Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nas za przyłącza łącznie skasowali na 4389,07 pln.

Cena zawiera:

- opłatę przyłączeniową w ZE (982,34),

- ceny projektów (600 za elektr, 610 za wodę),

- ceny uzgodnień w ZUDP (66,25),

- koszt wykonania przyłącza wodnego (1669,20 za 12mb przyłącza 63/40 z trójnikiem do podłączenia kolejnego inwestora, wodomierzem i studzienką z zasuwą),

- koszt materiałów do WLZ (kabel, folia ochronna, jakieś duperełki).

Wykonanie przyłącza elektrycznego do 200mb jest w cenie opłaty przyłączeniowej. Powyżej doliczają za każdy mb ileśtam - nie pamiętam ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio, dzięki za info.

 

Masz może namiary na osobą do wykonania projektów ( elek. i wody )?

 

Zadzwoniłem do wodociągów i powiedzieli że trzeba jeszcze wykonac jakąś studnię wodomierzową ( czy jest to niezbędne )? krzykneli za to 1200pln!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonanie projektu elektrycznego zwróć się do ZE - oni mogą to zrobić w ramach opłaty przyłączeniowej, lub polecą kogoś (najczęściej kogoś ze swoich pracowników). Różnica polega na tym, że jak robisz projekt w ramach opłaty przyłączeniowej, to ZE ma 2 lata na wykonanie przyłącza, a jak robisz sam, to dobulasz kasę, ale ZE wykona przyłącze w 90 dni od daty uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę tego przyłącza. Oczywiście te 2 lata to jest termin krańcowy i może być tak, że przyłącze wykonają szybciej. U mnie się ślimaczyli trochę, bo musieli trafo przerobić całe i pomimo samodzielnego wykonania projektu przyłącze oddali mi do użytku dopiero w marcu :evil: (projekt złożyłem w ZE w listopadzie, żeby nie było).

 

Odnośnie wody, to musisz popytać w zakładzie wodociągów - pewnie mają swojaków (zwykle wychodzi "taniej" o stresy i przeboje urzędnicze). Jakbyś nie znalazł, to pisz na PW - gdzieś mam projektanta z Sochaczewa w telefonie zapisanego.

 

Co do studzienki wodomierzowej, to u mnie nie robili takich obwarowań - projektant zaprojektował mi wodomierz w budynku i przeszło bez problemów. Będzie tylko kłopot z inkasentem, który będzie musiał wejść do domu, aby odczytać (ew. podawać telefonicznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum,

 

Razem z małżonką budujemy się na kozłowie biskupim.

Lada moment będziemy mieli stropy, a nadal nie mamy ekipy do dachu i więźby.

 

Jak macie jakąś sprawdzoną i polecaną ekipę to chętnie ich adoptujemy.

 

Dach kopertowy kryty dachówką ceramiczną. Około 283 metry^2.

 

Pozdrawiamy

Grzegorz i Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Różnica polega na tym, że jak robisz projekt w ramach opłaty przyłączeniowej, to ZE ma 2 lata na wykonanie przyłącza, .

Ja mam na umowie jeden rok.

 

Dzieki Martinezio za tak dokładne info z tymi przyłączami - ja jeszcze walczę to mi się przyda.

ps -Wasz dom w tym w avatarze wygląda jeszcze zgrabniej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na umowie jeden rok.

Pewnie kwestia umowy i ZE, lub umiejętności negocjacyjnych, których ja za bardzo nie mam :oops:

Dzieki Martinezio za tak dokładne info z tymi przyłączami - ja jeszcze walczę to mi się przyda.

ps -Wasz dom w tym w avatarze wygląda jeszcze zgrabniej. :)

Dzięki, dzięki.. ;) Dużo jeszcze Wam zostało z tą wodą? Macie już to uzgodnienie z melioracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elektryki to u mnie było tak.

Na początku właścicielka działek od której je kupowałem naściemniała że prąd już się załatwia i wystarczy wniosek o podłączenie i po tygodniu jest skrzynka.

Jak się okazało w energetyce to nic takiego się nie toczyło.

 

Sam zleciłem wykonanie projektu linii energetycznej u pana Królika, potem wniosek o pozwolenie na budowę linii energetycznej w starostwie i po decyzji starostwa wizyta z kompletem dokumentów w Sochaczewskiej energetyce.

Podpisanie umowy o dostarczenie energii elektrycznej.

2tyś PLN do kasy.

Oczywiście straszyli że będzie to trwało koło roku, ale jak papiery złożyłem w październiku to w listopadzie stała skrzynka energetyczna.

Potem tylko wizyta u elektryka który wykona podłączenie potem znowu w energetyce po umowę założenia licznika i po tygodniu, jeśli ich pilnujesz, jest prąd.

 

Od razu uprzedzam że jak postawią wam już skrzynkę na działce i wyślą pismo o tym że można już podpisywać umowę to za każdy miesiąc zwłoki w podpisaniu umowy "o licznik" są karne odsetki koło 50PLN/miesiąc.

 

A co do wody to najlepiej sobie studnie wywiercić. Gdy wody tej potem używacie do podlewania to się studnia szybko zwraca. Jakby co to mam namiar na dobrego człowieka.

 

A czy ktoś zna jakiegoś dobrego cieśle i lub dekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może namiary na jakichś okolicznych kowali oraz stolarzy, którzy robią ładne i tanie :roll: barierki na schody? Najlepiej z okolic na wschód od Sochaczewa, ale w sumie nie pogardzę żadnymi namiarami...

 

Mi będzie robił schody koleś z Teresina - robił schody już u Kamionkala a teraz robi dla mojej najlepszej kumpeli. No ale z terminem może być kiepsko bo zamawiałam w styczniu na sierpień-wrzesień.

Telefon jutro wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...