Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak informacyjnie:

 

Wcześniej kupowałem ekogroszek w składzie p. Dzikowskich ("Ben-Bud").

Na samo grzanie CWU zużywałem pełen zasobnik węgla w ciągu równo 4 tygodni.

Ostatnio wziąłem na próbę 300 kg ekogroszku ze składu p. Rudnickiego (mieszczącego się niedaleko trasy Teresin - Elżbietów). No i mały szok: ten sam zasobnik, na to samo grzania CWU wystarczył na 6 tygodni.

Różnica w kaloryczności musi być ogromnaaaa :)

 

W związku z tym mam już pewnego dostawcę na zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zużycie ciepłej wody było takie samo w obu przypadkach, czy może przez 2 tygodnie na urlopie gdzieś byliście? ;)

Też jestem zaintereszony namiarami na ten skład ;) Póki co jadę na grochu ze składu na ul. Wiśniowej - retopal mają paskudny (dużo spieków), ale wziąłem też trochę droższego i jest całkiem przyzwoicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podasz dokladnie ktory to sklad?

 

Jadąc drogą Teresin - Elżbietów (do Szymanowa) mniej więcej w połowie drogi jest takie skrzyżowanie na którym to stoi szyld reklamujący ten skład. Wypisane tam jest o opale, nawozach. Na tej krzyżówce skręcasz w lewo (w prawo nie da rady, bo nie ma drogi :) ), po ok. 400 metrach po lewej stronie w takich jakby "stodołach" mieści się ten skład. Łatwo poznać po węglu dookoła :)

 

W ofercie mają jakiś pakowany węgiel w papierowych workach, ewentualnie droższy który sami pakują w worki. No i ten droższy jest "tym lepszym".

 

Kosztuje niby 800 pln/tona ale potrafią sprzedać za 760 pln/tona (bo ta różnica 40 to na worki i pakowanie :) ).

 

A zużycie ciepłej wody było takie samo w obu przypadkach, czy może przez 2 tygodnie na urlopie gdzieś byliście?

 

no właśnie zużycie powinno wzrosnąć, bo 2 tygodnie lipca byliśmy na urlopie który spędziliśmy w domu :)

A tu taka niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej beczki

 

poszukujemy okien dachowych

może ktoś ma juz doświadczenia gdzie w naszej okolicy lub nie tylko dostać coś dobrego i w przystępnej cenie

 

będziemy wdzięczni za każdy kontakt

na PRV lub [email protected]

 

 

Tak na prawdę do wyboru macie FAKRO lub VELUX - polecam Zbigniewa Żmijewskiego z Płocka tel. 0-508 074-740. Ja wziąłem u niego cały dach wraz z oknami Velux. Cenę miał tańszą od lokalnych sprzedawców o jakieś 3-4 tys. PLN.

czyli firma Waszdach ze Słupna http://www.waszdach.com.pl/?go=3

mają w bardzo dobrej cenie również dachówkę... polecamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja z innej beczki... jak wyglądała u Was sytuacja z podłaczeniem wody na działkę??? Mieszkamy w Sochaczewie, kupiliśmy działkę na ulicy w której siec wodociagowa (wodociąg) kończy sie 50 m od granicy naszej działki (droga publiczna) Żeby podłączyć sie do sieci należy wybudowac ok 50m sieci wodociągowej. Niestety dowiedzielismy się że musimy wybudowac z własnych środków, a i tak zakład wodociagów będzie właścicielem sieci. Zwrot kosztów za poniesioną inwestycję ma nastąpić w... rozliczeniu opłat za wodę;-) Jak było w waszym przypadku???

pozdrawiam serdecznie

KC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda, to jest temat "woda"

generalne płacisz za to ze sobie coś narysują albo i nie, dajesz mapkę do celów projektowych, zrobią Ci warunki, skasują 1200 zł za 'warunki' czyli za nic, a dalej się człowieku martw

energetyka chociaż w podobnej cenie do 'połota' podciągnie, za usługi hydraulika podłączającego wodę około 20 metrów zapłaciliśmy 600 zł i materiał jakieś 500, rura 300 generalnie 1400 zł których nikt nam nie zwróci, plus oczywiście 1200 za warunki

chyba ze są jakieś zwroty w opłatach, ale muszę się dowiadywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już było poruszane ale napisze jeszcze raz

poszukuje elektryka, hydraulika, 'alarmowca' oraz instalatora odkurzacza centralnego,

jeżeli ktoś ma jakiś sprawdzonych fachowców to poproszę o namiary

najlepiej żeby wykonał elektrykę i alarm a drugi hydraulikę i odkurzacz albo 4 w 1 ale to już chyba przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas woda przechodzila przez dzialke wiec to byl koszt projektu podlaczenia i same wkrecenie, plus oplata za przylaczenie, plombe

