Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Jola i Jarek

Recommended Posts

Piotr jeszcze Cię troszkę podpytam odnośnie ceramiki: czy te pytki na kominie masz również frezowane, tam gdzie jest dekor?Jak będziesz wykańczał płytki podłogowe listwy, oryginalne płytki, czy również frezowanie?A i czy będziesz miał progi?Nam majster dzisiaj wszystkie zalał na dole, bo za 2 tyg wchodzi płytkarz i musi być wszystko gotowe.I jeszcze z innej beczki będziecie mięli kominek z płaszczem wodnym jeśli tak to za jakiej firmy, może możesz nam coś polecić albo ktoś inny z forum?

 

Pozdrawiam

 

Madziu. Nie pomogę w sprawie kominka, ponieważ, mamy obecnie i w nowym domu nie chemy go mieć. przynjamniej na razie. Za duzo kurzu, sadzy i roboty przy tym :)

A w sprawie płytek. Wszystkie łaczenia mamy szlifowane, frezowane pod katem 45 stopmni. Żadnych listew. Żeby to ładnie wyszło wszystkie ściany musza miec piony, kąty i płytki muszą byc równe. Majter prostował ściany, które wydawały mi sie proste :) Te płytki na kominie też są szlifowane, tam gdzie jest dekor. Nigdzie nie mamy listew, Połączenie podłogowych i ściennychyna silikon, w kolorze fugi. Polecam mapei. Zreszta kleje też.Taka samam fuga i odpowienik koloru ale w silikonie. Razcej bez progu. Połacze płytki z przedpokoju z tymi w łazience. Te z łazienki kończa się jak drzwi. Silikon w rogach, pod kabina, umywalka, w naroznikach, w zagłebieniach w pólkach. masm nazdieje, że troszkę pomogłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na szybko nie znalazłem odpowiedzi na ten temat. Proszę o odpowiedzi lub link do tematu.

Kilkukrotnie sprzedawcy radzili mi zwykły klej do płytek np. "Klej do płytek Glazurnik 25kg - Mapei" zamiast specjalnej zaprawy do betonu komórkowego, co o tym sądzicie?

"ZAKRES STOSOWANIA

Klej do płytek GLAZURNIK służy do klejenia płytek ceramicznych na nieodkształcalnych podłożach wewnątrz i na zewnątrz budynku, na posadzkach, ścianach i sufitach. Nadaje się również do przyklejenia styropianu."

Muszę szybko podjąć decyzję, a cena jest korzystniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Tymkowiczów! Wyrósł mi groźny konkurent dla mojego Słoneczka... Coraz bardziej mi się podoba ten projekt. Czy ktoś może buduje Tymka w okolicach Warszawy, Wołomina? Chętnie bym obejrzał domek, pogadał.

 

Jeśli jesteś zainteresowany, my budujemy Tymka B w Piasecznie ( druga strony Warszawy).

Chętnie pokażemy Tymka ( obecnie będziemy robić wylewki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany, my budujemy Tymka B w Piasecznie ( druga strony Warszawy).

Chętnie pokażemy Tymka ( obecnie będziemy robić wylewki ).

 

Bardzo jestem zainteresowany! Przyjechałbym w jakąś sobotę albo niedzielę, wtedy wziąłbym ze sobą dwóch małych urwisów, ewentualnie na tygodniu późnym popołudniem (wtedy byłbym sam). Nie wiem kiedy by Ci bardziej pasowało. Zgadamy się na PW.

 

Czy masz swój dziennik budowy na forum? Masz jakiś opis swojego domku (np. z czego budowany, jakie zmiany w stosunku do projektu oryginalnego, itd.)? Chętnie poczytam przed obejrzeniem domu na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie do Tymkowiczów. W którą stronę wychodzi Wam wyczystka w kominie w małej łazience? U nas niestety drzwiczki od wyczystki wychodzą na tą stronę, na której zgodnie z projektem znajduje się umywalka. I chyba nie da się jej (umywalki) tam zmieścić, bo się drzwiczki nie otworzą... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem zainteresowany! Przyjechałbym w jakąś sobotę albo niedzielę, wtedy wziąłbym ze sobą dwóch małych urwisów, ewentualnie na tygodniu późnym popołudniem (wtedy byłbym sam). Nie wiem kiedy by Ci bardziej pasowało. Zgadamy się na PW.

 

Czy masz swój dziennik budowy na forum? Masz jakiś opis swojego domku (np. z czego budowany, jakie zmiany w stosunku do projektu oryginalnego, itd.)? Chętnie poczytam przed obejrzeniem domu na żywo.

 

ok, podaj maila wyślę informacje na privatiw. My jesteśmy w każdy weekend, zapraszam z dziecakami - też mam y dwójkę bąbli. Późnym popołudniem na budowie jest prawie zawsze mąż. Zdjęcia mojego Tymkla są kilka stron wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pytanie do tych,krorzt strop wylewali.ile zeszlo wam kubikow desek do szalowania i ile stempli?? dziekujemy za odp.

my 15 czerwa oficjanie startujemy z budowa:)

 

Na budowę kupiłem w sumie 4,5 m3 desek do szalunków (500 zł za 1m3) i trochę płyty OSB do szalowania słupa w garażu i kuchni i praktycznie wszystko zostało zużyte do szalowania wieńców, nadproży, schodów. Jesteśmy teraz przed zalaniem stropu i schodów, a nadproża dla bezpieczeństwa jeszcze są zaszalowane i podparte.

Do podparcia stropu użyliśmy sztyc, koron i doków dla wygody budowlańców (wygodniej się je ustawia).

Wyszło: 90 sztyc, 50 doków 3,6 m, 5 doków 3m, 30 koron (głowic), 25 trójnogów - koszt tego to ok. 1000 zł, ale mam mały poślizg i myślę, że będzie ok. 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wszystkich uzytkujacych juz taras: 1) czy macie taras wykonany zgodnie z projektem

2) czy nie jest on za wąski?

Moze ktos zmieniał wymiary i te które ma obecnie sa ok?

 

Nasz zadaszony taras po aprobacie projektanta tymka z Wrocławia, ma obecnie 2,80 na 8,80. i uważamy, że jest teraz wystarczajacy na postawienie foteli i stolika, bez obawy, że ktoś z niego spadnie. Zwłaszcza, że nasz jest wysoko.

 

A jesli chodzi o wyczystkę z kominka to ja zrobiłem w salonie. Nie planujemy tam komnka, a jesli stanie to poradze sobie z czyszczeniem za te pare lat. choćbym miał rozwalać cały kominek. Wolę tak, niż w łazience.

 

A jesli chodzi o stemle - kupiłem 200 sztuk 3 metrowych i 20 sztuk 4 metrowych pod balkon.

Co do desek. Tak około 3 metrow szesciennych. Ale u nas strop z akermana. Więc nie było pełnego szalunku. Potem dokupiłem desek, ale te już były tylko użyte do deskowania dachu.

 

Pozdrawiamy tymkowiczów.

Edytowane przez bertolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązaliście problem dostępu do komina dla kominiarza. Czy macie stopnie kominiarskie plus ławy, czy wyczystki na górze jak tak to gdzie?, wyłazy dachowe ale jak tak to ławy kominiarskie też są chyba potrzebne czy jeszcze jakieś inne rozwiązania. Zwłaszcza cenne byłyby odpowiedzi osób które mają odbiór kominiarski za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...