namiar na firmę która wykonuje podobne schody ?

 

Będę bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...