:o Płaciliście za przyłączenie komu? Myśmy płacili tylko za wykonanie przyłącza, po czym przyjechał koleś spisał licznik i zaplombował i tyle. Mnie nawet przy tym plombowaniu nie było ;)

Też mamy nitkę wodociągu (fi110) wyprowadzoną na naszą działkę. Przez tę średnicę musieliśmy robić projekt, oraz uwzględnić możliwość podłączenia się do tego jeszcze jednego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może już było poruszane ale napisze jeszcze raz

poszukuje elektryka, hydraulika, 'alarmowca' oraz instalatora odkurzacza centralnego,

jeżeli ktoś ma jakiś sprawdzonych fachowców to poproszę o namiary

najlepiej żeby wykonał elektrykę i alarm a drugi hydraulikę i odkurzacz albo 4 w 1 ale to już chyba przesada

Jeśli chodzi o prund, to ja (i pewnie kilka innych osób) polecam firmę Agel z Sochaczewa.

Wody nie polecę, bo do mnie jeździł koleś aż z Marek i już trochę nosem kręcił, że daleko, a jestem nieco bliżej Wawki, niż Ty ;)

Odkurzacza nie robiliśmy... Alarm montował nam monter od firmy ochroniarskiej. Mogę dać namiary na handlowca tej firmy, ale to na PW.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś dobrych, sprawdzonych tynkarzy. Podajcie proszę namiary potrzebujemy prawie "na gwałt" :))).

 

Niestety Pan Elektryk z firmy Agel nie ma niestety wolnych terminów. Może ktoś jeszcze kogoś poleci. Boimy się już trochę naciąć na niesprawdzonych fachowców.

 

Jaka jest średnia cena położenia tynku tradycyjnego w naszym regionie? Takiego z zacierką z kwarcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam niestey nie chcą w góle wydac warunków technicznych, chyba że zgodzimy sie na wybudowanie wodociągu w pasmie drogi publicznej:( a co smieszne zwrócić nam koszty w rozliczeniu wody ...Rozumiem,że mam zapłacić za studzienkę, przyłacze do sieci, ale że za cały wodociąg, rury, projekty, robociznę itp ok 50 m... to już niestety przerasta moją wyobraźnie...no ale co się dziwić, żyjemy tylko w Polsce gdzie żadne prawa nie są respektowane przez zwykłych obywateli.

Dziekuję za Wasze opinię, pozostaje nam odwoływac się od decyzji do bólu...

pozdr, KC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KasiaC: 50 m sieci do wybudowania to wcale nie jest dużo ;) Faktem, że trochę szarpnie po kieszeni, ale przynajmniej przez kilka (naście) lat będziecie mieć wodę za darmo ;)

Najgorzej, że budowa tego potrwa, no i niestety $$ polecą deszczem :x

Nie możecie zrobić sobie studni? Ponoć woda jest wszędzie ;) Zrób badania hydrologiczne, sprowadź różdżkaża i będziesz wiedzieć na czym stoisz - wyjdzie taniej na pewno, ale nie będzie możliwości odzyskania tej kasy w jakiejś formie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas woda przechodzila przez dzialke wiec to byl koszt projektu podlaczenia i same wkrecenie, plus oplata za przylaczenie, plombe

:o Płaciliście za przyłączenie komu? Myśmy płacili tylko za wykonanie przyłącza, po czym przyjechał koleś spisał licznik i zaplombował i tyle. Mnie nawet przy tym plombowaniu nie było ;)

Też mamy nitkę wodociągu (fi110) wyprowadzoną na naszą działkę. Przez tę średnicę musieliśmy robić projekt, oraz uwzględnić możliwość podłączenia się do tego jeszcze jednego domu.

 

jesli dobrze pamietam to 130zl gminie za podlaczenie do sieci musialam zaplacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...