Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję dobrego wykonawcy mebli do zabudowy do kuchni. Oczywiście Sochaczew i okolice. Tak żeby zrobił solidnie i niedrogo. Dziękuję za ewentualne propozycje.

 

My wybraliśmy firmę BIS - mieszczą się na Żeromskiego na przeciw Domu Kultury. Meble będą za około 6 tygodni, bo tyle czeka się na szklane fronty.

Nie ma się co sugerować ceną wyjściową, ponieważ przy podpisywaniu umowy otrzymaliśmy spory rabat i kilka cennych akcesorii meblowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Poszukuję dobrego wykonawcy mebli do zabudowy do kuchni. Oczywiście Sochaczew i okolice. Tak żeby zrobił solidnie i niedrogo. Dziękuję za ewentualne propozycje.

 

hm, jeśłi chodzi o wykonawcę w sensie producenta/stolarza to nie znam. natomiast korzystałem z usług salonu M&M w Kątach i p.Robert z działu mebli kuchennych jest bardzo sensownym gościem, zna się na rzeczy i pomoże dobrać meble do zabudowy od jakiegoś producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Sain'a...

Naszą kuchnię także będzie realizować firma BIS...

Polecam p. Artura Starosza - gaduła, ale fachowo potrafi doradzić.

Sprzęt AGD także bierzemy przez tę firmę.

 

Co do sprzętu to się zastanów, porównywałem ceny od nich i ceny na ceneo.pl - na samej płycie indukcyjnej Bosha jest 1000 pln różnicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Sain'a...

Naszą kuchnię także będzie realizować firma BIS...

Polecam p. Artura Starosza - gaduła, ale fachowo potrafi doradzić.

Sprzęt AGD także bierzemy przez tę firmę.

 

Co do sprzętu to się zastanów, porównywałem ceny od nich i ceny na ceneo.pl - na samej płycie indukcyjnej Bosha jest 1000 pln różnicy :-)

 

spoko, ale w przypadku sprzętu wybranego przez nas ta oszczędność nie bardzo się kalkuluje, bo jest różnica w cenie, a jak dojdzie koszt montażu to wyjdzie na jedno...

A poza tym skoro braliśmy też sprzęt to mieliśmy kolejną kartę przetargową do negocjacji rabatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All,

Dziękuję za wypowiedzi na temat kuchni do zabudowy, na pewno skorzystam. Dziś zainstalowano mi gniazda elektryczne, telefoniczne (internet), antenowe, wyłączniki, przełączniki itp. Montaż w cenie gniazd. Polecam szczególnie tym którzy narzekają na brak czasu. Zainteresowanym oczywiście mogę przekazać kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Sain'a...

Naszą kuchnię także będzie realizować firma BIS...

Polecam p. Artura Starosza - gaduła, ale fachowo potrafi doradzić.

Sprzęt AGD także bierzemy przez tę firmę.

 

Co do sprzętu to się zastanów, porównywałem ceny od nich i ceny na ceneo.pl - na samej płycie indukcyjnej Bosha jest 1000 pln różnicy :-)

 

spoko, ale w przypadku sprzętu wybranego przez nas ta oszczędność nie bardzo się kalkuluje, bo jest różnica w cenie, a jak dojdzie koszt montażu to wyjdzie na jedno...

A poza tym skoro braliśmy też sprzęt to mieliśmy kolejną kartę przetargową do negocjacji rabatu :)

 

Wiec tak, montaż 1 urządzenia to u nich 150 pln, ja mam tych urządzeń 7, czyli wychodzi 1050 pln. Wynegocjowałem, że zamontują mi je za 100 pln od sztuki, czyli za montaż zapłace 700 pln. Na samej płycie indukcyjnej, kupując ją gdzie indziej, zaoszczędzam 1000 pln, nie mówiąc już o kolejnych sprzętach gdzie na każdym też jest kilkaset złoty różnicy. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że oni oferują wąski asortyment np. z Bosha albo Siemensa, a urządzenia tylko tych producentów biorę pod uwagę. Mam też komfort wybrania odpowiedniego modelu z pełnej gamy oferowanych sprzętów.

A co do negocjowania ceny za kuchnie to pomogło mi w tym zamówienie dodatkowo szafy wnękowej i oprócz sporego rabatu dostałem gratis jeszcze oświetlenie całej kuchni, szersze blaty, tak że będzie on z jednej płyty nie klejonej pełnił mi funkcję parapetu oraz przedziałki na sztućce do szuflad oraz szafkę cargo.

