Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przykładowo: grzejniki Regulusa ze sklepu p. Szatkowskiego proponowano mi za 3 % rabatem (cena + VAT22% i od tego dopiero rabat), a ja mam je w cenie netto.

hshahaahaha, to dopiero rabat - ja akurat na bieżąco bo branżowiec, więc wiem, że każdy może dać spokojnie min. 15% rabatu.

 

 

daj spokój, a wyliczał mi ten 3% rabat na kalkulatorze chyba z 5 razy...

 

 

 

Tak przy okazji: jeśli ktoś z Was poszukuje okien do swojego domku to nie polecam firmy "ALU-PLAST" z Paprotni, z ulicy Sochaczewskiej.

Termin realizacji dla jednego okna 45x45 zamiast umownych 14 dni przekroczył już kalendarzowy miesiąc, a okna nadal nie mam.. Do piątku dałem im ostateczny termin, inaczej odbieram zaliczkę i zamawiam gdzieś indziej...

Jeśli jedno małe okno sprawia im tyle problemu to ile czasu zajęłaby im realizacja zamówienia na 15 okien na cały dom...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na głupich rurach fi 160 mm do zakopania kanalizacji w ziemi mają 6 złotych róznicy na sztuce w porównaniu ze składem budowlanym p. Siekierskiego z ulicy XX-lecia w Teresinie. Jedyna ich zaleta to taka, że mają dużo i od ręki.

Mimo wszystko np. piec, grzejniki i bojler na CWU zamawiałem u znajomego który ma świetne upusty na ten towar... Przykładowo: grzejniki Regulusa ze sklepu p. Szatkowskiego proponowano mi za 3 % rabatem (cena + VAT22% i od tego dopiero rabat), a ja mam je w cenie netto.

 

Skoro tak mówisz to tak jest... Choc ja mam odmienne doswiadczenia ze skladem z XX-lecia. Kupilem u nich sporo potrzebnych pilnie dupereli, bo pasuje mi lokalizacja, ale wszystkie "grubsze" sprawy kupowalem gdzie indziej, bo u nich po prostu bylo za drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na głupich rurach fi 160 mm do zakopania kanalizacji w ziemi mają 6 złotych róznicy na sztuce w porównaniu ze składem budowlanym p. Siekierskiego z ulicy XX-lecia w Teresinie. Jedyna ich zaleta to taka, że mają dużo i od ręki.

Mimo wszystko np. piec, grzejniki i bojler na CWU zamawiałem u znajomego który ma świetne upusty na ten towar... Przykładowo: grzejniki Regulusa ze sklepu p. Szatkowskiego proponowano mi za 3 % rabatem (cena + VAT22% i od tego dopiero rabat), a ja mam je w cenie netto.

 

Skoro tak mówisz to tak jest... Choc ja mam odmienne doswiadczenia ze skladem z XX-lecia. Kupilem u nich sporo potrzebnych pilnie dupereli, bo pasuje mi lokalizacja, ale wszystkie "grubsze" sprawy kupowalem gdzie indziej, bo u nich po prostu bylo za drogo...

 

wiesz, ja nie stwierdziłem, że są najtańsi na rynku :) bo wiem, że tak nie jest...

Ale mają tańsze rzeczy niż u p. Szatkowskich i nieprawdą jest, że skład z ulicy XX-lecia należy omijać szerokim łukiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, lipa, będę musiał się rozejrzeć za ekipą do wybrania właściwego miejsca wywiercenia studni - możecie kogoś polecić?

 

W Kaskach jadąc od Elżbietowa w stronę Błonia, sa 3 firmy wiercące studnie. Nam robili ci z południowej strony ulicy. Najbliżej szkoły. Zapłaciłem chyba 1500 zl, ale już nie pamiętam dokładnie.

 

 

 

Czy mogłabym prosić o namiary na te firmy, bądź osobę polecona do wykonania studni głębinowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Zacznę tak jak wszyscy...czyli:

Zamierzam się budować na wiosnę w niedalekich okolicach Teresina w związku z tym prosiłbym o jakieś namiary na ekipy budowlane, dekarzy, cieśli itp. Większość z was wysyłała sobie te info na privy więc nie mam jak sobie tego zapisać.

Z góry dziękuje za wszelkie info i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

 

Ja też zacznę, jak wszyscy i mój poprzednik :>

Będę się budował w ok. Teresina (Seroki-Wieś). Termin konkretny jest nie znany, ale jak dobrze pójdzie z pozwoleniem, to może od października zaczniemy :) Generalnie chcemy ruszyć z budową jeszcze tego roku. Fajnie było by zrobić stan zero, aby na wiosnę ruszać ze ścianami :)

 

Mój domek to Dom w Prymulkach z Archon+ (z drobnymi zmianami - szczegóły będą w moim blogu).

 

Namiary na ekipę już mam i nawet wstępnie rozmiawiałem z nimi i od października byli by gotowi :)

No, ale najpierw oczywiście trzeba zakończyć etap papierkowy...

 

Ile czekaliście na pozwolenie na budowę ze starostwa sochaczewskiego?

Czy ktoś miał z nimi jakieś problemy i ew. mógłby się podzielić metodami pokonywania tych schodków? :)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początek sie przywitam bo jestem tu nowy. Odnalazłem całkiem przypadkiem bardzo ciekawa i jakże pożyteczna skarbnice wiedzy dla budujących w naszych okolicach.

