Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Nieco wyżej zadałam takie samo pytanie. Niestety nikt mi nie podpowiedział, widocznie jeszcze nie czas na ogrody. Zakupy zrobiłam w Topołowej jadąc z Wawy po prawej stronie u pani sołtys, przy trasie poznańskiej i nieco dalej w szkółce tez po prawej stronie. Tam mają znośne ceny ale ja to wszystko małe kupuje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do sprzedania stemple w długościach od 2,80 do 3,0 w ilości coś ok. 150-170 sztuk. Chętnych proszę o kontakt na pw.

 

I mam jeszcze zapytanie od szanownych forumowiczów - ile płaciliście za 1m2 ocieplenia budynku i za tynki cementowo wapienne? Bo ja mam ofertę na:

- ocieplenie za 40 zł/m2

- tynki - 27 zł/m2 z materiałem

Jak myślicie, dobre to ceny czy trochę drogawo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do sprzedania stemple w długościach od 2,80 do 3,0 w ilości coś ok. 150-170 sztuk. Chętnych proszę o kontakt na pw.

 

I mam jeszcze zapytanie od szanownych forumowiczów - ile płaciliście za 1m2 ocieplenia budynku i za tynki cementowo wapienne? Bo ja mam ofertę na:

- ocieplenie za 40 zł/m2

- tynki - 27 zł/m2 z materiałem

Jak myślicie, dobre to ceny czy trochę drogawo??

 

Ocieplenie plus kolor 35zł/m2

Tynki 26zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do sprzedania stemple w długościach od 2,80 do 3,0 w ilości coś ok. 150-170 sztuk. Chętnych proszę o kontakt na pw.

 

I mam jeszcze zapytanie od szanownych forumowiczów - ile płaciliście za 1m2 ocieplenia budynku i za tynki cementowo wapienne? Bo ja mam ofertę na:

- ocieplenie za 40 zł/m2

- tynki - 27 zł/m2 z materiałem

Jak myślicie, dobre to ceny czy trochę drogawo??

 

Jeżeli chodzi o tynki i elewacje to wykładnikiem nie jest cena, tylko jakość, użyte materiały itp. itd.

Ceny które podałeś są atrakcyjne. Zalecam jednak obejrzenie prac wcześniej wykonanych przez te ekipy.

Ja wykonuję tynki cementowo-wapienne w cenie 29pln/m2 (z całym materiałem, klient jedynie udostępnia prąd i wodę). Tynk wykonywany jest z gotowych mieszanek drobnoziarnistych (ziarno do 0,5), nie potrzeba kłaść gładzi, można go od razu malować - nasze prace można obejrzeć na terenie Sochaczewa i okolic Warszawy.

Jeżeli chodzi o elewację, to kompleksowe jej wykonanie u mnie to 45pln/m2. Prace wykonywane są przez doświadczonych pracowników na profesjonalnym sprzęcie z najwyższą jakością - elewację także można obejrzeć w Sochaczewie i okolicach Warszawy.

Co ważne przy wykonywaniu zlecenia z naszymi materiałami, rozliczamy się z klientem dopiero po wykonanej usłudze, co gwarantuje inwestorowi fachowe wykonanie pracy ;)

http://www.sain.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nieco wyżej zadałam takie samo pytanie. Niestety nikt mi nie podpowiedział, widocznie jeszcze nie czas na ogrody. Zakupy zrobiłam w Topołowej jadąc z Wawy po prawej stronie u pani sołtys, przy trasie poznańskiej i nieco dalej w szkółce tez po prawej stronie. Tam mają znośne ceny ale ja to wszystko małe kupuje.

 

pozdrawiam

 

Ja większość swoich roślin do ogrodu zakupiłem w szkółce "Szymanowski" w Duchnicach ---> jadąc trasą poznańską z Sochaczewa do Warszawy skręcamy w Ożarowie Mazowieckim w prawo przy stacji BP, przejeżdżamy przejazd kolejowy z pierwszeństwem w prawo i za 200-300m skręcamy w lewo przy szyldzie Szkółka Roślin "Szymanowski". Szkółka ma bardzo duży wybór roślin, przystępne ceny (przy większych zakupach można je negocjować). Bardzo dużo firm specjalizujących się w urządzaniu ogrodów dokonuje tam zakupów, więc roślinki muszą być tam ładne i zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy macie jakąś sprawdzoną szkółkę roślin w pobliżu?

 

pozdrawiam

 

my korzystalismy ze szkolki pomiedzy masterfoodem a sochaczewem, po prawej stronie jadac od warszawy.

niestety nie polecam tej szkolki - rosliny byly sadzone na jesieni a na wiosne okazalo sie, ze ok 30-40% cyprysikow zbrazowiala, wyschla i nadawala sie do wyrzucenia.

podobny los spotkal kilkanascie brzozek z tej szkolki.

wlasciciele szkolki nie uznali reklamacji, tlumaczac sie zlym zasadzeniem roslin i opinia eksperta (ktora byla wylacznie ustna), ze rosliny zmarzly.

sadzeniam zajmowala sie profesjonalna firma z sochaczewa, ktora twierdzi ze to wina zlego materialu (wczesniej szkolka poleciła mi firme ogrodznicza a potem firma szkolke).

zupelny brak profesjonalizmu, odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jest tego producentem i na jakim profilu robi?

 

Moje okna są na niemiecki Schucco (czy jak to się piszę) w kolorze obustronnym orzech.

