Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po długiej przerwie, ale nic się u mnie nie ruszało. W końcu jednak zaczynam! :lol:

 

ogromna prośba - szukam:

- jakiegoś pana "koparkowego", może być bez koparki, do humusu i wykopu fundamentówi :wink:

- stempli

- napmiarów na sprawdzoną firmę, która zajmuje się rekuperatorami

 

 

Obiecuję, że teraz już częściej będę się odzywać na forum.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ! Wreszcie zaczyna się coś dziać. Prąd lada moment "popłynie kablem " w głąb działki.

Nurtują mnie takie pytania:

1. czy kierownik budowy musi być codziennie na budowie czy tylko przy określonych pracach?

2. czy można zmienić kierownika budowy w trakcie prowadzenia prac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierbud to nie brygadzista, zeby codziennie batozyc Twoich wykonawcow ;-) moim zdaniem wystarczy zeby wpadal na tyle czesto by sprawdzic jakosc i zgodnosc wykonania waznych elementow budowy domu, np. strop, zbrojenia, etc.

 

nie wiem ile placisz swojemu kerownikowi, ale gdyby mial on byc codziennie na kazdej nadzorowane budowie to chyba w gre wchodziliby troche wieksze pieniadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie :cry:

Musieliśmy rozstać się z naszą ekipą od tynków cementowo-wapiennych, została do wykonania trzecia warstwa (gładź), na kilkunastu metrach kwadratowych jest tylko szpryca. Potrzebujemy pilnie nowej ekipy do dokończenia naszych tynków. Budowa stoi, a nas goni czas...

 

z góry dzieki za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie :cry:

Musieliśmy rozstać się z naszą ekipą od tynków cementowo-wapiennych, została do wykonania trzecia warstwa (gładź), na kilkunastu metrach kwadratowych jest tylko szpryca. Potrzebujemy pilnie nowej ekipy do dokończenia naszych tynków. Budowa stoi, a nas goni czas...

 

z góry dzieki za pomoc,

 

Ja niestety nie pomogę - nie ten etap :cry:

 

 

Czy ktoś ma namiary na sprawdzoną firmę od rekuperatorów? Potrzebuję pilnie, bo wiem, że robią projekt już na etapie budowy murów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poratujcie :cry:

Musieliśmy rozstać się z naszą ekipą od tynków cementowo-wapiennych, została do wykonania trzecia warstwa (gładź), na kilkunastu metrach kwadratowych jest tylko szpryca. Potrzebujemy pilnie nowej ekipy do dokończenia naszych tynków. Budowa stoi, a nas goni czas...

 

z góry dzieki za pomoc,

 

wysłałem pare numerów tel na priv, ale wiesz pewnie ze dobre ekipy raczej maja terminy porezerwowane, wiec potrzebujesz troche szczescia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja Grupe Sochaczewską -własnie zaczynamy- murarze kopia fundamenty -Niezapopominjka całkiem blisko Ciebie bo we wsi Wola Pasikońska czyli jakies 6 km od Zelazowej woli w strone Warszawy.Widze ze forum to skarbnica wiedzy wiec napewno bede czesto tu zaglądac.Pozdrawiam Wiola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak tam Euredyka idą prace, czy drzwi już kupiłaś? W sprawie ziemi to sie popytam wiem, że w Wiejcy jest gość co wozi ziemię ale nie znam dokładnego adresu. Może gdzieś bliżej kogoś znajdziesz.

 

pozdrawiam

 

u nas poniekad maly przestoj bo pan od dachow nawala (jakis kosciol w okolicy naprawia i sie do nas spoznia), ale mamy juz 2 kominy i moze w koncu ten dach ruszy. bez dachu mi bank blokuje kolejna transze, wiec nie ma za co zamowic drzwi i okien, taki life jak widac, podobno przy budowach nalezy sie uzbroic w cierpliwosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno przy budowach nalezy sie uzbroic w cierpliwosc:)

 

:D oj trzeba i to mocno sie uzbroic!

nam zaczelo po poczatkowych klopotach z murarzami dopisywac szczescie i kolejne ekipy od kolejnych etapow spisuja sie jak marzenie. moge polecac: hydraulika, tynkarza z agregatem, ekipe do posadzek mixokretem, speca od odkurzaczy centralnych, ekipe od tynkow zewnetrznych, dekarza i firme od okien :D

murarzy bynajmniej nie polece :(

niestety rekuperatora nie robimy wiec tez nie mam tu nikogo.

co do ziemi to jeszcze szukam

piach mam - 400zl / 12t z dostawa za przesiewany 1,5 mm (taki akurat na posadzki)

tynki mamy gipsowe wiec tradycyjnych nie polece :(

koparke i koparkowego mam ze wsi Czyste (jak chcecie to dam na priva) - malo ma zebow i niewyraznie gada, ale mozna sie porozumiec - ostatnio (w marcu) sobie liczyl 60zl/h - ma Ostrowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciunio - znalazłam pana koparkowego - 100zł/h niestety - no ale w sumie tyle humusu mi ściągnął, że nie trzeba było kopać mechanicznie fundamentów- chłopaki podkopali jeszcze ze 25 cm, więc za całe wykopy zapłaciłam 500 zł.

 

a piasek mam po 350 zł za 13 t z dostawą jakby kogoś interesowało. :lol:

 

Baardzo proszę o namiary na Twoich wykonawców, których możesz polecić - będę baaardzo wdzięczna! :D

 

eurydyka - też się martwię zastojem, tyle , że u mnie to bank zblokuje mi roboty, bo mam kredyt w Polbanku , a oni ostatnio nie wyrabiają się z obsługą transz i spóźniają się nawet miesiąc :o :o :o :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...