Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIEKARNIK - przydatne funkcje. Pyroliza, kataliza, prowadnice - opinie, modele


kasiek

Recommended Posts

Chodzi, ci o przepis na ciasto?Zwykłe ,najzwyklejsze a czasami kupuję gotowe blaty-mrożone obkładam czym lodówka bogata(w tygodniu jest tam przeciąg i światłowięc nie zaglądam :oops: )owijam w folie i do zamrażalnika a potem jak kogo najdzie to do rozgrzanego dużego(bo więcej tam wchodzi dla głodnego)chwila i gotowe(nawiasem-wszystko mrożę, bo na szykowanie jedzenia przeznaczam 30 min.-leniwa jestem, no cóż przywykłam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 319
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A no to spoko, to i w moim da radę..... myslałam ze taka wiesz profesjonalna :o jak w pizzeriach, takie spody sa juz upieczone, wiec każdy piekarnik sobie z tym poradzi.

W Samsungu jedyne co mnie irytuje to to ze trzeba przekładać blache do pieczenia i na odwrót, ta z piekarnika nie nadaje sie do mikrofalówki, strzela :o kiedyś przez pomylke włączyłam, żle ze kolor maja taki sam- no prawie , obie sa niebieskie, a moglaby być np. czerwona :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 months później...

...opcja 2w1 a nawet 3w1 to spora oszczędność miejsca, mam takie ptanie na jednym z forów przecytałam, że piekarnik z mikrofalą Electrolux... Mam taki objaw - że jeżeli używa się funkcji mikrofali bezpośrednio po użyciu griilla i jeśli temperatura w piekarniku wynosi dobrze ponad 100 stopni, wtedy mikrofala sygnalizuje normalny tryb pracy, ale nie podgrzewa...

kubek się nagrzeje od gorąca w piekarniku, ale woda w kubku nie.

Czy możecie to potwierdzić?

Zatanawiam się jak z taką sytuacją radzi sobie piekarnik z mikrofalą LG, bo podoba mi sie ten design i chciałabym mieć takie coś w domu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Przy wyborze żadnego urządzenia nie dostałam takiego kota jak przy

piekarnikach :lol: Dziesiątki, prawie setki funkcji (akurat ta analiza dotyczy Siemensa)...Pogubiłam się

totalnie...nie wiem już na co zwrócić uwagę. Pieczę średnio często.

Piekarnik do zabudowy. Siemens oszalał...ma 20 piekarników do

zabudowy (bez sterowania do płyty). Różnią się różnymi kombinacjami

tego co wypisałam poniżej, a to najgorzej boli, bo tracę czas i nie

wiem co wybrać. Podajcie z poniższej listy 4-5 podstawowych funkcji,

bo chcę zakończyć ten koszmar poszukiwań :evil:

Z góry dzięki.

 

- Eco Clean albo Active Clean (pyroliza)

- 5 albo 8 rodzajów grzania

- system wysuwowy (teleskopowe prowadnice) czy jego brak

- boczne czy dolne otwieranie drzwi

- podtrzymywanie ciepła

- wskaźnik zalegania ciepła

- funkcja EPS (komfort/bezpieczeństwo)

- zintegrowana mikrofala

- aktywny katalizator

- automatyka pieczenia

- oświetlenie piekarnika

- wyświetlacz cyfrowy

- wyłącznik bezpieczeństwa

- termoobieg

 

Do działu marketingu Siemensa: czy wyście poszaleli z tak szeroką

ofertą ? Nie mogliscie 5-6 modeli podać ? Przecież tu trzeba tabele

w Excelu robić aby wpisać wszystkie kombinacje i wtedy spokojnie się

zastanowić nad wyborem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze żadnego urządzenia nie dostałam takiego kota jak przy

piekarnikach :lol: Dziesiątki, prawie setki funkcji (akurat ta analiza dotyczy Siemensa)...Pogubiłam się

totalnie...nie wiem już na co zwrócić uwagę. Pieczę średnio często.

Piekarnik do zabudowy. Siemens oszalał...ma 20 piekarników do

zabudowy (bez sterowania do płyty). Różnią się różnymi kombinacjami

tego co wypisałam poniżej, a to najgorzej boli, bo tracę czas i nie

wiem co wybrać. Podajcie z poniższej listy 4-5 podstawowych funkcji,

bo chcę zakończyć ten koszmar poszukiwań :evil:

Z góry dzięki.

 

- Eco Clean albo Active Clean (pyroliza)

- 5 albo 8 rodzajów grzania

- system wysuwowy (teleskopowe prowadnice) czy jego brak

- boczne czy dolne otwieranie drzwi

- podtrzymywanie ciepła

- wskaźnik zalegania ciepła

- funkcja EPS (komfort/bezpieczeństwo)

- zintegrowana mikrofala

- aktywny katalizator

- automatyka pieczenia

- oświetlenie piekarnika

- wyświetlacz cyfrowy

- wyłącznik bezpieczeństwa

- termoobieg

 

Do działu marketingu Siemensa: czy wyście poszaleli z tak szeroką

ofertą ? Nie mogliscie 5-6 modeli podać ? Przecież tu trzeba tabele

w Excelu robić aby wpisać wszystkie kombinacje i wtedy spokojnie się

zastanowić nad wyborem ...