A, Coobah, Nasze będą zwykłe 5-komorowe, z Salamandra, na okuciach roto, od zewnątrz w orzechu, od środka w bieli z jasną uszczelką. i już nię będziemy szukać innych, bo po prostu czas Nas troszkę pogania:roll: ale dzięki za próbę pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tynki i elewacje to wykładnikiem nie jest cena, tylko jakość, użyte materiały itp. itd.

Ceny które podałeś są atrakcyjne. Zalecam jednak obejrzenie prac wcześniej wykonanych przez te ekipy.

Ja wykonuję tynki cementowo-wapienne w cenie 29pln/m2 (z całym materiałem, klient jedynie udostępnia prąd i wodę). Tynk wykonywany jest z gotowych mieszanek drobnoziarnistych (ziarno do 0,5), nie potrzeba kłaść gładzi, można go od razu malować - nasze prace można obejrzeć na terenie Sochaczewa i okolic Warszawy.

Jeżeli chodzi o elewację, to kompleksowe jej wykonanie u mnie to 45pln/m2. Prace wykonywane są przez doświadczonych pracowników na profesjonalnym sprzęcie z najwyższą jakością - elewację także można obejrzeć w Sochaczewie i okolicach Warszawy.

Co ważne przy wykonywaniu zlecenia z naszymi materiałami, rozliczamy się z klientem dopiero po wykonanej usłudze, co gwarantuje inwestorowi fachowe wykonanie pracy ;)

http://www.sain.pl

 

Dzięki za informacje. Na pewno skorzystam z rady i obejrzę pracę tych ekip przed podjęciem jakichkolwiek decyzji :)) Nie wykluczone, że i u Pana się pojawię :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam bardzo pilne pytanie, więc jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedź.

 

Chcę zlecić wybudowanie przyłącza wodociągowego i po wstępnej rozmowie z jedną z osób polecanych doszliśmy do wstępnego porozumienia. Przed pracami ma zostać sporządzona mapka - projekt przyłącza. Ta mapka ma kosztować 500zł. Ktoś to robił? Ile jego kosztowała? Dodatkowo chcę zlecić geodecie wykonanie mapki do celów projektowych (w celu ubiegania się o pozwolenie na budowę) i czy w związku z tym nie da się połączyć jednego i drugiego w jednej mapce?

Tak żeby ma mapce do celów projektowych nanieść od razu wodociąg.

 

Nie znam się na tym więc proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, Coobah, Nasze będą zwykłe 5-komorowe, z Salamandra, na okuciach roto, od zewnątrz w orzechu, od środka w bieli z jasną uszczelką. i już nię będziemy szukać innych, bo po prostu czas Nas troszkę pogania:roll: ale dzięki za próbę pomocy :)

 

 

 

hmmm.. no to troszkę lipa, bo z oknami nie ma żartów ;)

To nie farba na ścianach, czy żyrandol, że w razie czego można łatwo zmienić ;)

No, ale może będą OK :)

 

Dajcie mi namiar na kominiarza niedrogiego i kogoś od wydawania świadectwa energetycznego czy jakos tak. Dzieki

 

a to przejrzeć tego tematu wstecz się nie chce?? :p

Podawałem namiary do osoby od świadectw energetycznych.. I nie tylko ja z tego co kojarze :)

Kominiarz: 602 334 282 lub 046 8627155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam bardzo pilne pytanie, więc jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedź.

 

Chcę zlecić wybudowanie przyłącza wodociągowego i po wstępnej rozmowie z jedną z osób polecanych doszliśmy do wstępnego porozumienia. Przed pracami ma zostać sporządzona mapka - projekt przyłącza. Ta mapka ma kosztować 500zł. Ktoś to robił? Ile jego kosztowała? Dodatkowo chcę zlecić geodecie wykonanie mapki do celów projektowych (w celu ubiegania się o pozwolenie na budowę) i czy w związku z tym nie da się połączyć jednego i drugiego w jednej mapce?

Tak żeby ma mapce do celów projektowych nanieść od razu wodociąg.

 

Nie znam się na tym więc proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Niestety, nie da się tego połączyć w jedno. Musisz mieć osobne egzemplarze mapy do pozwolenia na budowę oraz do każdego projektu: woda, prąd, gaz, kanaliza, ew. telefon, itd. Koszt wody to faktycznie 500 zł - mniej więcej podobne koszta są do innych przyłączy. Jakby co, to służę namiarami na projektanta i kanalizy z Sochaczewa.

Aha, oczywiście możesz geodecie zlecić kompleksowo wykonanie map do wszystkich projektów - przy hurtowym zamówieniu będzie taniej ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. no to troszkę lipa, bo z oknami nie ma żartów ;)

To nie farba na ścianach, czy żyrandol, że w razie czego można łatwo zmienić ;)

No, ale może będą OK :)

 

 

 

a to przejrzeć tego tematu wstecz się nie chce?? :p

Podawałem namiary do osoby od świadectw energetycznych.. I nie tylko ja z tego co kojarze :)

Kominiarz: 602 334 282 lub 046 8627155

Dzięki "wujku dobra rada" ale świadectwo mógłbyś dopisac, szkoda czasu na szukanie jak masz pod ręką telefon, a czas to pieniądz i uciekający termin wprowadzenia się do upragnionego domciu - pozdro ostry Kubo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...