Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Jola i Jarek

Recommended Posts

Witam Moniach.

Bardzo cieszymy się że Wam się podoba nasz pomysł z tymi oknami iże będziecie tez wstwiali za naszym przykładem i to fakt ze wyglada lepiej niz bez tych okien jak w domu Kasi i Piotrka ale za to u nich te dodatkowe okna na balkonie tez lepiej wyglądają niż wg projektu i dobrze byłoby żebyscie tez skorzystali ale musielibyście podnieść o 3 pustaki ściankę kolankową. My podnieślismy o półtora pustaka a krokwie to nic nie zmieniliśmy co do długości i co do kąta dachu (zmienilysmy tylko odległość między płatwiami z wg projekty 2,1m na 3,8m) i nie wstawaliśmy słupów drewnanych bo będziemy układali blachodachówki) i prawie trzymaliśmy proporcje domu ale za to dach nad wejściem mamy wrażenie ze zrobił się trochę za wysoki (o ok 1,5 pustaka)

A co do wprowadzki to jeszcze nie wiemy, w tym roku chcemy jeszcze ogrodzić działkę, a okna będziemy wstawiać w przyszłym roku - przewidujemy najwcześniej za 3 lata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U Kasi i Piotrka były przewidywane ze będa dach kryli dachówkami ceramicznymi i stąd ich kierownik budowy domnagał się żzzeby wstawili słupy drewnane podtzrymujące krokwie, a my pytaliśmy naszego kierownika czy można zrezygnować ze słupów to mówił jeśli będziemy kryli blachodachówkami to możemy rezygnować. A zresztą ten projekt był przewidywany kryć dachówką ceramiczną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będziemy kryli dachówką ceramiczną lecz jeszcze nie mieliśmy okazji z nim rozmawiać. Na razie projekt jest w adaptacji a potem składamy papiery o pozwolenie na budowę. Wyślij mi jakieś zdjęcia jeszcze z waszego Tymka na mojego maila. Aha co ze schodami zostawiliście zabiegowe, ja mam zamiar zrobić schody proste i pytanie jest tam miejsce na jeszcze dodatkowe dwa schody ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich Tymowiczow

My rowniez budujemy Tymka i widze rozne projekty tymka fajnie ze sa rowniez zdjecia super ja tez robie zdjecia narazie niewiele widać u nas

ale fundamenty juz sa i wlasnie skonczyli klasc bloczki fundamentowe

nawoza piasek i niedługo juz zaczna murowac nasz projekt to tymek wersja B

i domek zrobil sie duzy dlatego ze garaz jest na calej szerokosci domku tz pomieszczenie gospodarcze ma 17m2 azamias pierwszego garazu bedzie tam pokoj tym samym sa dwa okna z przodu domku a w drugiej cześci garażu mamy nad nim taras takze wyglad jest zupelnie inny domek ma ok 16m w szerokosci nic sie nie zmienilo zastanawiamy sie nad podniesieniem scianki kolankowej i chyba o poltorej suporeksu podniesiemy .Może ktos nam doradzi czy warto czy to nie zmieni wygladu tymka a na dach kladziemy dachowke betonowa mielismy klasc blachodachowke ale namowili nas na dachowke betonowa zreszta okazyjnie kupiliśmy duzo taniej takze przygoda z budowaniem tymka tez sie rozpoczela i ciesze sie ze jest nas tak wielu mam nadzieje ze moge sie tu radzic z wami. MIREK i RENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będziemy kryli dachówką ceramiczną lecz jeszcze nie mieliśmy okazji z nim rozmawiać. Na razie projekt jest w adaptacji a potem składamy papiery o pozwolenie na budowę. Wyślij mi jakieś zdjęcia jeszcze z waszego Tymka na mojego maila. Aha co ze schodami zostawiliście zabiegowe, ja mam zamiar zrobić schody proste i pytanie jest tam miejsce na jeszcze dodatkowe dwa schody ?

 

Witam My własnie zrezygnaowaliśmy z schodów zabiegowych :lol: i zrobilismy schody z z spocznikiem i na pośrodku spocznika podzielonym na dwa (mamy dwa spoczniki :D )proszę przyjrzć dokładnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, są tam dwa stopnie... Kurcze mamy dwa samochody i chcę wybudować jeszcze drugi budynek garażo-gospodarczy tak by z tyłu miał on składzik na drewno do kominka ( http://www.pro-arte.pl/projekty-garaze/152/ ). Problem polega na tym,że działka jest wąska aby stał on z boku domu, ma ona 24,5 m i chcemy postawić go za domem. Zastanawiamy się czy postawić go na końcu działki (działka ma 44m) minusem jednak jest to, że podjazd będzie bardzo długi, czy też postawić go zaraz za domem, tylko pytanie w jakiej odległości by "nie wchodziy" one na siebie. Co myślicie na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, są tam dwa stopnie... Kurcze mamy dwa samochody i chcę wybudować jeszcze drugi budynek garażo-gospodarczy tak by z tyłu miał on składzik na drewno do kominka ( http://www.pro-arte.pl/projekty-garaze/152/ ). Problem polega na tym,że działka jest wąska aby stał on z boku domu, ma ona 24,5 m i chcemy postawić go za domem. Zastanawiamy się czy postawić go na końcu działki (działka ma 44m) minusem jednak jest to, że podjazd będzie bardzo długi, czy też postawić go zaraz za domem, tylko pytanie w jakiej odległości by "nie wchodziy" one na siebie. Co myślicie na ten temat.

 

My tez myślimy o drugim garazu i nie mamy problemu jak wy bo mamy szerokość działki 42 m i proponujemy żeby dom przesunąć do tyłu gdzieś 16 m od przednej ogrodienia (z tyłu macie jeszce ok 18 m działki) a drugi garaz 6 m od granicy przednej, zostanie wam odlegość 3,5 m od tylnej części garazu od przednej ściany domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już rozumiem, można, nad jętkami belkowymi można obić deskami a pad deskami ocieplić wełną i następnie fiolę paraizolacyjną i płytę gipsową i już masz zagospodarowanie stryszek o wysokości 1,5 m ale jeszcze należy zrobić otworek i zamocować rozkładanie schody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...