Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Jola i Jarek

Recommended Posts

Witajcie,

Pogmatwało nam sie z Tymkiem i budową.... Architek wrysował go w piątek w działkę i okazało sie,ze ze względu na znaczną różnicę w terenie trzeba go podnieść o 2 metry (z 1 strony) ..a to chyba popsuje cały urok domku. Musimy szukać czegoś bardziej w kwadracie (np projekt LK&554)

No i cóż..właśnie kompletnie nie wiemy co robic :( Już nie możemy go oddać do biura (minęło 30 dni)..wiec chyba powinniśmy go sprzedać...Jesli ktoś czyta forum, kto dopiero się przymierza do zakupu Tymka to chętnie odsprzedamy ( mail: [email protected]) (oryginalne nieruszane 4 egzempalrze z fakturą) oczywiście taniej..A jeśli ktoś z Was wie w jaki inny sposób mozemy go jeszcze sprzedać aby odzyskać część pieniedzy dajcie znak...Generalnie już mamy tak dość tej budowy,że byśmy sie najchętniej poddali...Tym bardziej że przez 3 m-c przyzwyczailiśmy siię do Tymka..śledzimy forum etc...Trzymamy kciuki by wszystkim innym szło tylko do przodu..

 

 

Witaj Pewa! To nic straconego, jak ci podoba Domek Tymek to na pewno będzie cię taniej jak będziesz podniósł o 2 m ziemi niż jak będziesz budował dodatkowe o piwnicę i dodatkowy lany strop (Tymek 1 strop (u nas kostowało ok 6500zł) do zrobienia a LK&554 2 stropy) Nie załamuj się, tylko uzupełniaj ziemię i buduj Tymka!!! :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Jakie ogrzewanie wybraliście dla swojego Tymka. W projekcie jest gazowe o mocy 24 kW.

 

Dodatkowo jakie parametry komina wybraliście. W projekcie jest średnica fi 18 cm, czyli przekrój ok 250 cm2. Wszędzie gdzie patrzę na stroy z kotłami napisane jest że minimalne parametry komina powinny wynosić ok. 400 cm2.

 

Moje pytania wynikają z faktu iż nie chiałbym postawić czegośc co nie będzie dawało pełnego wykorzystania parametrów i dopiero po wybudowaniu dojśc do wniosku że jest nie dobrze. Lepiej wszystko sprawdzić przed.

 

 

 

Pozdr

Monia i Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moniach!! Jeśli chcesz trzymać się z projektem (oczywiście parametry mocy pieca i otworu paleniskowego) to musisz budować dom z takiego samego materiału budowlanego wg opisanego projektu np pustaki Ytong o szerokości 36cm czy nawet nie podniesić ściankę kolankową i trzymać sie wszystkie kaloryfery wg projektu no i nie robic ogrzewania podłogowego itp juz nie mówiąc o tych słupkach na poddaszu :wink: . A jak będziesz zmienił np pusataki z prefabetu o szerokości 24 cm plus styropian czy podnieszesz sciankę kol. itp to już będzie zupełny inny dom o innych parametrach (to wszystko wpływa na energooszczędność ogrzewania). A co do mocy pieca to już pytałem w innym forum i otrzymałem taki odpowiedz Zapotrzebowanie waszego domu to jakieś 6,5kW. Ja kupiłbym kocioł kondensacyjny o mocy max 10kW i z szerokim zakresem modulacji (np. od 20 do 100%) Ja to narazie trzymam się z rezerwą i będę dopiero myslał jak będę już robił instalacje ogrzewania. U nas mamy dwa otwory spalinowe o otworze 26x26cm -cała długośc cegły(dlaczego dwa? jeden na pieć węglowy i inne stałe paliwa a drug na piec gazowy lub olejowy a więc będę miał miżliwość do wyboru rożne paliwa w zależności od ceny)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie jest podane moc potrzebne na co 9050W (9kW) -+ plus moc potrzebne na c.w.u 14 kW to razem 23kW

p.s zapotrzewanie mocy na ogrzewamia 10m2 powierzchni użytkowej wynosi 1kW to 131m2 powierzchni użytkowej potrzeba jest ok 13 - 14 kW a z garażem i pomieszczeniem gosp to już masz 156 m2 czyli 16 kW (mówię tylko zapotrzebowanie mocy na co) :cry: Z tym będę rozgryzł jak będę zaczął myśleć o zakładaniu pieca

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ostatnie posty są o ogrzewaniu dlatego zastanawiam się czy ściana tylko z ytong 36,5 cm jest wystarczająco ciepłoszczelna, w ostatnim czasie chyba bardziej popularna była ściana bloczek 24 + styropian 10 cm.

Zastanawia mnie to ponieważ jestem na etapie adaptacji projektu. Oczywiście wszystko można obliczyć itd. ale czy znacie opinie tych co zbudowali dom z bloczka 36,5 cm? czy jeszcze raz zbudowaliby dom z 36,5 czy jednak 24 i docieplenie styropian?

