Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Asik: namiary są na forum opublikowane ;) Ale od razu uprzedzę, że w tym roku szanse są b. małe, bo Jacek za chwilę zaczyna nową budowę (właśnie kończy jedną), robi tylko fundamenty i przenosi się na inny obiekt - przebudowa domu istniejącego (po sąsiedzku z nami ;)). Więc ma zajęcie do końca roku, a na początku przyszłego sezonu na pewno będzie kontynuował budowę tam, gdzie będzie robił teraz fundamenty. Raczej nie będziecie chcieli czekać na niego do przyszłego roku? ;)

dzięki :) rzeczywiście nie będziemy na niego czekać. już mamy uzgodnioną inną ekipę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam goraco wszystkich blizszych i dalszych sasiadow ;-)

W tej chwili jestem na etapie wykanczania domu (i samego siebie). W zwiazku z tym chcialbym pozbyc sie kilku zbytecznych w chwili obecnej rzeczy.

Jezeli ktos bylby zainteresowany to moge zaoferowac elektrowciag o udzwigu 250 kg i wysokosci podnoszenia 6,5 metra (uzywalem go podczas zalewania stropu).

Pozdrawiam serdecznie

Kamil [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o podpowiedz: Jaki beton B-15 czy B-20 używaliscie na wylanie stropu??. Dodam ze mam strop terive

U nas jest B-20, ale strop monolit.

Im wyższy nr betonu, tym jest on mocniejszy - sam sobie odpowiedz, czy cze parę PLN więcej nie da Ci większego spokoju ;) Gadają, że teriva lubi pękać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki... Jestem na kupnie wyngla sortu eko-groch i zainteresowałem się fiszką wiszącą na słupie k. dworca w Teresinie.

Ktoś z Brwinowa sprzedaje ekogroch. Zadzwoniłem i powiedziano mi, że to czeski jest w cenie 470 zł/t (dowóz 3zł za km, liczą w jedną stronę tylko). Zarzekali się, że to kamienny, a nie brunatny. Parametry podali mi 26 MJ przy 18% wilgotności.

Czy ktoś może ma doświadczenie z tym węglem? Brał z tego składu cokolwiek? Ryzykować, czy lepiej szarpnąć się na polski za 800 /t sprawdzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki... Jestem na kupnie wyngla sortu eko-groch i zainteresowałem się fiszką wiszącą na słupie k. dworca w Teresinie.

Ktoś z Brwinowa sprzedaje ekogroch. Zadzwoniłem i powiedziano mi, że to czeski jest w cenie 470 zł/t (dowóz 3zł za km, liczą w jedną stronę tylko). Zarzekali się, że to kamienny, a nie brunatny. Parametry podali mi 26 MJ przy 18% wilgotności.

Czy ktoś może ma doświadczenie z tym węglem? Brał z tego składu cokolwiek? Ryzykować, czy lepiej szarpnąć się na polski za 800 /t sprawdzony?

 

Jakby był dobry i tani to by sprzedawali za 600 i wtedy byłaby to cena zajebista. Jak sprzedają za 470 to jak dla mnie zwyczajna ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zauważyłem, że większość z Was jest już na etapach końcowych budowy, dlatego może mi pomożecie. Poszukuję firmy, która by mi wybudowała dom ISKIERKA z HB Studio http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/92-iskierka.html . Z budową chce ruszyć na początku przyszłego roku i chciałby by firma postawiła mi do w stanie deweloperskim. Bardzo proszę o kontakt do jakiś sprawdzonych przez Was firm. Mój numer to 504-171-535 - Tomek. chciałbym by firma ta budowała ze "swoich" materiałów. Ściany zewnętrzne wykonane będą z YTONG-a 40 cm, wewnętrzne zwykły gazobeton, pokrycie dachu - blachodachówka. Sprawa jest o tyle pilna, ze budowa będzie finansowane w znacznej części z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży mieszkania, więc potrzebuje podpisać umowę stosunkowo wcześniej.

 

100% polecam mojego murarza (ekipa do - mury ocielenie, kominy, schody,itp dalej zobaczymy :) )

Jarek Jędras 600854894 powoływać się na budowę w Konarach k/Sochaczewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam brame montowala (wraz z napedem) fajna ekipa z firmy z Komorowa (droga z Kampinosu do Zelazowej, firma z bramami po prawej)

 

napędy do bram firmy faac mam w bardzo dobej cenie

zapraszam do kontaktu 661922039

lub na e-mail [email protected]

w internecie nie można sprzedawać taniej niz 15 % od cennika ( ale poza internetem można sie dogadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki... Jestem na kupnie wyngla sortu eko-groch i zainteresowałem się fiszką wiszącą na słupie k. dworca w Teresinie.

Ktoś z Brwinowa sprzedaje ekogroch. Zadzwoniłem i powiedziano mi, że to czeski jest w cenie 470 zł/t (dowóz 3zł za km, liczą w jedną stronę tylko). Zarzekali się, że to kamienny, a nie brunatny. Parametry podali mi 26 MJ przy 18% wilgotności.

Czy ktoś może ma doświadczenie z tym węglem? Brał z tego składu cokolwiek? Ryzykować, czy lepiej szarpnąć się na polski za 800 /t sprawdzony?

 

Jakby był dobry i tani to by sprzedawali za 600 i wtedy byłaby to cena zajebista. Jak sprzedają za 470 to jak dla mnie zwyczajna ściema.

No tego się obawiam, że próbują kantować. Kurcze, najlepiej było by wziąć od nich z wora jakiego i spróbować go wypalić... Tylko nie wiem, czy będę miał tyle czasu :/ Jeździć po worek węgla nie za bardzo mi się uśmiecha ;) ale ta cena kusi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o eko-groszek to zdecydowanie moge polecic sklad na Czerwonce (trasa na Żyrardow). Nie wiem jak to wyglada cenowo ale jakosc groszku jest OK dobrze sie wypala i nie trzeba kombinowac za duzo z parametrami.

Czy ktos z Was ma moze kociolek KP 20 z Zebca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaki piec chcesz kupic i w jakiej cenie. Ja swoj piec kupowalem w Teresinie u Szatkowskiego. Osobiscie nie polecam piecow z marketow typu Castorama poniewaz mimo ludzaco podobnego wygladu i atrakcyjnej ceny znacznie roznia sie wykonaniem i uzytymi materialami.

Jak do tej pory piec nie sprawil zadnych problemow.

U mnie pracuje KP 20 Zebiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wam polecić tynki cementowo wapienne ręcznie nakładane, teraz najlepsze, u mnie robili - na prawdę wyglądają rewelacyjnie, zacierane piaskiem kwarcowym, jak wyschną to ściany są białe no i zdrowe, tynk mocny, gips jest w odwodzie, naciąga wilgocią, ekipa sprawdzona - kładą średnio 100m2 na dzień, Antek Poparda ze swoimi góralami są świetni, jak ktoś chce to mogę podać namiar, ja budowałam koło Borzęcina, ale robią jak trzeba w całej Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaki piec chcesz kupic i w jakiej cenie. (...). Osobiscie nie polecam piecow z marketow typu Castorama poniewaz mimo ludzaco podobnego wygladu i atrakcyjnej ceny znacznie roznia sie wykonaniem i uzytymi materialami.

 

Podpisuję się pod tym jako były branżowiec :wink:

U mnie pracuje HEF 25KW kupiony w Sochaczewie od Darmar z Sochaczewa (ma go też Martinezio i też jest zadowolony).

No ale zbyt tani to on nie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...