Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Jola i Jarek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Taa widzę Bertolo,że mamy takie same dylematy :lol: Ja też doszedłem do wniosku,że ocieplę do samej kalenicy ale tylko wełną 15.Pod podłogę strychu i na sciany w pokojach położę w poprzek dodatkowo 5 lub 10 i mam nadzieję,że powinno wystraczyć.Niestety strych będę musiał wykonać z płyt OSB tylko zastanawiam się czy koniecznie grubości 22 czy wystarczy 18.Różnica w cenie całkiem spora 81/73 zł/szt.

Jeżeli chodzi o tynki to płacę 13zł/m2 bez materiału.A materiały to ok 2 palety wapna jedna paleta cementu i 15 ton piasku czyli razem około 1750 zł.Tynków mam ok 650 m2.

Elektrycy skasowali mnie 5000 zł z instalacjami alarmowymi, siecią komputerową i telewizyjną za pierwszy etap oczywiście.Skrzynkę mam w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy draża temat który i mnie nurtuje czyli ocieplenie mam dylemat bo początkowo chciałem ocieplać wełną 15 cm plus 5 cm to jest skosy i sufit a do kalenicy jedynie 5cm wełna firmy isover o parametrach przenikalności ciepła 0,042 teraz pojawił sie problem czy lepiej nie zainwestować w lepszą wełnę o grubości 20 cm i przenikalności 0,032 proszę o poradę

ja na stryszek też daje plyte osb grub mysle wystarczającej 15 mm (55zł szt) po uprzednim nabiciu kontrłat na jetki co 50 cm

tynkarze przychodzą za 2 tyg 11 zł za m2 tynki cementowo wapienne pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa widzę Bertolo,że mamy takie same dylematy :lol: Ja też doszedłem do wniosku,że ocieplę do samej kalenicy ale tylko wełną 15.Pod podłogę strychu i na sciany w pokojach położę w poprzek dodatkowo 5 lub 10 i mam nadzieję,że powinno wystraczyć.Niestety strych będę musiał wykonać z płyt OSB tylko zastanawiam się czy koniecznie grubości 22 czy wystarczy 18.Różnica w cenie całkiem spora 81/73 zł/szt.

Jeżeli chodzi o tynki to płacę 13zł/m2 bez materiału.A materiały to ok 2 palety wapna jedna paleta cementu i 15 ton piasku czyli razem około 1750 zł.Tynków mam ok 650 m2.

Elektrycy skasowali mnie 5000 zł z instalacjami alarmowymi, siecią komputerową i telewizyjną za pierwszy etap oczywiście.Skrzynkę mam w kotłowni.

 

Witam

Ja jednak zdecydowałem się ocieplc do samej kalenicy. i tak po calosci daje toprock rockwoola 15 cm plus 10 cm tez toprock. Dostałem dobra cene na te wełne i mam a w cenie isovera unimaty, a jest lepsza - przenikalnośc cieplna 0,35 a nie 0,42 . myślę, że przesadzam z iloscia ale robie dla siebie więc po prostu nie załuje :wink: Połoze tez sam, a stryszek moze kiedys zagospodaruje, więc nie będe narzekał, że jest tam zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie wybierania łazienek dla naszego Tymka.

Koncepcji jest kilka, tak jak i wariantów płytek.

Niestety za duzo !!! Nie wiadomo na co sie zdecydować. :oops:

Mamy kilka faforytów - harion - ceramika paradyz, metalic - opoczno itd.

Dzisiaj dostałem kolejna ofertę na linero, niebieskie z opocznoa.

Niestety nie pasuje nam ten kolor, ale uważam, ze aranżacja wyszła super !

Poniżej kilka zdjec.

 

http://img39.imageshack.us/img39/9934/azienkagora1.jpg

 

http://img20.imageshack.us/img20/4829/lazienkagora7.jpg

 

http://img39.imageshack.us/img39/4876/lazienkagora6t.jpg

 

http://img62.imageshack.us/img62/1685/lazienkagora5.jpg

 

http://img62.imageshack.us/img62/7492/lazienkagora4.jpg

 

http://img534.imageshack.us/img534/2016/lazienkagora3.jpg

 

http://img85.imageshack.us/img85/7451/lazienkagora2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madziu.

 

Miałem pisac maila do Was , ale ciagle czasu brak ... :oops:

U nas powolutku.

Tynki w tymku wyschły, teraz kładę gładź szpachlowa. Troche przeraża mnie ilość samemu do wykonania, ale powolutku, powolutku ... Pokoik na dole juz jest gładki. :wink: W tym tygodniu przychodzi wełna i zabieram sie do ocieplania poddasza i wykonania sufitu. Jutro odbieram podnosnik do płyt, więc będzie łatwiej. Płytkarz ma miesiac opóżniena, wiec spokojnie wybieramy płytki do lazienek. Szukamy paneli, deski, kibelkow, grzejnikow i takie tam. Masakra. Tego jest tak duzo i ceny tak zróznicowane, ze czasami sie odechciewa. Do dego zamówilismy juz drzwi wejsciowe i do kotlowni. Szukamy wewnetrznych, a własciwie nie mżemy się zdecydowac na kolor. Schody chyba też już mamy wybrane. Trochę sie trzeba nagłówkować, żeby to poskładac kolorystycznie do kupy i żeby nas kosty nie zjadły. Ale na szczęście nie jestesmy wymagajacy i liczymy sie z kosztami. Więc damy radę.