Co prawda ja dopiero zaczynam zmagać sie z tematem "budowa" ale jezeli będę coś mógł pomóc z pewnością to uczynię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, a w szczególności grupę sochaczewską. Postawiliśmy chatkę w Kuznocinie i jesteśmy na etapie wykańczania. Słyszałem kilkakrotnie o grupie sochaczewskiej, ale brak czasu nie pozwalał mi dołączyć. Mam w związku z tym pierwsze pytanie i prośbę. Potrzebuję namiar na dekarza, bo muszę sobie wypuścić rurkę przez dach z blachodachówki. Chyba jest jakiś pan Andrzej ale nie mogę znaleść kontaktu.

Pozdrawiam wszystkich budujących. W zamian mam bardzo dobrych hydraulików i skutecznego pana, który doprowadzi energię do działki, nie jest może tani ale moim zdaniem bardzo skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

Będę się budował w ok. Teresina (Seroki-Wieś). października byli by gotowi :)

No, ale najpierw oczywiście trzeba zakończyć etap papierkowy...

No to witam sąsiada :lol: :lol: :lol:

 

Ile czekaliście na pozwolenie na budowę ze starostwa sochaczewskiego?

Czy ktoś miał z nimi jakieś problemy i ew. mógłby się podzielić metodami pokonywania tych schodków? :)

!

 

Nie pamiętam ile czekałam, ale problemów nie było najmniejszych, może dlatego, że jakoś miałam szczęście do urzędników (w Starostwie, tam gdzie zajmują się dziennikami i pozwoleniami wal do takiej pani grubo po 50-tce z ciemnymi włosami - jest tylko jedna taka). W Nadzorze Budowlanym też zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile czekałam, ale problemów nie było najmniejszych, może dlatego, że jakoś miałam szczęście do urzędników (w Starostwie, tam gdzie zajmują się dziennikami i pozwoleniami wal do takiej pani grubo po 50-tce z ciemnymi włosami - jest tylko jedna taka). W Nadzorze Budowlanym też zero problemów.

Ha, żebym jeszcze tylko trafił, że będzie ona obecna (nie wiada, czy przypadkiem ona nie poszła już na emeryturkę)... Na razie raz tylko byłem wziąć listę niezbędnych dokumentów, wniosek i oświadczenia "majątkowe"...

Będąc "następną razą" nie omieszkam wykorzystać te namiary :) Dzięki!

 

Jak bardzo jesteśmy somsiady? Ja się będę budował na przedłużeniu ul. Strażackiej z Teresina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Daniel,

 

ja tez ma działkę na Kuznocinie, więc jesteśmy sąsiadami :-))

Jesli szukasz dekarza to masz go "pod nosem".

Ten koleś mieszka jadąc drogą głowną w głąb Kuznocina, dom po prawo taki nieotynkowany dom z betonu komórkowego (piętrowy) , koło budowanego dużego sklepu. Jeśli będziesz mieć problem z trafieniem to na bank będą wiedzieć w okoliczym sklepie. Słyszałam że niezły z niego fachura :-)

W razie pytań - pytaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to nawet się nie przywitałam :-)

 

No więc czynie to teraz :

 

Witam wszystkich z grupy Sochaczewskiej.

 

My z mężem mamy zamiar budować się na Altance.

Budowy mają ruszyć jeszcze w tym roku. Plan jest wylać fundament :-))

A w przyszłym cała reszta ojjj :roll: i jeszcze zamierzamy się wprowadzić :lol:

Czytam z zapartym tchem całe forum. Niestety marne mam jeszcze wiadomości na temat budowy domu, ale pracuję nad tym :p

Projekt już wybrany i już pani architekt pracuje nad nim, a oto on: http://www.projekty24.com.pl/projekty/projekt,M03a%20Moje%20miejsce%20-%20wariant%20I%20(etap%20II),rid,1444.html.

Życzę wszystkim budującym w okolicy zdrowia i cierpliwości w realizacji marzeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo jesteśmy somsiady? Ja się będę budował na przedłużeniu ul. Strażackiej z Teresina...

 

No to może z działki widzisz mój powoli rosnący domek :lol: - stojąc na wylocie Strażackiej od strony wschodniej widać go w oddali na godzinie 11.00 (taki całkiem spory, z maxa) :lol: :lol: :lol:

 

Marcin_z - witaj! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, a w szczególności grupę sochaczewską. Postawiliśmy chatkę w Kuznocinie i jesteśmy na etapie wykańczania. Słyszałem kilkakrotnie o grupie sochaczewskiej, ale brak czasu nie pozwalał mi dołączyć. Mam w związku z tym pierwsze pytanie i prośbę. Potrzebuję namiar na dekarza, bo muszę sobie wypuścić rurkę przez dach z blachodachówki. Chyba jest jakiś pan Andrzej ale nie mogę znaleść kontaktu.

Pozdrawiam wszystkich budujących. W zamian mam bardzo dobrych hydraulików i skutecznego pana, który doprowadzi energię do działki, nie jest może tani ale moim zdaniem bardzo skuteczny.

 

Witam Daniel :) no to Kuznocin rośnie w siłę ;D

Która to twoja chatka ??? moja to z zielonym dachem, rozejrzyj się a napewno ci sie żuci w oczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może z działki widzisz mój powoli rosnący domek :lol: - stojąc na wylocie Strażackiej od strony wschodniej widać go w oddali na godzinie 11.00 (taki całkiem spory, z maxa) :lol: :lol: :lol:

No zapewne, gdybym się rozejrzał, to bym zobaczył ;) Niestety, póki co to nie jeżdżę za często na działeczkę. Załatwianie papierków tego nie wymaga, a chwilowo nie załatwiałem jeszcze żadnych spraw pociągających za sobą prace terenowe... No i kwestia jeszcze ustalenia dokładnego kierunku, w którym patrzeć, ale to już ew. na PW załatwimy, 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...