Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chopinetka - ja na razie brałam pospółkę i do murowania, ale mówił mi koleś, że mają różne rodzaje piasku. Wysyłam namiar na priva - chcesz to popytaj.

 

czyli najtanszy :) ja jesienia taki do murowania mialem po 80 zł/6t

teraz bralem drobniutki (1,5mm) przesiewany i plukany - a to juz kosztuje - 400zł/12t jak dla mnie z dostawa.

 

namiary na moich wykonawcow, ktorych szczerze polecam znajdziesz na moim blogu z lewej strony pod mapą :) p.Sławek od tynkow tez robi posadzki. i tez dobrze. wlasnie mi dzisiaj skonczyli. w 3/4 dnia 192m2 :D rewelacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciunio, napisz jak zdobyles nr administracyjny prosze, bo to chyba potrzebne np do instalacji telefonu

 

widze, ze masz dwukolorowe okna, my tez w tym kierunku chyba pojdziemy

 

po numer poszedlem poprostu do wydzialu architektury w Teresinie i grzecznie poprosilem ;)

okna teraz woleli bysmy jednak cale orzechowe - bardziej by pasowaly do wystroju, ale z drugiej strony biale sa bardziej uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciunio - zaczęłam czytać Twojego bloga - fajny styl pisania :lol: . Mam nadzieję, że może parę rad co do radzenia sobie z wykonawcami wyhaczę :wink: Pewnie zajmie mi to trochę czasu bo jestem sama z budową i dwumiesięcznym maluchem , więc za dużo czasu to ja nie mam...

 

A u mnie jutro zalewają zbrojenie fundamentów. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciunio - zaczęłam czytać Twojego bloga - fajny styl pisania :lol: . Mam nadzieję, że może parę rad co do radzenia sobie z wykonawcami wyhaczę :wink: Pewnie zajmie mi to trochę czasu bo jestem sama z budową i dwumiesięcznym maluchem , więc za dużo czasu to ja nie mam...

 

A u mnie jutro zalewają zbrojenie fundamentów. :lol:

:

 

Dzieki ;)

Faktycznie, czasu to ty prawie nie masz wcale ;)

My mamy 2 bombli i tez slabo z czasem :D

 

Przy wylewaniu ław, dopilnuj żeby unosili zbrojenie do góry, żeby nie leżało na ziemi tylko było 'zatopione' w betonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty w sobotę zalane , w poniedziałek zaczynają murować bloczki fundamentowe :D :D :D

 

Pierwsze starcie z dostawcami już za mną, bo podając CAŁKOWITY koszt za beton z pompo-gruszki, koleś nie doliczył pracy pompy - oczywiście dowiedziałam się w ostatniej chwil, że muszę dopłacić :-? Koleś mi powiedział, że jak nie chcę, to mogę odmówić gruszkę, bo nie może puścić gruchy bez pompy bo tak ma ustawioną robotę :evil: :evil: :evil: . Powiedziałam mu, że g...o mnie obchodzi, co zrobi sobie z tą pompą ale teraz za nią nie zapłacę.

Stanęło na przyjeździe samej gruszki a chłopaki wszystko ładnie rozgarnęli w pół godziny :D . No ale za sam beton przepłaciłam, bo byłam przekonana, że to razem z pompą i wyszło 295 zł/m3 :evil:

maciunio - mój wykonawca najpierw zalał w wykopie chudziak, a na to położył zbrojenie, lekko podłożone (nie dotykało chudziaka).

Dzięki za radę i nie ukrywam, że czekam na kolejne :wink: No bo skąd ja bym to miała wiedzieć....

Na szczęście , odpukać, wykonawca mi się trafił "myślący". Zobaczymy co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma do odsprzedania stemple? Potrzebuję ok. 100 szt.

 

maciunio - dawaj mi tu namiary nas swojego dostawcę piasku, bo za chwilę bedę potrzebowała zapełnić obrys domu i pójdzie tam tego w cholerę.

 

p.Zieliński - 502 421 819

ja mam stemple ale nie sprzedam, wiem natomiast gdzie są tanio - w tartaku na drodze do Płońska jakies 1km od ronda na obwodnicy. tylko, ze tam nie ma skrętu w lewo i trzeba jechać od strony sochaczewa - to jest pierwsze skrzyzowanie (male i z prawej strony, ul.Lubiejewska) za łukiem za mostem na Bzurze, jakies 300m od tego łuku. niestety nie pamietam co jest na drogowskazie :( chyba lubiejew

link tutaj - (http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&geocode=&q=sochaczew&sll=37.0625,-95.677068&sspn=28.831204,66.313477&ie=UTF8&ll=52.219124,20.204973&spn=0.043434,0.129519&z=14)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WITAM

Miło mi dołączyć do waszej grupki, jeśli moge oczywiście :D

Niedługo zaczynam budowę domku w Kozłowie Biskupim mam nadzieje, że do sierpnia wszystko załatwię, pozostało mi złożyć dokumenty o pozwolenie na budowę, ale czekam na mapkę do celów projektowych (koniec tyg. mam mieć) resztę mam więc mam nadzieje ze się uda ekipa czeka na hasło.

Pozdrawiam i miłego boju na placu budowy :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agniesia2007 -witaj! powodzenia i Tobie życzę.

 

maciunio2 - umówiłam się na środę z panem Henrykiem hydraulikiem na rozprowadzenie rur pod posadzką... Nie chciał mi powiedzieć ceny :o . Powiedziałam, że jak tak a uznam, że to za dużo, to mu tyle nie zapłacę :wink: Jak Ciebie policzył????

Z panem Zielińskim też jestem ustawiona na wożenie piachu :wink: ( 200zł/13t) - 1zł na tonie taniej niż od mojego wcześniejszego dostawcy, ale zawsze coś, hahahahahaha :wink: :wink: :wink: :wink:

 

Stemple "zorganizowałam" i to za 0,7 Wyborowej :lol: :lol: :lol:

Chłopaki ostro działają wystawieni na słońce jak na patelni - plan jest taki, że w środę kończą bloczki fundamentowe, w czwartek zasypywanie a w piątek lanie posadzki :lol:

W imię ojca i syna oby pogoda dopisywała nadal :wink:

 

Wysoko będzie ta moja chałupa stała bo droga jest wyżej :evil: Będzie w cholerę podsypywania...

JEZELI KTOŚ CIERPI NA NADMIAR ZIEMI TO JUŻ PRZYJMĘ CHĘTNIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

U mnie jakoś zaczyna się powoli ruszać.

Mam zapytanie:

gdzie najtaniej kupić beton B20 i bloczki fundamentowe??? :roll:

 

Zadzwoń do Stambet (z Grodziska Maz.) http://www.stambet-bud.pl/oferta.htm , albo

MC Beton za Tesco (obok instytutu energetyki) : http://www.mdbeton.pl/oferta.html - jutro jadę gadać z tymi drugimi bo mają też terivę i nadproża, to może i rabat bedzie większy jak dogadamy się kompleksowo :wink:

Jutro dam znać co wyszło z tych rozmów i podam Ci ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...