Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum dla Tymowiczów z Horyzontu


Jola i Jarek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie Tymowicze,

po ponad dwóch latach poszukiwań działki i projektu, ZACZYNAMY!!!Zrobiliśmy parę zmian w naszym tymku: zlikwidowaliśmy drzwi między korytarzem a salonem oraz między salonem a kuchnią; pokoik na dole powiększylismy o wnękę, a przed wejsciem do garażu robimy maleńki korytarzyk, który wyłapie ewentualne zapachy z garażu, schody robimy pełne i pod nimi szafy do zabudowy; na górze likwidujemy garderobę, a w jej miejsce będzie pralnia z wejściem od łazienki; a na górnym korytarzu gdzie jest okno też robimy ścianke z regipsów i w ten sposób otrzymamy dodatkowe miejsce na takie tam różne potrzebne i niepotrzebne rzeczy; no i poddasze podnosimy o jeden pustak; i to by było na ta chwile na tyle. A najważniejsze jest to, że w czwartek wykopane zostały fundamenty, a w piątek zalane !!!! Dzisiaj działamy dalej :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do wszystich Tymkowiczów, którzy już wylali ławę fundamentową i zrobili ścianę fundamentu. Czy zbieraliście 30 cm warstwę gruntu przed wykopaniem fundamentów? Czy jest to konieczne? Jeżeli tak to po co?

 

Drugie pytanie. Czy te wszystkie zmiany macie w pozwoleniu na budowę czy nanosicie je na bieżaco i potem zmienicie pozwolenie lub czy są to zmiany nie istotne nie wymagające zmiany pozwolenbia na budowę? :p

 

Daniel i Monia z Kujawsko-Pomorskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moniach5 :D Na pierwsze pytanie to my nie zberaliśmy warstwę gruntu ale za to musieliśmy dosypac ok 30 -35 cm piasku - patrz na zdjęcia na początku postu.

Na drugie pytanie to my nanosilismy zmiany w projekcie (oczywiście przez projektanta, kóry robiła równierz akceptancję projektu) i te wszystkie nanoszome zmiany zostay zatwierdzone przez urząd Powiatowy przy uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po zmianie projekt zaniesliśmy do powiatu, ale w trakcie coś nie dopatrzyliśmy że i tak trzeba dalej zmienić to zmieniamy i po koncowej budowy trzeba jeszcze przed obiorem budynku przez gminy iść do tego samego projektanta od okceptacji projektu i od nowa przerysuje projek ze zmianami. (w trakcie budowy już wiemy że zmieniamy okno w kuchni z 120x150 na 150x150 bo w projekcie był przewydiuwany że zlew i kuchnia gazowa są przy oknie a my przynosimy je przy scianie z łażienką - kuchnia blisko komina wentylacyjnego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja również buduję Tymka z podwójnym garażem,okolice Wrocka, Środa Śląska właśnie ekipa robi podciągi i strop.

Słupami podtrzymującymi dach sie nie przejmujcie,wczoraj rozmawiałem z moim kierownikiem budowy oraz cieślą i powiedzieli że śmiało mozna z tych słupów zrezygnować, można również odchudzić płatwie(mają szalone przekroje).

Pozdrawiam

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja również buduję Tymka z podwójnym garażem,okolice Wrocka, Środa Śląska właśnie ekipa robi podciągi i strop.

Słupami podtrzymującymi dach sie nie przejmujcie,wczoraj rozmawiałem z moim kierownikiem budowy oraz cieślą i powiedzieli że śmiało mozna z tych słupów zrezygnować, można również odchudzić płatwie(mają szalone przekroje).

Pozdrawiam

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem też kilka zmian:

1.zrezygnowałem z drzwi z hollu do salonu

2.pomieszczenie gospodarcze(spiżarkę) zlikwidowałem wejście z wiatrołapu i zrobiłem taką kuchnie roboczą z oknem,blatem roboczym i szafkami na zapasy

3.schody z zabiegowych przerobiłem na schody ze spocznikiem stopnie są szersze o 2 cm

 

Pozdrawiam

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mario 115, co chcesz powiedzieć że poszerzyłeś o 2 cm? Szerokość , czy wysokość stopni schodów? Skoro przerobiłeś schody z zabiegowych (2 swtopnie w zabiegowym) na schody z spocznikiem (rozumiem że te 2 stopnie sa wydłużone na parterze) i jeśli poszerzyłeś o 2 cm to ci się wyłuży klatka schodowa na parterze w stronę pokoju (o 17x2 =34 cm i 2x25 razem 84cm) :D -to ci się zmniejszy hol, a jeśli chcesz zachwać długośc klatki schodowej (wg projektu) i musisz podnieśc wszystkie stopnie o 2 cm to będzie ci ciężej wchodzic po schodach - Najlepiej zachować wysokość i szerokość stopni i trochę wydłużyć o 2 stopnie na parterze w stronę pokoju o 2x25 = 50cm - tez mniejszy ale już nie wiele my tak robimy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymowiczów :D . No i majster Andrzej w końcu zbliża się z szalowaniem na strop (w poniedziałek) i z zbrojeniem stropu

A tu mam dwa fotki elewacyjne:

Tak właśnie będzie wygladał od przodu (proszę zwróci uwagę na dwa dodatkowe małe okna 60x90 po obu stronach drzwi wejściowe)

http://inlinethumb51.webshots.com/7218/2616733480101780555S600x600Q85.jpg

Widać również stemple na szalunki (nie długo w środku domu będzie rósł las świerkowy :wink: )

a tu mamy widok od zachodu (czyli na stronę ściany garażu i kotłowni)

http://inlinethumb05.webshots.com/5444/2455304720101780555S600x600Q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byliśmy na rozmowę dwóch inny blacharzy:

Pierwszy po rozmowie mielismy wrazenie że on nam dużo doradzi i jest konkretny (termin na październik - listopad) - wycenił sobie 10zł za kładzienie m2 blachy i 10zł za obróbki blacy (po przeliczeniu wszyszło by nam ok 4300zł)

Drugi blacharz - tez dobre wrażenie - jak zapytaliśmy o cenę to myślał, zerknął na projekt i po minucie strzelił za całość 8000 zł :evil: (termin koniec września) - powiedziałem że za drogo, że są po 4500 - 6000 zł a blacharz mówił że nie będzie bawił się za 6000 zł i ze za taką sumę jaką zarzyczył sobie to zrobi tak żeby dach nie przeczekał (a to ciekawe, czyli za 5000 zrobi nam z przeciekającym się dachem? himmm??) Będziemy dalej szukali

jak znajdziemy to damy znać

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...