Pozdrawiam

artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Arturze. Teoretyczne z pustaka Ytong 36,5 nie trzeba ocieplić bo ma wystarczająca współczynik przenikania ciepła a praktyczne to po paru latach jego właściwości przenikania ciepła straci i tak będzie trzeba go ocieplić a więc po co mamy płacic drozej za Ytonka a potem jeszcze raz płacic za ocieplenie i dlaltego my stawiamy mur z pustaków ze śniadowa 24cm a w przyszłym roku będziemy ocieplać styropianem 15 cm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moniko i Danielu, a czy nie pomyśleliścio o dodatkowym ogrzewaniu np: o kolektorze słonecznym, głębinowym pompie ciepła (w tym przypadku macie duża działka że warto skorzystać taką opcję) czy o kominku z paszczem wodnym??? :D My już mamy taki plan na pszyszłośc że będziemy zakładali kominek z płaszczem wodnymym jako dodatkowe ekonomiczne ogrzewanie co i cwu jak jesteśmy w domu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolektor słoneczny dobra inwestycja tylko koszty....

Zwrot po kilkunastu latach. Jeszcze za drogie a jak się coś popsuje.. :roll:

 

Co do pompy cieplnej to jeden wielki przekręt. Pracuje jako projektant w zakresie ochrony środowista. To jest nie opłacalne. Zakopanie kilkuset metrów ruty w ziemi to i tak ledwo daje temperaturę ok 5-8 st. Celsjusza. Trzeba to jeszcze przetransportować - dodać energi. Z obliczeń wychodzi że przy dzisiejszym zaawansoaamiu technologicznym ilosc uzyskanego ciepła jest owiele mniejsza niż ciepła dostarczonego. To jest jak w przypadku klimatyzatorów. Przeliczcie ile dostarczacie energi a ile uzyskujecie. Miłej rozrywki z porównywania.

A jeszcze co do pompy to poszukajcie kogoś kto już to ma. Ciekawi mnie czy jest z tego zadowolony i jak sie mu kalkuluje ta inwestycja.

 

Komionek z płaszczem wodny - tu należało by się zastanowić. Czy znacie juz kogoś kto to stosuje. Jakie jest jego zdanie na ten temat.

 

Monia i Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymowiczów :)

Przez ten tydzień prawie nic się nie zmieniło bo u nas robili tyko trzech pracownicy Pana Majstra. Stawiali ściany działowe na poddasu i jeden komin (oczywiscie klinkierem :lol: ) no i drewnane filary przy schodach wejścowych.

I oto zdjęcia

1. szczyt od strony wchodu

http://inlinethumb29.webshots.com/11356/2919049270101780555S500x500Q85.jpg

2. wejscie do łazienki na poddasze

http://inlinethumb09.webshots.com/10312/2072448540101780555S500x500Q85.jpg

3. do dwóch pokoi z wspólnym balkoniem

http://inlinethumb49.webshots.com/12208/2174336170101780555S500x500Q85.jpg

4. holik na poddaszu

http://inlinethumb59.webshots.com/10746/2615243850101780555S500x500Q85.jpg

5. wejscie do naszej sypialni nad garazem

http://inlinethumb62.webshots.com/13309/2228405030101780555S500x500Q85.jpg

6. pokój nad kuchnią

http://inlinethumb38.webshots.com/11685/2404159050101780555S500x500Q85.jpg

7. filar drewnany kloczek o grubości 20x20cm

http://inlinethumb43.webshots.com/13418/2793011410101780555S500x500Q85.jpg

8. nasz prześliczny (domek?) a może dom ale jeszcze nie nadaje się do zamieszkania :cry:

http://inlinethumb32.webshots.com/12319/2635088730101780555S500x500Q85.jpg

http://inlinethumb22.webshots.com/11605/2486710830101780555S600x600Q85.jpg

 

To narazie wszystko

CDN wkrótce :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My budujemy w okolicach Inowrocławia Kujawsko- Pomorskie 40 km od Bydgoszczy.

 

Pytanie do tych co już bydują. Ile m3 desek potrzebowaliście na wylanie ławy? Ja wyliczyłem z naddatkiem i wysło mi ok. 1,5 m3. Czy to wystarczy?

 

Przyjołem że ława ma stała szerokość 0,6 m.

 

Pilne jutro kupuje pierwsze mateiały. Dobrze że staniały. :lol:

 

Monia i Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moniko i Danielu

My nie używaliśmy żadnych desek do zalania ław fundamentowych, użyliśmy że podczas wykopy robiliśmy dół o szerokości 60cm i na to bezpośrednio był lany beton B20. A jak byście chcieli stosować z desek szalunkowych to nic straconego jak byście kupowali więcej, co zostanie to późnie wykorzystuje się np przy laniu stropu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za informacje.

 

Właśnie się dzisiaj dowiedziałem od Pani ze starostwa że najpózniej do piątku BĘDZIE DECYZJA :D :-? . Hip Hip oj będzie się działo w sobotę.....

 

No i od poniedziałku ruszamy. Już w poniedziałek dotrze pierwszy transport ze stalą i bloczkami oraz deski na ławę.

 

We wtorek geodeci, w środę lub w czwartek kopanie. Mam tylko nadzieję że nie będzie padało.

 

Od poniedziałku urop będzie nadzór nad budową Inwestorski.

 

Pozd

Monia i Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo! Widzę że już w tym roku coraz więcej będzie budowało Tymka :) i to prawie w każdej województwie ho, ho, ho :D

Moniko i Danielu - zobaczycie jakie jest fajnie uczucie jak będziecie pierwszy raz stanąć już na zalanym fundamencie i sobie pomyślicie "już mamy dom" Tak jak my mileliśmy :wink: Będziemy kibicować na Was!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...