 

dżises ;) Połowy nie rozumiem nawet ;)

A też muszę coś wybrać :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Siemensa, ważna dla mnie była pyroliza, teleskopowe prowadnice, zimna szyba, dodatkowo estetyka i dokładność wykonania, wygląd zewnętrzny

 

koniecznie obejrzyj sobie wnętrze, jak wygląda przymocowanie szyby, czy da się łatwo coś wyjąć, wyczyścić, czy szybę można demontować i w jaki sposób

 

co obejmuje gwarancja, a od czego producent umywa ręce, żebyś nie była zaskoczona, gdy coś się zepsuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dorcia - nie wiem czy wiesz, ale w nowej linii Siemensa piekarniki mają i pyrolizę i teleskopy.

 

No i ja mam problem z piekarnikiem, bo mojego ze starej linii nie ma (eco clean i prowadnice), ale odebrałam wczoraj parowy ze starej linii. Teraz nie wiem czy wypasiony piekarnik z nowej będzie do niego pasował...

A ze starej nic mi już nie odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/142505 - ja mam taki. dałam 1300zł w zeszłe wakacje. za tę cenę można mieć wypasy innych firm, ale wykonanie siemensa pobija inne firmy na głowę. to jeden z najprostszych modeli siemensa. 7 sposobów grzania, ze czego wykorzystuję 2 (termoobieg i grzałka góra-dół), fajne prowadnice a na nich mi zależało, jakieś powłoki boczne, które się same czyszczą (eco clean?) - żadne pyrolizy. przecieram szmatką emalię dolną, raz na jakiś czas szybkę i jest czysty. prosty w obsłudze i bardzo elegancki. dodtam, że używam go ok 1 raz na tydzień, czasem rzadziej, do zapiekanek i mięs, ciast nie piekę bo nie cierpię :) co więcej mi trzeba?

koleżanka ma jakiś co ma zaprogramowane potrawy, dała dużo kasy, a nie korzystała jeszcze z tego w ogóle, bo nie chce jej się przeczytać instrukcji :) w życiu bym nie kupiła piekarnika za 2500, no chyba że piekłabym co dwa dni albo na sprzedaż ;) no albo dla szpanu ;) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcia, nie dostałam powiadomienia o pytaniu, musiałabym poszukać gwarancji, albo faktury, bo tak z głowy nie jestem pewna . Wydaje mi się, że mamy model - HB65U511, ale "łba" uciąć nie dam :lol: ,

Mogę sprawdzić najwcześniej po świętach, bo nie będzie mnie już dzisiaj w biurze, a tam wszystkie prywatne papiery też trzymamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja podam funkcie, które mnie interesowały :

 

- Eco Clean albo Active Clean - dla mnie było bez znaczenia, musiało być jedno z nich

 

- 5 albo 8 rodzajów grzania - ja mam 8 ale mi akurat zależało na funkcji pizza, której 5funkcyjne nie posiadają , 3D też jest dla mnie istotne (a posiadam: ogrzewanie górne i dolne, grill mały i duży, turbogrill, rozmrażanie, grzanie gorącym powietrzem 3D, ogrzewanie dolne, funkcja Pizza)

 

- system wysuwowy (teleskopowe prowadnice) czy jego brak - póki co mam drabinkowe, jeśli będą mi potrzeba teleskopowe to sobie dokupię

 

- boczne czy dolne otwieranie drzwi - dla mnie wygodniejsze jest dolne

 

- zabezpieczenie przed dziećmi konieczne

 

- elektroniczny programator, chowane pokrętła, szklany front, oświetlenie, automatyczne programy pieczenia, szybkie nagrzewanie - tak

 

- mikrofalę mam osobno

 

- klasa energetyczna A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam Piekarnik Siemens

http://www.123agd.pl/Produkty/Siemens/Piekarnik-HB-65-U-511_453.html

 

Najważniejsze jest dla mnie:

- swiatelko na przycisk aby pofilować jak się piecze

- prowadnice teleskopowe

- "budzik" łatwy w obsłudze

- dobrze jest tak umieścic piekarnik aby był po przeciwległej stronie w stosunku do okapu bądz wentylacji - u mnie tak jest - w ten sposób tworzy się "cug" z piekarnika do okapu/ wentylacji i cały "zapach" podczas pieczenia śmiało biegnie najkrótszą drogą tam gdzie trzeba a nie na pokój dzienny

 

P.

s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...