Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam planuje budowę na wiosnę 2008 poszukuję firmy budowlanej. Moze kogoś polecicie solidnego i ze swoim sprzętem

 

ja niestety swojej ekipy nie mogę Ci polecić z czystym sumieniem.

robotę robili dobrze i wtedy kiedy szukaliśmy ekipy byłą to jedna z tańszych ....

....ale doprosić się nie można było między przerwami techologicznymi żeby jaśnie panowie przyszli.

mieli skończyć we wrześniu a skończyli w tym tygodniu.

 

moja rada dla wszystkich zaczynających:

w umowie wpisujcie duże kary opóźnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo płacić wykonawcy w postaci transz ;) Po odbiorze ;) jak ja to zrobiłem znaczy podpisali mi taką umowę ;)

 

No chyba że ty tak miałaś :-? :oops:

 

ja też z góry nie płaciłam.

ale co ci po tym, ze płacisz po skończonej robocie jak nie można znaleźć nikogo na miejsce starej ekipy, żeby następny etap dokonczyć. przynajmniej nie tak szybko się ktoś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ma ktoś za Was może w domu odkurzacz centralny? Ja nie wiem, czy się zdecyduję od razu, ale chcę przynajmniej zrobić sobie instalację, żeby później nie żałować, a koszty chyba przytłaczające nie są.

 

Czy może podać namiary na jakieś sprawdzone firmy, które kładły u Was instalacje od odkurzacza centralnego?

 

Miłego weekendu,

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ma ktoś za Was może w domu odkurzacz centralny? Ja nie wiem, czy się zdecyduję od razu, ale chcę przynajmniej zrobić sobie instalację, żeby później nie żałować, a koszty chyba przytłaczające nie są.

 

Czy może podać namiary na jakieś sprawdzone firmy, które kładły u Was instalacje od odkurzacza centralnego?

 

Miłego weekendu,

 

Łukasz

 

No właśnie też się zastanawiałam i wybrałam. Będę instalować. Ja osobiście nie polecam firmy BEAM. Człowiek co działa na tym naszym terenie kilka razy wystawil mnie do wiatru jeśli chodzi o spotkanie w celu instalacji. Nie miał nawet czasu przyjechać aby zaproponować ile gniazd należy zamontować.

Dlatego ja zdecyfdowałam się na firmę SMART. Przynajmniej jak na razie solidny gość. Poświecił czas sam podjechał wyliczył. Potem jeszcze raz się spotkał na budowie. Przynajmniej ma czas dla klienta. Chociaź słyszałam, że nie jest to duża firma ale też jak Beam podlega pod ELEKTROLUX. Jak dalej układać się będzie współpraca to po instalacji :lol: Jeśli cię to przekonało to wyslę namiar na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt to 250 zl od punktu a przewod ma 9m długości + szufelki. POLECAM jak nie wiesz co to to w muratorze wystukaj w szukaj: odkurzacze centralne. Koszt u mnie ok 1200

 

hej, poprosze o ten namiar, na instalację jestem zdecydowany, najwyzej poczekam z zakupem samej jednostki...

 

dzięki!

 

pzdr,

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisza zapadła... czyżby wszyscy zabrali się za przygotowania świąteczne? ;)

 

no to jestem!

faktycznie cisza na forum ale to chyba dlatego, że zimą niewiele sie dzieje

ja się własnie zastanawiam czy kupować styropian i wełnę, którą wykorzystamy dopiero wiosną

 

widziałam styro EPS 70 za 110zł/m3

myslicie, że ceny pujdą w górę od stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas budowa jak najbardziej w pelni. konczymy konstrukcje dachu, od nowego roku robimy pokrycie, a w miedzyczasie stawiamy sami scianki dzialowe.

co do cen to oczywiscie roznie moze byc, ale generalnie uwazam tendencje za stabilna z lekkim wzrostem. im blizej euro, tym gorzej bedzie, szczegolnie z materialami 'ciezkimi' typu cement/beton czy stal. co do wykonczeniowki, to od wiosny sie zaczna wzrosty, bo ci co pokonczyli surowizny przed zima (jaka zima???) to od marca zaczna we wnetrzach, jesli jeszcze nie zaczeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...