Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do kominów jest http://kominysystemowe.pl/ koło Bronisz.

Ja brałem od nich leier'a 3 dymne i 4 wentylacyjne za 7tyś.

 

Czas realizacji(dowozu z rozładunkiem) od zaksięgowania 2 dni robocze. U szwagra 4 dni.

 

Orientowaliście się w jakim stanie jest drewno w podanych przez was składach? Wilgotność, sposób impregnacji itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien to BUD-AL targowa 2a Sochaczew.

Sam od nich biorę wszystkie okna.

 

Co do studni to zależy na jaką głębokość potrzebujesz.

Najlepiej jak doradzi Ci ten kto Ci wierci studnie lub sam sklep.

U mnie wiercił Pan Błaszczykowski z boryszewa.

Studnia na 20m (to jeszcze nie głębinowa). Nie potrzeba pozwoleń.

A pompa kupiona w omnigena w Ożarowie. 1000PLN.

Wystarczająca aby wyciągnąć wodę w 17m i wrzucić ją na użytkowe poddasze.

Pompa jednofazowa. Nie warto się bawić w siłowe ponieważ jak padnie ci jakaś faza w domu to jesteś bez wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wiercił studnię głębinową , jeśli tak to czy macie jakiś sprawdzony sklep z pompami

 

ewentualnie jakiej firmy kupowaliście ..

Ja mam pompę Grundfosa głębinową. Droga niestety, ale dobor pompy zależy od tego jaką masz studnię. Po pierwsze na jakiej głębokości lustro wody - nie ma znaczenie sama głębokość studni, bo rura może być wsadzona na 20 m (tam jest podziemne źródło wody), ale woda jest po ciśnieniem i "wybija" powyżej. Ja mam studnie na 23 m, ale lustro wody na 8 m. Po drugie im mniejsza średnica rury - tym tańsza studnia, ale za to droższa pompa - te tańsze są większe i się nie mieszczą - to naprawdę warto skalkulować wcześniej (ja tego nie wiedziałem niestety).

Poza tym na czas budowy kup jakąś taniochę, bo coś drogiego może ci zniknąć. Ja miałem pompkę za około 100zł - na dom docelowo nie wystarczy, daje niewielkie ciśnienie i przepływ, ale całą budowę obsłużyła bez problemów. A sąsiad musiał kupić drugą drogą, bo mu pierwsza "wyszła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na tym forum raz jeszcze.(wczesniej pod Nickiem RafałN)

Jestem w trakcie remontu starego domu, zakupionego w tym roku.

Mam pytyanie dotyczące zakupu w okolicach Sochaczewa Betonu ..

Zastanawiam się czy w niedziele też można zam. transport..

Może powiecie jakie sa teraz koszta m3 np. B7,5 ( jeżeli jeszcze jest w ofecie , bo podobno został zastąpiony przez B12,5 )

i betonu B15..

pozdrawiam

słabszy beton nie wiem ile kosztuje ale...

w Budokruszu-213,20 netto za m3 B20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Witam wszystkich serdecznie

Ponieważ poszlam na latwizne i kupilam gotowy domek , szukam teraz ekipy ktora by mi go dostosowala do moich potrzeb. Chodzi mi o wyburzenie jednej sciany, troche murarki no i gipsy. Czy mozecie polecic jakos ekipe i to najlepiej taka co w miare ma terminy.

Dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję stempli - 200 szt. długość 2,90 :)

 

a co polecacie na dach? zastanawiamy się nad dachówką...

są jakieś miejsca/składy budowlane, które polecilibyście (biorąc pod uwagę fachowość sprzedających i cenę)?

 

deskowanie - papowanie - dachówka ceramiczna ruup ceramica (stosunek ceny do jakości najlepszy i ma barwienie w masie dla niektórych modeli).

 

Dlaczego tak?

 

Nie ma fachowca który by nie podziurawił folii.

Pod blachą to nie przeszkadza bo blacha kryje szczelnie.

 

W przypadku dachówek nawet zamkowych zawiewa wodę i śnieg pod dachówki.

Z wodą nie ma problemu bo by spłynęła, ale w przypadku śniegu który zalega na folii przez nawet tygodnie to może zacząć pojawiać się problem. Para od spodu nie może uciec bo śnieg blokuje i skrapla się na folii od spodu. Wtedy może nastąpić efekt brezentu w namiocie. Czyli przeciekanie. Jak wełna ocieplenia dostanie wody to już jej nie odda.

