Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam :D

ja nie z grupy ale znam tu kogoś :D

Beata jak tam domek wygląda teraz? :roll:

 

Teraz to zupełnie inny dom, daszek zrobiony ,otynkowany nawet jest podbitka. Brakuje jeszcze parapetów zewnętrznych i fundament trzeba czymś wykończyć.Ale fundament zostawimy na następny rok bo trzeba się wziąć za wnętrze domu.Jak zrobię zdjęcia to się pochwalę.

A co u Ciebie słychać ?

 

u nas wylewki zrobione...nie mamy kogoś solidnego do ocieplenia poddasza w najbliższym terminie..tylko na listopad :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Wprawdzie będziemy się budować w Serokach k/Teresina ale zawsze to powiat Sochaczew. :wink:

Działka 0,5 h, 5 min pieszo do kolejki i 1 km do trasy Wawa-Poznań.

Chcemy zacząć na wiosnę 2008. Czekam na wymianę doświadczeń i namiary na wykonawców.

Mam nadzieję, że rozwinie się ten wątek.

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie, to grupa Sochaczew i OKOLICE ;) a Seroki to jak najbardziej okolice :D

co do ekipy to na razie ci niczego nie polecam, jesli poczytasz na moim dzienniku to bedziesz wiedziec dlaczego ;)

ale jesli znajde jakas interesujaca grupe to dam znac. narazie to polecam sklady budowlane (z lewej strony "Ciekawe adresy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkopek

 

Jeżeli Was obsługuje Pruszków ( bo mnie tak) to dają sobie rok na doprowadzenie prądu od dnia podpisania umowy. Gdy kupiłam działkę też nie było prądu przy najblizszych działkach. Najpierw wystąpiłam o warunki przyłącza i je otrzymałam, potem mając już pozwolenie na budowę- podpisałam z energetyką umowę i czekam- już lada moment mi podłączą. U mnie też trzeba było rozbudować linię. Jeśli koło Ciebie są już domy - to skrzyknijcie się i razem wystąpcie o rozbudowę linii i przyłącza prądu.

 

Mnie obsługuje Łowicz... i niby też mają rok od podpisania umowy... jest tylko małe "ale"... brak funduszy więc będzie w ogóle problem z podpisaniem umowy (mimo to, że mam wydane warunki) - jeden projekt już mi odrzucili. Co ciekawe... około 100m od mojej działki jest słup... stojący na działce sąsiada (mam od niego zgodę na podłączenie potwierdzoną notarialnie)... ale ku mojemu zdziwieniu... nie mogę się do niego podłączyć bo istnieje jakiś projekt (z zeszłego roku) rozbudowy linii... który obejmuje niby moją działkę. Niestety nikt nie przewidział przyłączy dla działki mojej i sąsiednich. W związku z tym... mimo, że kabel będzie położony 30m od mojej działki to ja muszę się do niego podłączyć 200m dalej... dlatego też trzeba wykonać rozbudowę linii (wspomniany wcześniej projekt) i drugą rozbudowę linii mającą na celu stworzenie możliwości wykonania przyłączy, które nie będą przekraczały maksymalnej dopuszczonej przepisami długości. Dodam jeszcze, że inwestycja nie ruszyła i można by było nanieść korekty do projektu zamiast wykonywać kolejny bzdurny projekt.... tylko po co ??? Interes się kręci, projektanci mają co robić, geodeci tworzący mapki też, firmy wykonawcze mają pracę... Pełen bajer. Tylko czy to wszystko nie wydaje Wam się durne ??? Już sam nie wiem czy to ja jestem nienormalny czy wszyscy urzędnicy wokół mnie !!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może polecić mi kierownika budowy z papierami na adaptowanie budynków? Za cholerę nie mogę dogadać się z gościem który miał mi to robić ( na moje pytanie ile zapłacę odpowiada 5 razy: dogadamy się :evil: . Ja na to: a jak się nie dogadamy? - on: dogadamy... :evil: :evil: :evil: ) Ręce opadają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miałem z architektami zanim się dowiedziałem że zmiany może dokonać kierownik (z uprawnieniami) :o