 

Zapraszam na parapetówke. W przyszłym tygodniu będa parapety, więc może wpadniecie ?

ZAPRASZAMY WAS SERDECZNIE !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A zdjęc mam mase, ale nie mam czasu ich wklejać. Synek dorósł i całymi dniami okupuje komputer. A jak sie dorwe to szukam info lub cen. Wiec wstyd sie przyznac ale blog muratora, troche odpuściłem.

 

A co tam u Was ?

 

Pozdrawiamy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Piotr z miłą chęcią byśmy Was odwiedzili, ale wiesz jak u nas sytuacja wygląda, może w lipcu nam się uda, bo będziemy jak zwykle na dłużej.Cieszymy się z Waszych postępów już pewnie w tym roku będziecie się wprowadzać i będziecie mogli nacieszyć się domkiem, tym bardziej, że tak wiele robisz sam - jesteśmy pełni podziwu.Filipek niech Cię jednak dopuści kiedyś do komputera i wstaw proszę zdjęcia, bo jak każdy z forum wyczekuje nowych inspiracji szczególnie jeśli jest przy wykańczaniu domu i siebie :D. Nie jest tak łatwo wszystko dobrać jakbyśmy chcieli, więc trzeba korzystać troszkę z pomysłów innych....Powodzenia i uściski dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madziu.

 

Miałem pisac maila do Was , ale ciagle czasu brak ... :oops:

U nas powolutku.

Tynki w tymku wyschły, teraz kładę gładź szpachlowa. Troche przeraża mnie ilość samemu do wykonania, ale powolutku, powolutku ... Pokoik na dole juz jest gładki. :wink: W tym tygodniu przychodzi wełna i zabieram sie do ocieplania poddasza i wykonania sufitu. Jutro odbieram podnosnik do płyt, więc będzie łatwiej. Płytkarz ma miesiac opóżniena, wiec spokojnie wybieramy płytki do lazienek. Szukamy paneli, deski, kibelkow, grzejnikow i takie tam. Masakra. Tego jest tak duzo i ceny tak zróznicowane, ze czasami sie odechciewa. Do dego zamówilismy juz drzwi wejsciowe i do kotlowni. Szukamy wewnetrznych, a własciwie nie mżemy się zdecydowac na kolor. Schody chyba też już mamy wybrane. Trochę sie trzeba nagłówkować, żeby to poskładac kolorystycznie do kupy i żeby nas kosty nie zjadły. Ale na szczęście nie jestesmy wymagajacy i liczymy sie z kosztami. Więc damy radę.

 

Zapraszam na parapetówke. W przyszłym tygodniu będa parapety, więc może wpadniecie ?

ZAPRASZAMY WAS SERDECZNIE !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

A zdjęc mam mase, ale nie mam czasu ich wklejać. Synek dorósł i całymi dniami okupuje komputer. A jak sie dorwe to szukam info lub cen. Wiec wstyd sie przyznac ale blog muratora, troche odpuściłem.

 

A co tam u Was ?

 

Pozdrawiamy !!!!

Jeżeli mogę się wtrącić to bardzo pomocna przy szlifowaniu gładzi jest szlifierka oscylacyjna-cena 20-50zł. Jest może więcej pyłu niż przy ręcznym szlifowaniu ale szlifuje się bardzo szybko. Newet kobitka jest w stanie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie wybierania łazienek dla naszego Tymka.

Koncepcji jest kilka, tak jak i wariantów płytek.

Niestety za duzo !!! Nie wiadomo na co sie zdecydować.

Mamy kilka faforytów - harion - ceramika paradyz, metalic - opoczno itd.

Dzisiaj dostałem kolejna ofertę na linero, niebieskie z opocznoa.

Niestety nie pasuje nam ten kolor, ale uważam, ze aranżacja wyszła super !

Poniżej kilka zdjec.

 

łazienka jest super, prosze powiedz w jakim programie dokonałaś tej stylizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie stanu surowego otwartego, ale już mam pozamawiane wszystko do zamknięcia: okna, drzwi, bramy ... Poszukuję dobrych fachowców do dalszej pracy na okolice mazowieckiego. Jeśli macie fajnych i dobrych fachowców a może i niedrogich i chętnych do pracy i przyjazdu na ten rejon to proszę napiszcie.( hydraulika, wylewki, ocieplenia, tarasy ... wszystko ) :)

A oto jak wygląda obecnie nasz Tymek:

http://images46.fotosik.pl/268/eed10dd7cee2ca19med.jpg

http://images44.fotosik.pl/268/33311b3630b8b21fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...