Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym tygodniu mam odebrać pozwolenie na budowę (jest do odbioru podobno) :D . W końcu. No i w styczniu kupuję BK24.

 

Nie wiem jeszcze jak to wszystko ogarnę, bo na wiosnę mam urodzić naszego synka a będę budowała sama, bo mąż będzie wtedy pracował 220 km dalej :-?

 

Dobrze, że chociaż pracuję w budowlance, to dostawcy i wykonawcy nie będą mieli ze mną tak łatwo :lol: (wyglądam, jakbym miała z 19 lat :oops: no i wiadomo - baba)

 

erudyka - mam jakieś wzory umów to Ci prześlę na priv i sama sobie zedytujesz dopasowując do własnych potrzeb (wyślij mi swojego maila na PW).

 

kamionkal - sądząc po nicku i z tego, że masz na imię Łukasz to chyba kojarzę Cię z podstawówki... Czy Twoja mama nie była czasem nauczycielką? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozdrawiam jeszcze świątecznie :D i witam grupe

Kamionkal jeżeli szukasz kogoś do wody to masz blisko Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Jest tam taki jeden co bez pudła znajduje wodę. Mój sąsiad korzystał z jego usług ale jedź sam bo z kobietami nie chcą rozmawiać, żona wróciła z niczym :lol:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez poprosze namiary na tego ciesle. u mnie mozna by zaczynac w poniedzialek :)

 

Poszło... A mi się popsuł humor, bo okazało się z gminnego budżetu wyleciał wodociąg, który miał w przyszłym roku być podciągnięty do mojej działki... Ech, lipa, będę musiał się rozejrzeć za ekipą do wybrania właściwego miejsca wywiercenia studni - możecie kogoś polecić?

 

Witam,

kamionkal - domyślam się z opisów że będziemy sąsiadami :-) - ja zaczynam budowe w Teresinie na wiosne 2008 (jak ekipa będzie miala termin :-( - czy możesz kogos polecic?)

Zmartwiła mnie informacja o wodociagu - skladalem wniosek w połowie 2007r - zatem czeka nas rowniez wiercenie studni.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy cena ok 12000 za zrobienie dachu od początku do końca(więźba, dwie jaskółki, blacho dachówka i całe wykończenie) to drogo czy tanio??????? PROSZĘ o szybką odpowiedz!!!!!!!

 

to zalezy ile za metr.

my dalismy ciesli 21zl/m2, a dekarz wezmie 12zl/m2 + 12zl/mb za gąsiory i rynny

w naszym wypadku bedzie to razem 8500zl + 4800zl + 2500zl = około 15800zl za 400m2 dachu (ksztalt dachu widac u nas na blogu na zdjeciach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy cena ok 12000 za zrobienie dachu od początku do końca(więźba, dwie jaskółki, blacho dachówka i całe wykończenie) to drogo czy tanio??????? PROSZĘ o szybką odpowiedz!!!!!!!

 

wydaje mi się, że to cena ok, jesli ekipa sprawdzona to ja bym w to wszedl. u mnie robota zajmuja sie oddzielne ekipy - dach dwuspadowy ok 200m, 2 lukarny. Cieśla wziął troche ponad 4000, podobnie zaplacilismy za pelne deskowanie i pokrycie papa. na wiosne bedzie kladziona blacha i robocizna wyniesie ok. 6000zl. oczywiscie to koszt samej robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kamionkal - domyślam się z opisów że będziemy sąsiadami :-) - ja zaczynam budowe w Teresinie na wiosne 2008 (jak ekipa będzie miala termin :-( - czy możesz kogos polecic?)

Zmartwiła mnie informacja o wodociagu - skladalem wniosek w połowie 2007r - zatem czeka nas rowniez wiercenie studni.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Witam, bardzo mi miło :)

Nasz murarz - p. Czesław Zając, ma już rok 2008 zajęty, więc w tym zakresie Ci nie pomogę - a szkoda, bo to świetny fachowiec.

I szczerze mówiąc, jeśli zamierzasz działac na wiosnę to zacznij się szybko rozglądać za ekipą, bo te z dobrymi referencjami są rezerwowane ze sporym wyprzedzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy cena ok 12000 za zrobienie dachu od początku do końca(więźba, dwie jaskółki, blacho dachówka i całe wykończenie) to drogo czy tanio??????? PROSZĘ o szybką odpowiedz!!!!!!!

 

za dach kopettowy 220m2 zapłaciliśmy:

cieśli - 3600zł

dekarzowi razem z obsadzeniem 5 okien i rynien - 7500zł

porównaj ze swpimi metrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...