Reasumując:

Architekt 3300zł :!: :o

Kierownik 700 :!:

 

Rachunek prosty :)

 

Z tego co widzę i słyszę to ma od chole.. roboty, ale jak na naniesienie zmian to w sumie chyba dużo roboty nie będzie miał, o ile zmiany nie są przesadzone ;D bo jak sam powiedział nie zawszę się do wszystkich zabiera :) ze względu na skomplikowanie oraz za duży czas przerabiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asia&Wojtek Kuznocin

Witaj ninjacorps

 

Dołączam się do twojego pytania o wykonawców z okolic Sochaczewa, bo również w przyszłym roku chciałbym zacząć budowę, a nie mam nawet namiarów na murarza. Nie znam tych okolic bo również pochodzę z pomorskiego.

 

Może jest jakaś dobra ekipa budowlana w Sochaczewie? Czy wszyscy budowlańcy wyemigrowali do Irlandii?

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek!

 

Ja pochodzę z okolic Sochaczewa, tylko mąż mnie wypędził na Pomorze (WP) :D

 

Także jacyś tam wykonawcy się znajdą przez znajomych (kumpla ojciec ma firmę budowlaną stawia stany surowe, bardzo porządny człowiek z Sochaczewa, ale wprost mi powiedział, że nie obiecuje, że wejdzie na wiosnę. No ale gdyby ktoś z Was chciał do niego namiary to wyślę na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może polecić mi kierownika budowy z papierami na adaptowanie budynków? Za cholerę nie mogę dogadać się z gościem który miał mi to robić ( na moje pytanie ile zapłacę odpowiada 5 razy: dogadamy się :evil: . Ja na to: a jak się nie dogadamy? - on: dogadamy... :evil: :evil: :evil: ) Ręce opadają...

 

Franciszek Biaucha 501 445 492

Artur Ozimkiewicz 502 340 068

koniecznie powolaj sie na budowe w Budkach Piaseckich, bo inaczej nie beda chcieli gadac, szczegolnie ten drugi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie znalazlem okna w sochaczewie w GENIALNEJ cenie! szczegoly u mnie na blogu, ale napisze tu, ze za 12 okien na profilu VEKA Elegant z okuciami Winkhaus dalem 8.500 zl

 

VOX w Skierniewicach na ul Czerwonej 10 ma stalowe drzwi wejsciowe firmy KMT (model KMT Plus z przeszkleniami) + oscieznice i cala reszta typu klamki w cenie 1600 zl z montazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

muszę się wybrać do tej firmy i wycenić moje okna.

 

lepiej najpierw zadzwon i sie umow, bo czlowiek zapracowany ;)

tez sie szczegolnie nie przerażaj wystrojem wnetrza :D nazwal bym je... 'surowe' ;) uczyciwy sprzedawca, choc pierwsze wrazenie biura nie jest najlepsze :)

ma sporo zroboinych instalacji w okolicy i mozna go poprosic o referencje. ja jade ogladac okna i brame w moim kolorze w sochaczewie kolo szpitala w niedziele.

 

tel: p. Piotr 502381046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem miałem z architektami zanim się dowiedziałem że zmiany może dokonać kierownik (z uprawnieniami) :o

Reasumując:

Architekt 3300zł :!: :o

Kierownik 700 :!:

 

A możesz podać namiary na tego kierownika?

 

Sorry że tak długo nie odpisywałem, rozmawiałem z nim ale powiedział że już zleceń nie przyjmuje :/ do października :o ale czat !!

 

A co do okien jak napisał maciunio2 to też podjadę i luknę sobie :)

A ilu komorowe sobie zamówiłeś, a w kolorze czy białe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...