Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Jola i Jarek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do tych, którzy więźbę mają już za sobą. niedługo zamówię drewno na więźbę i zastanawiam się nad przekrojami płatwi PL1a i PL1b (mają przekrój 14 na 25 cm i długość 13,85m). Wymiar wydaje mi się bardzo duży i ciekawi mnie czy ktoś trochę odchudził te przekroje np. 16 na 16 cm i ewentualnie na ile części dzieliliście te płatwie, bo wciągnąć to na górę bez dźwigu, to chyba niemożliwe. Cieśla mi mówi, żeby słupy S1 i płatwie PL1a i PL1b zrobić 16 na 16 cm, że to w zupełności wystarczy płatwie podzielić przynajmniej na dwie częsci. Odchudzaliście przekroje, czy wszystko wg projektu?

Na dachu będzie ceramika, czyli tak jak w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie zmienialiśmy przekrojów, zostały takie jak w projekcie. Co do dlugości, to podzieliliśmy płatwie na pół i obeszło się bez dźwigu. Ale z perspektywy czasu chyba bym trochę odchudził przekroje i z tego co mi wiadomo to nie wszystkie słupy są tam potrzebne. Ale to materia, w której należy porozumieć się z kierownikiem budowy i architektem, który adaptował projekt.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam decyzja zapadła Tymek B blisko Legnicy.

Kiedy ruszymy z budowa tego nie wie nikt. Na razie załatwiamy papiery Bardzo nam się podoba zadaszenie tarasu. I w związku z tym mam pytanie. Czy a jak tak to o ile należy podnieść ściankę kolankową. My planujemy podnieść o 1 pustak i nie wiem czy nie będzie za ciemno. A dodatkowo projektant zaproponował wydłużenie tarasu do 3 metrów. Proszę o informacje. Szukamy Tymowiczów z naszej okolicy dom wybrany,ale chcielibyśmy zobaczyć go w naturze Pozdrawiamy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy mieć taras i werandę. Zadaszenie będzie nad werandą od zachodu, a taras, który jest od południa będzie odsłonięty.

Na projekcie mamy wyrysowany daszek bez podnoszenia ścianki kolankowej i na końcu daszku prześwit wychodzi ok. 2m (z zachowaniem spadku daszku na szerokości ok. 2,5m). Wydaje mi się, że wystarczy. Od południa nie chciałem daszku, bo lubię dużo słońca w pomieszczeniu. Jeśli podniesiecie ściankę kolankową, to prześwit powiększy się o wysokość ścianki (jeśli nie przedłużycie krokwi) i na pewno będzie wtedy troszkę jaśniej w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...