Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIEKARNIK - przydatne funkcje. Pyroliza, kataliza, prowadnice - opinie, modele


kasiek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 319
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szukam piekarnika i płyty, mam pewne wymagania, ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie, może będzie w stanie podpowiedzieć z jakich modeli i marek wybierać.

 

Płyta - gazowa, łatwo zmywalna, metal, na pewno nie szkło, chyba że są inne ciekawe materiały, gałki mogą być z boku, chyba że są jakieś zabezpieczenia przeciw dzieciom.

 

Piekarnik - elektryczny nie na siłe, bo nie miam, zwykły prąd, funkcja grilla, temperatura jak najwyższa, zabezpieczenia przed dziećmi, szyba nie brudząca (są takie :) ?), nie grzejąca się, czy są jakieś funkcję ułatwiające czyszczenie? Możliwośc włączenia o danej godzinie z daną funkcją i wyłączenia po określonym czasie.

Nie wiem co jeszcze może być przydatnego może wskażecie, bo nie mam pojęcia na jakie funkcje zwrócić uwagę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam piekarnika i płyty, mam pewne wymagania, ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie, może będzie w stanie podpowiedzieć z jakich modeli i marek wybierać.

 

Płyta - gazowa, łatwo zmywalna, metal, na pewno nie szkło, chyba że są inne ciekawe materiały, gałki mogą być z boku, chyba że są jakieś zabezpieczenia przeciw dzieciom.

 

Piekarnik - elektryczny nie na siłe, bo nie miam, zwykły prąd, funkcja grilla, temperatura jak najwyższa, zabezpieczenia przed dziećmi, szyba nie brudząca (są takie :) ?), nie grzejąca się, czy są jakieś funkcję ułatwiające czyszczenie? Możliwośc włączenia o danej godzinie z daną funkcją i wyłączenia po określonym czasie.

Nie wiem co jeszcze może być przydatnego może wskażecie, bo nie mam pojęcia na jakie funkcje zwrócić uwagę,

 

Proponuję:

 

Płyta Whirlpool AKF 6422 IXL

http://www.zmyslowakuchnia.pl/#/produkty/liniacube/plyta-grzewcza/AKF_6422_IXL/

Piekarnik Whirlpool AKZM 6570 IXL

http://www.zmyslowakuchnia.pl/#/produkty/liniacube/piekarnik/AKZM_6570_IXL/

 

Wyjaśnienie:

Płyta gazowa, metal, nie szkło - i nie ma za bardzo innych materiałów - łatwo zmywalna - pokryta powłoką iXelium - w linku możesz co nieco poczytać o tym - generalnie 10 lat gwarancji na zarysowania, żółknięcie itp - miałem osobiście z tym styczność - rewelacja.

Piekarnik z powłoką iXelium jw. plus szyba lustrzana - idealna do czyszczenia. Pełna automatyka i programowanie zarówno czasu jak i przebiegu pracy - programy automatyczne itp. Grill, osobny program do pizzy, szybkie nagrzewanie, utrzymywanie w cieple...itd. Klasa Energetyczna A-20%

Wisienka na torcie - pyroliza - czyli najciekawszy i najskuteczniejszy sposób na czyszczenie wnętrza.

 

Komplet 3000,- PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazanie, chciałbym aby było jak najmniej przycisków "dotykowych" oraz zapomniałem dodać że chciałbym się zamknąć w 2000 PLN... Klasa mi nie robi, bo piekę 1-2 w tygodniu.

 

2100,- i zostawiamy płytę a piekarnik zmieniamy na AKP 468IX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakis fajny piekarnik razem z plyta indukcyjna ( 2 w 1 ) 60 cm w rozsadnej cenie ??

Ewentualnie jakis dobry i tani zestaw z elektroluxa ( chcial bym skozystac z promocji na przedluzona gwarancje elektroluxa dlatego ta firma )

pozdrawiam alfikw

Edytowane przez alfikw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakis fajny piekarnik razem z plyta indukcyjna ( 2 w 1 ) 60 cm w rozsadnej cenie ??

Ewentualnie jakis dobry i tani zestaw z elektroluxa ( chcial bym skozystac z promocji na przedluzona gwarancje elektroluxa dlatego ta firma )

pozdrawiam alfikw

 

Na początek sprecyzujmy:

 

Pisząc piekarnik razem z płytą indukcyjną (2 w 1) masz na myśli kuchnię do zabudowy czyli płytę indukcyjną sterowaną z panelu piekarnika czy piekarnik z płytą indukcyjną w środku?

Jeśli to pierwsze - to nie ma - a pomysł jest chybiony mocno ponieważ jak Ci się zepsuje piekarnik to i tak musisz wymieniać oba elementy bo nie dopasujesz nowego piekarnika do starej płyty - jedynie jak byłby problem z płytą to zawsze można kupić nową płytę z niezależnym sterowaniem...

Jeśli to drugie - to na indukcji w piekarniku nie ugotujesz nic - ona tylko wspomaga pieczenie.

