Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Martinezio - wożą też workowany, ale jak wszędzie - 100 zł praktycznie droższy jest na tonie.

Co do łączonych transportów to nie ma problemu - oddzielają - moi rodzce tak z sąsiadami zamawiają zawsze.

Aha, no to luz blues :) Się zgadamy na późne lato i zamówimy większy transport :)

 

Mam wieelką prośbę - czy mogę jutro obejrzeć Twoją elewację??? :oops: Panu Jackowi przesunął się klient i mam jutro dać odpowiedź, czy mają robić u mnie. Trochę drogo ale może coś zejdzie..

Pewnie, że tak - obecnie na budowie jest mój tata przez cały dzień, a ja wpadam wieczorem w ok. godziny 19-tej (patrz na drogę tą żużlową - jak zobaczysz czerwone Punto WRC, to ja :lol: ). Jacek, choć nie jest tani, to zrobi dobrze (:lol:) i nie będzie poprawek - a przede wszystkim szybko :).

 

kamionkal i eurydyka: dzięki za namiary - podzwonię, popytam, zaproszę... :D Muszę jeszcze dziennik od KB wydobyć, bo tam są wszystkie protokoły :roll:

 

Eurydyka: jeśli chodzi o świadectwa, to ja mam "znajomą", która robi niby za 500 zł. Jak cena pasi, to podeślij mi namiary na siebie, a zadzwonię do tej "znajomej" i podpytam ;) No i nie jest już to tylko wymóg sochaczewskiego nadzoru - to teraz odgórny wymóg przy odbiorze :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki, czy ktoś może mi polecić sprawdzonego brukarza? Potrzebuję położyć jakieś 120 m2 kostki betonowej dookoła domu...

 

Nam elewację robił p. Wychowaniec z Teresina. Niby dobrze, ale jakoś nie do końca :-? .

 

witam

u mnie kostkę kładła firma ze skierniewic

polecam

słownie, szybko, niedrogo i wesoło ;)

tel. do właściciela 609 373 612

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, gdzie kupujecie wungiel groszkowaty? :oops:

Muszę migiem zakupić kilka worów na rozruch :/

 

Ja kupowałam w zimę z Olszowca, za Sochaczewem - moi rodzice kupowli i faktycznie był super - nie zostawały żadne spieki. Jesienią możemy się zgadać, to zamówimy razem to i transport nas taniej wyniesie :lol: :wink:

 

mam pytanie.

ile za ten groszek płacicie z olszowca?

też mogę się dorzucić do transportu

u nas od jesieni pracuje piec ślimakowy futura econo cichewicza

fajny bo ślimak jest żeliwny

teraz podgrzewa nam wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas byl juz kominiarz, tel 602 67 00 23, spisal protokol od reki

 

potrzebujemy jeszcze kogos od swiadectw energetycznych bo od stycznia w Sochaczewie nadzor sobie zyczy tego dokumentu do odbioru, a ceny sa podobno miedzy 400 a 1200zl za papier

macie kogos do polecenia z ta nizsza wersja ceny?

 

śwadectwo może wydać urszula trybuł albo jej mąż

tel 604 446 750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też zostało paneli na podbitkę (3 pełne paczki, czwarta tak chyba w połowie, do tego od groma profili bocznych i startowych, jakieś listwy narożne - pełen komplet). Sprobuję część zwrócić do sklepu, ale gdyby się nie udało, to oddam też za pół darmo :)

Panele PCV w kolorze RAL 8017 (ciemny brąz - taka czekoladka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wieelką prośbę - czy mogę jutro obejrzeć Twoją elewację???

No i jak, podobała się elewacja? ;) Miło było poznać - trza będzie ugruntować nową świecką tradycję grillów jakichś wspólnych, hiehie :) Inni forumowicze też mile widziani - zrobim jaką rotację, żeby nie było wciąż u jednego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej mojej nieobecności na forum.

Nie pisałam ale często tu zaglądałam.

Podziwiam Wasze budowy idące w torpedowym tempie...

Ja buduję etapami , obecnie dopiero będą wznoszone ściany parteru i tu mam pytanie gdzie kupić belki stropowe ?

Poza tym muszę znaleźć solidnego fachowca od schodów, może macie kogoś godnego polecenia?

Za wszelkie podpowiedzi z góry serdecznie dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wieelką prośbę - czy mogę jutro obejrzeć Twoją elewację???

