Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oglądaliśmy różne schody.. nie mogliśmy się zdecydować czy jedna tralka czy dwa na stopniu... jesli jedna, to obawa o ewent. dziecko... według standardów powinna być jakaś konkretna odległość, wtedy ponoć nie ma mocnych na różne niespodziewajki :) z kolei 2 tralki to juz trochę za gęsto... stolarz podpowiedział, że można też inaczej i ponoć to ciekawie wygląda, ale nie ma zdjęć od klienta u którego robił taki projekt... no i masz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ponownie o pomoc proszę...

czas decyzji już nastał a ja do tej pory w necie nic nie znalazłam z tymi tralkami...

może ktoś widział zdjęcia lub gdzieś u znajomych?

 

mam tylko taką fotkę, z czasu montażu...

teraz wszystko zabezpieczone i nic nie widać..

 

[ATTACH=CONFIG]86644[/ATTACH]

 

zastanawiam się nad tralkami 2 - 1 - 2 - 1 etc. stloarz mówił, że fajny efekt a odstępy są te same...

 

Mi by do tych schodów pasowały linki stalowe. Trzy, góra cztery. Tralka co 4-5 stopni, i ładny pochwyt w kolorze albo stopni albo metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinakolada, piękne schody i bardzo przyjemna barwa drewna :cool: czy to jest jakoś wybarwiany dąb czy coś innego?

podoba mi się też ta barierka po łuku na górze :yes:

 

 

Elena - niesamowite - w momencie kiedy dostałam powiadomienie o Twoim wpisie podziwiałam właśnie Twoje schody w tym wątku. Dopiero dzis tu trafiłam i przegladam od końca ;)

 

Moje schody sa dębowe - bejcowane.

Cieszę się, że się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dzis dopiero tu trafiłam ale uważam , że i tak w porę ;) Moje schody zostały zamontowane w ubiegłą środę. Dziś ledwo wystają spod kartonówi i folii zabezpieczjących ;) Na szczęście zdążyłam je obfocić zatem chwalę się :)

 

a jest czym sie chwalic !! schody sa przepiekne i bardzo oryginalna gorna "balustrada" :)

jedno czego nie zazdroszcze to czyszczenie tych szyb :) ja z tego powodu zrezygnowalam z szyb a bardzo mi sie podobaja!! /tralki wygraly bo sa bezpieczniejsze dla mlodej ... ma sie czego zlapac jak lazi w kolko gora - dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea - dziekuję :)

Długo myślałam nad tymi szybami.... Tralki nie wchodziły w grę. Prędzej linki stalowe. Ale obawiałam się ,że szybko wyjdą z mody. Moja młoda ma w tej chwili prawie 2 lata. Zanim sie przeprowadzimy będzie miec grubo ponad 2,5. Trzeba będzie mieć ja na oku i tyle. A czyszczenie? Hmmm..... Pomartwię sie tym kiedy indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolnej krawędzi tej górnej barierki są zamontowane taśmy led - zarówno od strony "dziury" jak i górnego przedpokoju. Ja osobiście nie lubię tego rodzaju świateł ale zdecydowałam się na nie w celu nocnego oświetlenia przedpokoju i schodów. mamy małą córeczkę i podejrzewam, że zanim przyzwyczai się spać w osobnym pokoju to jeszcze długo będzie do nas w nocy wędrować :) A i któreś z nas jakby w nocy chciało na dół zejśc to schodki będą "oświetlone" . Ledy jeszcze nie podłączone. Jak jutro nic nie zaskoczy naszego elektryka to jutro wstawię zdjęcia schodów "nocą" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea - dziekuję :)

Długo myślałam nad tymi szybami.... Tralki nie wchodziły w grę. Prędzej linki stalowe. Ale obawiałam się ,że szybko wyjdą z mody. Moja młoda ma w tej chwili prawie 2 lata. Zanim sie przeprowadzimy będzie miec grubo ponad 2,5. Trzeba będzie mieć ja na oku i tyle. A czyszczenie? Hmmm..... Pomartwię sie tym kiedy indziej ;)

 

moja za chwile konczy 2 i wierz mi ze schody kocha nad zycie :) zwlaszcza ze wczesniej nei miala w domu schodow wiec maszeruje gora - dol wrecz z pasja !!

 

jak za kilka dni skonczymy schody /brakuje oswietlenia i wszedzie wisza kabelki/ to tez sie w koncu pochwale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea - moja skonczy za 5,5 tygodnia :) 2 godzin po północy w Sylwestra ;) I w związku z wyskokowym momentem urodzin tez lubi wszelkie "akrobacje" a najbardziej te niebezpieczne :( Załozymy bramki na dole i u góry (ale takie rozporowe) na ten najgorszy czas. Potem jak podrośnie i będzie sama śmigać to i tak będzie szła po stronie ściany ze względu na trójkątne stopnie zabiegowe. Zatem u mnie chyba ściana będzie brudniejsza od szyby ;) Przezyjemy, damy rade :) A dzieci urosną :)

 

 

No i czekam na Twoje schody !!! od dzis będę tu zaglądać codziennie :)

Edytowane przez 1976pinacolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kolor schodow sklania ku zachowaniu klasyki wiec polaczenie metalu w tym przypadku zaprzecza temu zamyslowi...oczywiscie to moje zdanie:)

 

tak, racja...

my już wybraliśmy wcześniej..tralki białe a poręcze w kolorze stopni... odległość jedynie do ustalenia pomiedzy tralkami...ehh..

niby net taki ogromniasty, ale fotek żadnych odpowiednich :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada piękne schody :yes: Nie podoba mi się jedynie to zejście barierki na dole pod schodami, a poręcz super ;) Śliczne wybarwienie. Górna balustrada fajna, projektantka proponowała nam taką na całości, ale teraz widzę, że to nie moja bajka i dobrze że zrezygnowałam za wczasu.

 

P.S. Nie boisz się o tę górną balustradę, że się zniszczy szybko? To w końcu drewno, z moją zgrabnością chyba długo nie byłaby piękna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...