Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze dz. AiM


Recommended Posts

Drodzy Aneto i Marcinie!

Serdecznie witam w rodzinie Faworytów!

Napiszcie coś więcej odnośnie tego gdzie budujecie!

Ciekaw jestem czym kryjecie dach i z jakiego materiału dokładnie budujecie ściany?

Życzę powodzenia, taniej i sprawnej ekipy no i oczywiście taniutkich materiałów! (ostatnio troszkę staniały pustaki i stal)

Piszcie często w dzienniku - pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czym kryjecie dach i z jakiego materiału dokładnie budujecie ściany?

 

Na razie jeszcze dyskutujemy na temat dachu, a raczej zbieramy opnie.

Dom budujemy ściana podwójna a w środek styropian:

pustak 24+ styropian+pustak 12 na zewnątrz.

Dziękujemy za miłe przyjęcie w gronie Faworytów.

Mam pytanie: ile ton drutu poszło na strop?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drutu poszło strasznie dużo - dokupiłem jeszcze tonę 12stki, ale za to 6stki zostało dużo - projekt zakłada strop typu terriva, a my zrobiliśmy monolityczny dlatego takie różnice.

 

My też będziemy robić taki strop.

Mamy jeszcze trochę 12 stki, 6 stki i 8.

Trochę dokupimy i strop gotowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cierpliwości w czekaniu!

 

Dzięki za wsparcie. :D

Przyjemnie jest budować swój domek i tak naprawdę w chwili wytyczenia już chciałoby się zamieszkać.

Ale już jest pewna data: ruszamy dalej 16 sierpnia.

Pozdrawiam,

i życzę nadal tak szybkiego tempa.

Czym zamierzacie pokryć swój domek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy już dachówkę zakładkową WITA z Krotoszyńskiego Przedsiębiorstwa Ceramiki Budowlanej CERABUD SA http://www.cerabud.com.pl/?s=4&catid=1&nWMact=2&pid=30

są to dachówki na licencji niemieckiej firmy Jacobi Tonwerke GmbH

Więźbę dachową zamówiliśmy już z jodły - właśnie się moczy w wannach z impregnatem. Zastanawiamy się cały czas nad wyborem rynien - plastikowe czy stalowe powlekane. Słyszymy różne opinie na ten temat - ponoć plastikowe blakną po zachodniej i południowej stronie, ale opowiadał nam to gość ze składu budowlanego który chciał nam sprzedać droższe rynny stalowe... sami już nie wiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co odnośnie rynien, to my chyba zdecydujemy się na plastik:

Plusy są takie, że nie rdzewieją, są lżejsze w montażu, a wydaje mi się, że nie tracą koloru. Ale o to, to już należałoby się spytać wieloletnich użytkowników domów.

Wiesz co jak takich spotkam na swojej drodze to się zapytam. ok? :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Oj cichutko, cichutko.

Trochę się przeliczyliśmy i niestety prace wstrzymane do kwietnia. Oczywiście wszystko to sprawa kredytu.

Ale bardzo miło ogląda się postępy z Waszej budowy i marzy się , marzy... żeby tak szybko rósł nasz faworyt.

Ale ten przestój traktujemy jako czas wyborów naturalnie.

Wyborów kuchni, łazienki, płytek itp. oczywiście wszystko wirtualnie, ale zawsze to podnosi człowieka na duchu.

W kwietniu mamy taką nadzieje prace ruszą ostro do przodu. A na razie musimy sie pocieszyć widokami budujących sie faworytów na forum.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...