Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale dzieki bogu to ja chodzę a nie ty,

Póki co to chodzisz po omacku

Jak będziesz chodzić w realu to pogadamy

Nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć że zamontowane teraz u ciebie bez balustrady

będą się trzęsły jak galareta

Jakoś nie widzę tu natłoku informacji że ktoś coś takiego ma i sprawuje się dobrze

no chyba że na etapie budowy domu ale to już napisałem wcześniej

Szkoda słów

Amen

Edytowane przez hamlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmn...ale po co się kłócić?

 

Hamlet wyraźnie odniósł się do posta o wykonaniu takich schodów na już wymurowanej ścianie. Chyba z jakiegoś powodu takie schody robi się już na etapie zbrojenia ściany (czy przygotowuje). Proszę czytajcie ze zrozumieniem, a oszczędzimy sobie kilku niemiłych i niepotrzebnych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emjot ja nie chodzę w realu ..... ja latam, hi,hi

Przepraszam,pomyliłem cię z inną osobą

Powiedz tylko z pełną odpowiedzialnością patrząc koleżance która o takie schody pytała czy te schody były zazbrojone i wylane na etapie budowy

czy może na istniejącej już ścianie zostały jakoś zamontowane a jeśli to drugie czy są stabilne

Nie mam żadnego interesu w tym kto jakie schody sobie skonstruuje

ale wg mojej wiedzy nie da się zrobić takich schodów na stojącej już ścianie bez demolki tej ściany

Stabilne schody

Chciałem ustrzec pytającą koleżankę przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto

A że wszechmogący nie jestem i mogę się mylić to jeśli tak jest-PRZEPRASZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mamy już schody, jednak nie możemy sie zdecydować na tralki, a dokładniej na ilość tralek na stopniu...

wybraliśmy wąskie, drewniane, toczone tralki.. dwie wydają się za gęsto, a jedna za rzadko :)

czy ma ktoś może schody, gdzie tralki są rozłożone naprzemiennie?

tzn. na jednym stopniu jedna na kolejnym dwie i potem znowu jedna... odstęp jest równy.

nie znalazłam nigdzie takich schodów...

jaki jest bezpieczny odstęp pomiędzy tralkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej gooseberry. Ja co prawda nie mam tralek tylko poziome pręty, to jednak stwierdziliśmy z żoną że dla bezpieczeństwa naszego 2 letniego dziecka zamiast 4 prętów damy aż 8. U Ciebie możesz pomyśleć tak samo jeżeli planujesz lub masz już małe dzieci. Oczywiście wszystko też zależy jak wyglądają Twoje schody, bo w zależności od jej budowy może się to okazać niekonieczne i w tedy rzeczywiście warto pomyśleć o aspekcie wizualnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czy ktoś może się pochwalić schodami wewnętrznymi z kamienia/marmuru/płytek gresowych? Same drewno tu widzę. :) Moje będą zaraz przy drzwiach wejściowych (całe mieszkanie jest na górze), więc drewno raczej niepraktyczne.

 

przypomnę moje marmurowe, taki sam marmur na parapetach i obudowie kominka

 

http://images43.fotosik.pl/237/d6da600df800a897med.jpg

http://images40.fotosik.pl/234/fd9c2d1e4fb48d03med.jpg

http://images48.fotosik.pl/238/b65f3e424a09bb25med.jpg

http://images46.fotosik.pl/237/21409c491ba47760med.jpg

http://images46.fotosik.pl/237/7a110cc77fd0acc0med.jpg

Edytowane przez Wito2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito2008 Schody marmurowe wyglądają rewelacyjnie, na prawdę. Jednak ze względu na dzieci bałbym się takich...

Rozumiem, że u was już dzieci dorosły? ;) bo tak samo jak my na początku widzę, że macie też tylko 4 pręty w balustradzie. Dla małych brzdąców zdecydowanie nie polecam, my później dodaliśmy kolejne 4, żeby było gęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, dzieci duże, marmur jak wiadomo bardziej miękki niż granit ale cena ładnego granitu znacznie wyższa, poślizg na marmurze pewnie taki sam albo mniejszy niż na polakierowanym drewnie, marmur po roku użytkowania już troche zmatowaił i się nie błyszczy jak psu ..., ale to wcale w niczym nie przeszkadza, upadek na marmurze boli tak samo jak na drewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz nie wiesz jak są robione a już wiesz że źle, ale dzieki bogu to ja chodzę a nie ty, szkoda że takie opinie wyssane z palca, czytają ci którzy może myslą nad takim rozwiązaniem, ale to jest tak że ci którzy dzieci nie mają to najwięcej wiedza o ich wychowaniu

 

Przeczytaj TO i powiedz jak je zamontować do wymurowanej ściany

Edytowane przez hamlet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito 2008 nam się udało,bo za schody i ten sam granit do obudowy kominka zapłaciliśmy 3000 tys.Robocizna odpadła,bo sami zrobiliśmy sobie wszystko. A pytaliśmy u innego kamieniarza o ten granit i wykonanie schodów,to krzyknął 12 tys,taka ogromna różnica.Ale jestem bardzo zadowolona ze schodów,bo są dożywotnie hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wito 2008 nam się udało,bo za schody i ten sam granit do obudowy kominka zapłaciliśmy 3000 tys.Robocizna odpadła,bo sami zrobiliśmy sobie wszystko. A pytaliśmy u innego kamieniarza o ten granit i wykonanie schodów,to krzyknął 12 tys,taka ogromna różnica.Ale jestem bardzo zadowolona ze schodów,bo są dożywotnie hehe.

 

no ładnie 3mln za granit to ile kosztował Wasz dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...