No i jak, podobała się elewacja? ;) Miło było poznać - trza będzie ugruntować nową świecką tradycję grillów jakichś wspólnych, hiehie :) Inni forumowicze też mile widziani - zrobim jaką rotację, żeby nie było wciąż u jednego :lol:

 

Podobała, o czym świadczy przyklepanie roboty z panem Jackiem :wink:

Ile masz metrów tej podbitki do odsprzedania? I jakiej firmy - może odkupię.

Grille wspólne jak najbardziej :D - tylko na razie u mnie odpada, bo wszędzie zielsko po pas :oops: ..

 

malaga - niestety Twoja podbitka dla mnie za krótka :(

A groszek nie wiem po ile teraz mają ale zadzwonię (ja teraz nie używam, bo... nie mamy podłączenia wody jeszcze :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobała, o czym świadczy przyklepanie roboty z panem Jackiem :wink:

No i gitara :) Najważniejsze, żeby wszystkie strony były zadowolone :lol:

 

Ile masz metrów tej podbitki do odsprzedania? I jakiej firmy - może odkupię.

Emmm... Szczerze pisząc, to nie wiem dokładnie - to są tak ok. 3,5 paczki. W paczce jest chyba 10 paneli o długości 2,5 lub 3m. Jak dzisiaj pojadę na budowę, to sprawdzę. Z tym, że najpierw będę chciał to oddać do sklepu - jak nie przyjmą, to wtedy odsprzedam ;) Muszę w końcu wziąć od nich fakturę :roll:

Co do firmy, to nie pamiętam :oops: Jakaś polska, ale z tych ponoć lepszych.

 

Grille wspólne jak najbardziej :D - tylko na razie u mnie odpada, bo wszędzie zielsko po pas :oops: ..

Spoko, u nas też i to nawet wyżej... W dodatku zalewy i bez lakierko-filców nie podchodź ;) Śpiew (nie)dalekiej przyszłości i sensownej organizacji, żeby różni ludkowie mogli skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz metrów tej podbitki do odsprzedania? I jakiej firmy - może odkupię.

Emmm... Szczerze pisząc, to nie wiem dokładnie - to są tak ok. 3,5 paczki. W paczce jest chyba 10 paneli o długości 2,5 lub 3m. Jak dzisiaj pojadę na budowę, to sprawdzę. Z tym, że najpierw będę chciał to oddać do sklepu - jak nie przyjmą, to wtedy odsprzedam ;) Muszę w końcu wziąć od nich fakturę :roll:

Co do firmy, to nie pamiętam :oops: Jakaś polska, ale z tych ponoć lepszych.

Oczywiście mój mężulek źle pamięta - podbitka jest belgijska :) z pcv. Podobno polskiej się nie opłaca - przynajmniej nam Pan w składzie z pokryciami i podbitkami nam odradzał...

cieszę się, że Ci się podobała nasza elewacja :) mam nadzieję, że będziesz zadowolona z Jacka tak jak my jesteśmy :) on jest autorem naszego domku :) wczoraj mogłaś trochę pooglądać efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie strop monolityczny ale budowlaniec i mój mąż są za zmianą na terivę- ponoć tańszy i lepszy :roll: , ja z kolei mam obawy, że będzie gorszy.

Jak Wy oceniacie ten wybór i na co zwrócić szczególną uwagę przy układaniu tego stropu aby potem nie miec żadnych problemów - pytanie kieruję do

osób, które wybrały terivę. Za sugestie będę ogromnie wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, jak jest w projekcie - po to on jest. Strop należy wyliczyć i nie wolno samemu zmieniać technologii.

Poza tym IMO strop monolityczny jest lepszy od terivy - podobno niektórym pękały tynki od spodu stropu.

 

Przy wykonywaniu stropu wezwij kierbuda, żeby obejrzał zbrojenie zanim wyleją na niego beton. Zwróć też uwagę, czy budowlańcy używają wibratora do zagęszczenia betonu - bez tego strop będzie słaby. No i beton na strop minimum B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek sie na forum dowiaduje, ze jego KB ma uprawnienia na swiadectwa, szok :), jutro pania kierownik pomecze bo troche oswiadczen do odbioru musi popisac

 

nie mam sily przepisac listy dokumentow do odbioru, ale sporo tego jest niestety. w sochaczewie w nadzorze daja taka liste od razu

 

napewno trzeba miec zainstalowane wszystkie gniazdka elektryczne, bo te sa sprawdzane pod katem zabezpieczen przeciwporazeniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...