Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Schody fajne, balustrada też niczego sobie! :)

Nie boisz się jednak, że taka balustrada jest nieco niebezpieczna - taka drabinka dla kierowcy pojazdu widocznego na zdjęciach 1 i 2.

Jestem przed wyborem balustrady do schodów i antresoli, podobają mi się poziome pręty/druty, ale trochę boję się o moich alpinistów...

 

Jacław Wierz mi, że byłem takiego samego zdania co Ty. Ściąłem istną batalie z moją żoną z obawy przed balustradami z poziomych prętów. Fakt, że podobały mi się one równie mocno jak żonie, ale obawiałem się i w sumie nadal się obawiam, że jak nie teraz to kiedyś w przyszłości nasze dziecko zrobi sobie z nich drabinkę. Mimo wszystko poległem i mam nadzieję, że nic się nie stanie. Póki co nasz 2,5 letni chłopczyk nie ma w głowie takich pomysłów, a gdy próbuje za bardzo się zbliżać i coś kombinować przy balustradzie uprzedzamy jego zapędy tłumacząc żeby tego nie robił. I tak postawiłem na swoim i podwoiliśmy liczbę prętów aby nie miał możliwości włożenie między nimi główki albo nie daj boże wypaść przez szczelinę zwłaszcza na antresoli. Ponadto jak już zauważył/a mea (przepraszam ale przydało się jakieś oznaczenie płci na tym forum ;) ) zamontowaliśmy na górze furtkę. Staramy się też, nie zostawiać go samego na górze. Powiem szczerze, że więcej mieliśmy groźnie wyglądających wypadków z jego udziałem przez nasz stolik kawowy. Dzisiaj znowu o mały włos nie wybił sobie na nim zębów. Razem z żoną wywaliliśmy go z salonu. Teraz zastanawiam się, czy nie kupić coś obitego jakimś miękkim materiałem :/

 

wojgoc Dzięki, tym bardziej, że ciężko było tego dokonać przy jednoczesnym kompromisie różnych gustów moich i żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo za pomysł, realizację, cierpliwość w wykonaniu, bo tu wszystko musiało byc idealnie równe i czyste - efekt znakomity, choc trzeba przyznać, ze po oczach daje, przynajmniej na zdjęciu.

nie wszystkim przypadnie do gustu, ale o gustach trudno dyskutować - wazne, że Wy jestescie zadowoleni.

jak w praktyce się tego typu rozwiązanie sprawdza?

 

Nie ma żadnych problemów z użytkowaniem. Nie wycierają się, Nie widać żadnych zarysowan i nie sa śliskie. Proponowano mi folie antyposlizgowa ale nie jest w ogóle konieczna i przy okazji nie szpeci schodów

 

Co tam bezpieczeństwo

Ekstrawagancja jest najważniejsza;)

Ale nie dołujcie już właściciela tych schodów bo popadnie w kompleksy;)

Spokojnie, spokojnie, nie popadnę w kompleksy ;) Gdyby mi się nie podobały to bym sobie ich nie zrobił, ale dzięki za Wasze opinie!:)

Edytowane przez joliska
edytuj post + wielocytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a pro po tych drabinek to u nas też będą poziome pręty, a rodzina kiedyś się powiększy ;)

 

Moja siostra również ma takie schody i 2 letniego synka, ostatnio zaklinował sobie głowę między prętami ale nic się nie stało, w końcu dziecko w domu same nie jest. Kolejna zabawa jaką wymyślił to Tarzan, czyli wchodzenie po poręczy na górę, robił to oczywiście w asyście ciotki (mnie) i mamy, przy czym dostał ostrzeżenie że można spaść i dostawać zastrzyki, zabawa od razu stała się conajmniej dla niego nie atrakcyjna i przez cały weekend patrzył na schody mówiąc "niedobla polęc".

 

Też myślę, że wszystkiego nie da się dopilnować, a katować się 20 lat barierką która się nie podoba dla mnie mija się z celem. Dzieci w końcu tak szybko rosną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że wszystkiego nie da się dopilnować, a katować się 20 lat barierką która się nie podoba dla mnie mija się z celem. Dzieci w końcu tak szybko rosną ;)

 

Jak bym słyszał moją żonę ;)

Z drugiej jednak strony poręcz można wymienić no a ... Dobra już nie dokańczam, bo wprowadzam za dużo czarnowidztwa...

Mam nadzieję, że będzie ok i żadne dziecko nie ucierpi na żadnych schodach i antresolach nas wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ponownie o pomoc proszę...

czas decyzji już nastał a ja do tej pory w necie nic nie znalazłam z tymi tralkami...

może ktoś widział zdjęcia lub gdzieś u znajomych?

 

mam tylko taką fotkę, z czasu montażu...

teraz wszystko zabezpieczone i nic nie widać..

 

IMG_2356.JPG

 

zastanawiam się nad tralkami 2 - 1 - 2 - 1 etc. stloarz mówił, że fajny efekt a odstępy są te same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...