Ogólnie z małżonką wolimy nie ryzykować.

 

Tylko trzeba pamiętać przy kryciu papą o tym żeby dobrze wykonać wentylacje pod deskowaniem. Każdy dekarz powinien wiedzieć o co chodzi i nie powinien wciskać inwestorowi wszelkich możliwych uszczelnień. Krokwie muszą oddychać. Przerwa wentylacyjna pod okapem i w kalenicy musi być.

 

Duża wada tego rozwiązania to większe koszta dachu. Trzeba liczyć deski na deskowanie i robociznę. Sama folia nie różni się ceną od papy.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję stempli - 200 szt. długość 2,90 :)

 

a co polecacie na dach? zastanawiamy się nad dachówką...

są jakieś miejsca/składy budowlane, które polecilibyście (biorąc pod uwagę fachowość sprzedających i cenę)?

 

deskowanie - papowanie - dachówka ceramiczna ruup ceramica (stosunek ceny do jakości najlepszy i ma barwienie w masie dla niektórych modeli).

 

Dlaczego tak?

 

Nie ma fachowca który by nie podziurawił folii.

Pod blachą to nie przeszkadza bo blacha kryje szczelnie.

 

W przypadku dachówek nawet zamkowych zawiewa wodę i śnieg pod dachówki.

Z wodą nie ma problemu bo by spłynęła, ale w przypadku śniegu który zalega na folii przez nawet tygodnie to może zacząć pojawiać się problem. Para od spodu nie może uciec bo śnieg blokuje i skrapla się na folii od spodu. Wtedy może nastąpić efekt brezentu w namiocie. Czyli przeciekanie. Jak wełna ocieplenia dostanie wody to już jej nie odda.

Ogólnie z małżonką wolimy nie ryzykować.

 

Tylko trzeba pamiętać przy kryciu papą o tym żeby dobrze wykonać wentylacje pod deskowaniem. Każdy dekarz powinien wiedzieć o co chodzi i nie powinien wciskać inwestorowi wszelkich możliwych uszczelnień. Krokwie muszą oddychać. Przerwa wentylacyjna pod okapem i w kalenicy musi być.

 

Duża wada tego rozwiązania to większe koszta dachu. Trzeba liczyć deski na deskowanie i robociznę. Sama folia nie różni się ceną od papy.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

a do tego jeżeli ktoś (tak jak ja) robi strop lany z pełnym deskowaniem to nie poniesie zbyt dużych kosztów, wykorzysta dechy ze stropui już.

 

Ja robię pełnie deskowanie (uwaga pod blachę !) bo:

1. nie mam zaufania do folii - jak długo są stosowane??? ile wytrzymają???Kto potwierdzi słowo producenta??

2. deskowanie sprawdzone przez dziadów pradziadów - spełnia swoją rolę

3. dodatkowa izolacja cieplna - ważne przy domach enegrooszczędnych i z użytkowym poddaszem

4. Izolacja akustyczna - przy burzach, deszczach ważne w domach z sypialniami na poddaszu. Biorę dodatkowo pod uwagę, że mamy więcej anomalii pogodowych - bardzo gwałtowne burze, grady, wichury i trąby... A chcę spać spokojnie

 

Ponadto mam zaufanie do znajomego dekarza, który powiedział - jak budujemy dom dla siebie to deskować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

szukam teraz ekipy ktora by mi go dostosowala do moich potrzeb. Chodzi mi o wyburzenie jednej sciany, troche murarki no i gipsy. Czy mozecie polecic jakos ekipe i to najlepiej taka co w miare ma terminy.

Dzieki

Pozdrawiam

 

zadzwoń do Daniela 513 083 973

Robią w średnim tempie, ale bardzo dokładnie..

 

Jak z terminami to nie wiem, pytaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujących w sochaczewie i okolicach

 

jeśli ktoś robi strop teriva z budokruszu to oddam 16sztuk pustaków.

zawalają mi działkę więc pomyślałam, że może komuś się przydadzą.

zostało mi też pół palety bloczków betonowych i prawie nieuzywany ładny drewniany wychodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...