Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIEKARNIK - przydatne funkcje. Pyroliza, kataliza, prowadnice - opinie, modele


kasiek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 319
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo dziękuję! A którego Siemensa masz? HB84K552 ? Jakieś uwagi krytyczne?

 

A czy ktoś ma Samsunga i wie, czy trzeba prowadnice i ruszty wyjmować?

 

Jak to możliwe - mnie zawsze uczono, że mikrofale metalu nie kochają... Czy w tych piekarnikach/mikrofalach jest inaczej? Np. łyżeczkę mogę włożyć i "nie wybuchnie"? :-)

 

Przepraszam za laickie pytania, ale dla mnie są one kluczowe - kupię to urządzenie tylko pod warunkiem, że można włożyć talerz i podgrzać zupę bez konieczności demontażu totalnego urządzenia...

 

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Użytkujemy piekarnik siemensa z funkcją mikrofali od roku. Mamy osobne blaszki do piekarnika i do mikrofali(ceramiczna) gdybyś musiał odkręcać prowadnice, nie mógłbyś jej uzywać. Z tego co wyczytałam w instrukcji, nie można używać rusztu tego od piekarnika podczas uzywania mokrofali. Ja kiedyś przez pośpiech nie wyjęłam go i miałam w mikrofali małe ''wyładowania atmosferyczne''.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zaciekawił i zerknąłem na niemieckie strony kulinarne i faktycznie nie ma (nie znalazłem). Profesjonaliści twierdzili, że spokojnie powinno się mieć co najmnije dwa urządzenia, no bo jak się piecze ciasto, to przecież nie można jednocześnie czegoś gotować na parze. Znalazłem taki drobiazg w katalogu firmy wysyłkowej Otto http://http://www.otto.de/Sharp-Dampfgarer-3-in-1-AX-1100-IN-27-Liter-Garraum-900-Watt/shop-de_dpip_87518292-0-5001/?CategoryName=sh29736464&psmAssortment=639&psmArticle=875182&iwl=073&campId=4E110&locationId=639 reklamowany jako 3 w 1. Problemem musi być mikrofala i kuchnia parowa, to po prostu jest zbyt skomplikowana kombinacja aby działała poprawnie.

 

Dużo osób poleca Miele DGC 5085 Xl - tylko, że za to mozna kupić używany samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niebawem również czeka mnie zakup nowego piekarnika, ale wciąż za mało wiem, żeby na coś się zdecydować. W zasadzie cena nie gra aż takiej roli, ważne, żeby był to sprzęt solidny i podziałał więcej niż trochę. Poza tym chodzi mi o coś nowoczesnego, do zabudowy, z termoobiegiem, termosondą, najlepiej z ekranem dotykowym, ale to nie warunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, założyłam ten temat, bo chciałabym wiedzieć, jakie jest w wasze zdanie w kwestii piekarników. Chciałabym kupić nowy sprzęt do kuchni, ale nie wiem za bardzo, czym się sugerować przy jego zakupie. Wiem, że nie brakuje piekarników wielofunkcyjnych, które można kupić za większą sumę - pieniądze nie są problemem, ale też nie chcę przepłacić. Co byście doradzali? Czy takie rzeczy jak termosonda, termoobieg, itd. są przydatne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego co robisz - termosonda przydaje się głównie przy pieczeniu mięs. Ja akurat nie mam, podobnie jak nie mam rożna (choć mięsa pieczemy dość często). tak naprawdę termosonda akurat jest do zastąpienia - jest sporo termometrów z sondami, nawet Thermoworks produkuje coś w okolicach 70 zł.

 

Bez termoobiegu chyba nie da się obecnie piekarnika kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Fajną bajerą jest funkcja czyszczenia pyroliza (czy jakoś tak). Często mam zachlapany piekarnik (sama nie wiem jak to robię), mięso podczas pieczenia też "strzela", raz na jakiś czas włączam i jest jak nówka. Termoobieg fajna sprawa. Nie mam termo sondy (kupię sobie termometr i będzie ok)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

podpisuję się pod opinią o pyrolizie, genialny jest ten patent, jako że nie cierpie myc piekarnika;)

dla mnie istotne jeszcze było programowanie, tzn ze moge wstukac za jaki czas ma sie wylaczyc albo o ktorej wlaczyc i zeby mial temperature do 300 *, no i teleskopowe prowadnice. mam tez 3 szyby i nawet przy pyrolizie (500*) dziecko moze dotknac i sie nie oparzy. termosonde mam ale jeszcze nigdy jej nie uzylam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braliśmy z żoną do zabudowy ariston 103 enp akurat w tej kwestii to tylko energooszczędność mnie interesowała, wszystkie funkcje pozostawiłem co chyba zrozumiałe kobiecie do wyboru. Jest bardzo elegancka i fajnie gra z lakierowanymi meblami, a piecze jak każda. Chyba wszystko zależy od tego kto z niej korzysta i czy to lubi robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Fajną bajerą jest funkcja czyszczenia pyroliza (czy jakoś tak). Często mam zachlapany piekarnik (sama nie wiem jak to robię), mięso podczas pieczenia też "strzela", raz na jakiś czas włączam i jest jak nówka. Termoobieg fajna sprawa. Nie mam termo sondy (kupię sobie termometr i będzie ok)

 

Zgodze się, że piekarnik z funkcją pirolizy to duża wygoda. Sam się czyści :) Też taki mam. Ja wybierając piekarnik kierowałam się przede wszystkim ilością funkcji (dużo piekę także to dla mnie ważne) i tym by był łatwy w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...