 

Co się tyczy promocji:

Czy wiesz jakie są warunki tej promocji? I właściwie o której promocji mówimy? Bo Electrolux ma teraz dwie promocje.

Jedna jest na wybiórczo wybrane modele - więc nie ma co pytać co Ci polecimy bo i tak te modele które polecimy są wyłączone z promocji. Tak samo jak obszerna lista sklepów wyłączonych z promocji

- ale jeszcze śmieszniej jest w drugiej....

Druga obejmuje większość modeli dostępnych na rynku ale wyłącznie zakupionych w studiach meblowych - czyli zapomnij o cenach i sklepach internetowych - a przygotuj się na kosmiczne ceny.

 

Chcesz fajny, dobry i tani zestaw?

Zanussi (czyli to samo co Electrolux tyle że bez zbędnych fajerwerków i taniej)

ZOB 38903XD + ZEI 76640XB - 2200,-

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje ! , Rzeczywiscie nie doczytałem informacji że produkty trzeba kupic w salonie meblowym , więc pewnie ze względu na ceny to odpada , a szkoda bo przydalo by sie 5 lat gwarancji przy dzisiejszej "jakosci" produktów.

Chce mięc plyte nad piekarnikiem a chyba przy niektorych produktach taka konbinacja moze byc niebezpieczna dla plyty ( przy duzym nagraniu piekarnika ) ?? dlatego szukałem tego polączonego . Bede jednak szukal osobnych produktow ze wzgledu na wiekszy wybor i osobna gwarancje, jak pisałeś .

Dzieki za podpowiedz

Widze że mało jest tych produktow zanussi na necie ( dlaczego , mało popularne) , gdzie mozna kupic ten zestaw za taka cene???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje ! , Rzeczywiscie nie doczytałem informacji że produkty trzeba kupic w salonie meblowym , więc pewnie ze względu na ceny to odpada , a szkoda bo przydalo by sie 5 lat gwarancji przy dzisiejszej "jakosci" produktów.

Chce mięc plyte nad piekarnikiem a chyba przy niektorych produktach taka konbinacja moze byc niebezpieczna dla plyty ( przy duzym nagraniu piekarnika ) ?? dlatego szukałem tego polączonego . Bede jednak szukal osobnych produktow ze wzgledu na wiekszy wybor i osobna gwarancje, jak pisałeś .

Dzieki za podpowiedz

Widze że mało jest tych produktow zanussi na necie ( dlaczego , mało popularne) , gdzie mozna kupic ten zestaw za taka cene???

 

Marka Zanussi do zabudowy stopniowo jest wycofywana z naszego (polskiego) rynku ponieważ jest mało popularna i kojarzy się z Włochami :bash:

Niemniej jest to marka koncernu Electrolux i można to śmiało kupować jeszcze póki jest - bo to dokładnie to samo co Electrolux i AEG - i w razie potrzeby jest pełne zaplecze serwisowe Electroluxa.

Ten zestaw możesz zamówić choćby u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z krakow wiec w razie czego sie odezwe do Ciebie ( dowozicie na ternie krakowa ?? ) Wiem ze zanussi to prawie "elektorlux" ale ja go wycofuja to chyba go nie kupie . Czytałem kilka wątów na tym forum odnosnie AGD i wybrałem sprzety elektorluxa

Electrolux EHH16340FK

ZMYWARKA Electrolux ESL6365RO

piekarnik elektryczny Electrolux EOC3430COX

LODOWKA ELECTROLUX ENN12800AW

ale teraz musze poszukac innych firm cos polecisz w podobnych cenach i jakosci ( albo lepszej jakości )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

 

Generalnie Zanussiego można śmiało kupować - marka nadal będzie dostępna na naszym rynku - choćby w ofercie urządzeń wolnostojących. To nie jest Mastercook który upadł i nie ma wsparcia serwisowego. Ja sam właśnie wyposażyłem moją przyjaciółkę kompletnie w układ Zanussi / Electrolux. Jeśli się jednak uprzesz - to zestaw który wymieniłeś jest ok i nie ma co szukać czegoś innego - bo im dłużej będziesz szukać tym większy mętlik w głowie. Swoją drogą dołożyć "Twoją" lodówkę i zmywarkę do mojej propozycji i masz wszystko i cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań dlaczego Whirpool, nigdy nie miałem sprzętu tej firmy?

 

Czym różnią się te 2 wymienione przez Ciebie piekarniki, bo na stronie producenta marne informacje.

 

Dlaczego Whirlpool? a dlaczego nie :) - płyta jest bardzo ciekawa i praktyczna - fakt - nie najtańsza ale w zamian coś dostajemy.

 

Te 2 piekarniki różnią się ogromnie - począwszy od ceny ;)

W droższym masz pyrolizę, więcej funkcji, inną stylistykę, powłokę iXelium...

to jakby porównywać Audi A4 do Audi A8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...