Więc jestem przekonany, że podjąłem właściwą decyzję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie DHL, wyslali nam piec ciezarowka bez windy, piec 400 kg ... chyba nawet Pudzian by nie dal rady go z ciezarowki zniesc :)

 

wrocili do siebie i przyjechali kolejnego dnia z winda, nie chce nawet liczyc kosztow minut jakie maz spedzil na infolinii tej badziewnej firmy

 

skoro jest piec przydalby sie dobrej jakosci groszek...gdzie teraz warto postarac sie o dobry groszek? ceny podobno sa od 720zl za tone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pamieta ile potrzeba ton cementu na zalanie fundamentów w ziemi dla domku ok 140 m2 o wymiarach 10x13m

Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby kupować cement i robić fundamenty z betoniarki, więc chyba chodzi o beton. A beton to się raczej na m3 liczy, chyba że porzebujesz wagę z jakiś wyjątkowych powodów. Jak nie to m3 dość łatwo policzyć, tylko że każdy dom jest inny i fundamet też inny, więc trzeba sprawdzić w projekcie jakie masz konkretnie fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pamieta ile potrzeba ton cementu na zalanie fundamentów w ziemi dla domku ok 140 m2 o wymiarach 10x13m

Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby kupować cement i robić fundamenty z betoniarki, więc chyba chodzi o beton. A beton to się raczej na m3 liczy, chyba że porzebujesz wagę z jakiś wyjątkowych powodów. Jak nie to m3 dość łatwo policzyć, tylko że każdy dom jest inny i fundamet też inny, więc trzeba sprawdzić w projekcie jakie masz konkretnie fundamenty.

Dokładnie. My jesteśmy świeżo po zalewaniach i dla domu o wymiarach 10,2x8,38 z ławami o przekroju 60x30cm wyszło ok. 10,5m3.

Na chudziaka + schodki do wejścia głównego weszło 10m3.

Należy jeszcze uwzględnić to, czy ławy będą szalowane i wylewane w szalunek, czy też tak jak u mnie - wylewane bezpośrednio do wykopu. Wiadomo, że szalunek jest dokładniejszy, bo jednak w wykopie nie zrobisz tak równo, jak deską. Jednak jeśli zależy Ci na kosztach, to na pewno taniej jest wylewać w wykop, bo desek nie marnujesz.

Aczkolwiek kiedyś budynki jednorodzinne faktycznie tworzyło się na miejscu budowy, a nie tak, jak obecnie - że Ci grucha nawiezie betonu, pompa zaleje i gotowe ;) Nie mówię, że tak było lepiej, bo obecnie wprowadzono jakiś przepis o atestach betonu przy odbiorach budynków.

PS: ktoś może ten temat rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas betonu poszło 33,5 m3. Zalaliśmy ławy i działówki.

Nasz dom jest jednak dosyć "rozłożysty" ma wymiary 19x9 dlatego dużo wyszło tego towaru :x

Został niestety jeszcze taras, oj aż się boję bo jest dosyć duży ma 28m2 więc musze się przygotować na spory wydatek :cry:

No ale cóś się wymyśli :D

Najważniejsze, że robota idzie do przodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli chodzi o eko-groszek to kupowałem w dwóch miejscach. Za Merkurym w Sochaczewie i w Czerwonce (za widuktem przy trasie do Żyrardowa). Polecem ten z Czerwonki. Kosztuje 760 pln za tonę workowany przez sprzedajacego, muszę przyznać, że spala się rewelacyjnie i pozostaje niewiele popiołu (nawet bardzo niewiele). Ten zza merkurego jest tańszy ale spala się gorzej. Niestety u pana w Czerwonce większe ilości są na zapisy.

 

Chętnie podzielę sie informacjami na temat ilości spalanego groszku. Nie mieszkam jeszcze w domu więc utrzymuje temp. ok 18 st C. Pracuje tylko podłogówka i CWU. Dom ma 170 m2 - parter (poddasze nie ogrzewane - nieużytkowe), dom nie jest ocieplony (strop jest - 10cm styropianu). Obecnie spalam ok 50kg groszku na 4 dni (2 worki po 25kg). Rachunek jest prosty. 8 dni 100 kg czyli 76pln. Mozna wyliczyc koszty roczne. Niestety to zbyt duże uproszczenie, bo zimą trzeba bedzie więcej spalać, ale latem mniej :) Więc szacunkowo myślę, że bedzie to ok 3500pln - optymistycznie:) Sadze, że olej jest sporo droższy. To tylko szacunki, koszty zweryfikuję jak minie rok.

Pozdrawim

PS jak ktoś już grzeje dłużej - np rok - poprosze o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno pierwszy rok ogrzewania jest najdrozszy, mury schna etc

 

zamowilismy groszek workowany, maz zamawial z polecenia przez telefon wiec nie kojarze ceny ale tez cos ok 750 zl tona za workowany z dowozem w cenie

 

jak ruszy piec pewnie za tydzien to sie podzielimi tez spostrzezeniami ile sie spala, chociaz zapowiadaja juz mrozne noce i dnie wiec mocniej bedzie trzeba grzac

 

po swietach chyba dotrze tez szambo, trzeba jeszcze sciagnac koparke i dol odpowiedni wykopac a zmienil nam sie pomysl gdzie je montowac:)

 

chcialabym jeszcze zamowic brame wjazdowa i tutaj potrzebuje podpowiedzi, taka przesuwana na pilota by mi sie marzylo, jest moze jakis lokalny dostawca bram zeliwnych (plus pasujaca furtka)?

 

musimy tez wykopac slupki trzymajace te brame a ze majster nam ostatnio niestety nawala to szukamy kogos do 3 slupkow

 

reszta robot idzie w miare, mogloby byc szybciej ale i tak jest w sumie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...