Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

udalo nam sie dzis odebrac juz z nadzoru pozwolenie na uzytkowania czyli budowa zakonczona i mamy normalny domek:)

 

w ogole fajny ten sochaczewski nadzor, bardzo sympatycznie sie wszystko zalatwialo, mielismy przeciez tez kontrole kotlowni przez jednego forumowicza hydraulika, ale tez sie okazalo, ze niczym nie uchybilismy przy zastosowanym rozwiazaniu, ktore ten forumowicz negowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurydyka: no to gratulacje i oby Wam się darzyło w nowych kątach :)

My już też będziemy powoli udawać się w niskie progi starostwa i nadzoru z pokłonami o odebranie budowy :) Dziś odbieramy od kierbuda zamknięty dzienniczek. Wszelkie protokoły odbioru już mamy, certyfikat energetyczny jest, inwentarka jest...

Ile czasu trwała procedura odbioru? Jakieś koszta dodatkowe są? Jakich papierów wymagali w nadzorze, a jakich w starostwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurydyka: no to gratulacje i oby Wam się darzyło w nowych kątach :)

My już też będziemy powoli udawać się w niskie progi starostwa i nadzoru z pokłonami o odebranie budowy :) Dziś odbieramy od kierbuda zamknięty dzienniczek. Wszelkie protokoły odbioru już mamy, certyfikat energetyczny jest, inwentarka jest...

Ile czasu trwała procedura odbioru? Jakieś koszta dodatkowe są? Jakich papierów wymagali w nadzorze, a jakich w starostwie?

 

 

Gratuluję Wam (zarówno Martinezio jak i Eurydyce) i życzę, aby Wam się dobrze mieszkało w nowiutkich domkach :D

Chciałabym być już na tym etapie co Wy, jednak u mnie inwestycja rozłożona w czasie :roll: chociaż też bardzo cieszy...

 

Alabaster79 o schodach drewnianych - wydaje mi się- ktoś pisał tu na forum wcześniej i chyba podawał jakieś namiary... Ja niestety Ci nie pomogę, bo jeszcze nie jestem na tym etapie i nie szukałam...

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie polecic jakiegos dobrego (rzetelnego) stolarza - chodzi o schody???

 

:)

 

pomozecie?

 

chodzi o zrobienie schodów drewnianych czy pokrycie betonowych drewnem?

 

jak napisano powyżej wystarczy cofnąć się parę stron wcześniej :x

 

Teresin, ul. Szymanowska - reklamę widać z drogi. Tel. 604 271 740.

 

Pan Szymański robił schody u mnie., robił u ninjacorps, ogólnie same pozytywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozecie polecic jakiegos dobrego (rzetelnego) stolarza - chodzi o schody???

 

:)

 

pomozecie?

 

chodzi o zrobienie schodów drewnianych czy pokrycie betonowych drewnem?

 

jak napisano powyżej wystarczy cofnąć się parę stron wcześniej :x

 

Teresin, ul. Szymanowska - reklamę widać z drogi. Tel. 604 271 740.

 

Pan Szymański robił schody u mnie., robił u ninjacorps, ogólnie same pozytywy

 

Dzieki, ten post rzeczywiscie widzialem, ale myslalem ze moze sa na forum osoby, ktore podpowiedza inna alternatywe. ale skoro jest az tylu zadowolonych klientow p Szymanskiego to rowniez sie do niego wybiore. nie ma chyba strony internetowej, wiec nie widze jego dziel, ale mam nadzieje, ze poradzi sobie z gietymi poreczami (mamy polokragla wneke na schody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurydyka: no to gratulacje i oby Wam się darzyło w nowych kątach :)

My już też będziemy powoli udawać się w niskie progi starostwa i nadzoru z pokłonami o odebranie budowy :) Dziś odbieramy od kierbuda zamknięty dzienniczek. Wszelkie protokoły odbioru już mamy, certyfikat energetyczny jest, inwentarka jest...

Ile czasu trwała procedura odbioru? Jakieś koszta dodatkowe są? Jakich papierów wymagali w nadzorze, a jakich w starostwie?

 

wszystko zalatwialismy wylacznie w nadzorze, wczesniej wzielismy od nich tylko formularze ze spisem dokumentow

 

nie bylo juz kosztow dodatkowych i wszystko trwalo jakies 3 tyg od zlozenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek inwentaryzacja powykonawcza. Ile to u Was trwało i kosztowało?

 

mapka inwentaryzacyjna kosztowała mnie 500 pln, a czekałem chyba z 1,5 miesiąca...

 

Dzieki Kuba za pomoc :)

 

 

Hmm, pytanie moje, odpowiedź do mnie, a dziękuje ktoś inny :) . Też fajnie :) . Tak czy siak, dziękuję bardzo :) .

Nam krzyknął 550 pln, ma być w ciągu 5 tygodni.

 

Następne pytanie: świadectwo energetyczne. Ile trwa i ile kosztuje?

Dom spory, ponad 200 m2, dwie rodziny...

Widziałam namiary na panią od świadectw. Zadzwonię też i do niej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalatwialismy wylacznie w nadzorze, wczesniej wzielismy od nich tylko formularze ze spisem dokumentow

 

nie bylo juz kosztow dodatkowych i wszystko trwalo jakies 3 tyg od zlozenia

Dzięki za info :) Ja właśnie wczoraj nawiedziłem inspektorat i tam miła pani wszystko mi wyklarowała i zgodziła się nawet przyjąć papiery, które miałem przy sobie, pod warunkiem, że na dzisiaj dostarczę jej wniosek i kilka oświadczeń od kierbuda, których nie miałem przy sobie... Małżowinka pogna dziś z większością papierów w niskie progi i obaczym, co z tego wyjdzie... Brakuje nam tylko protokołu odbioru przyłącza wodnego :/ Dopiero dziś mam się spotkać z wykonawcą w tej sprawie, a jeszcze trzeba będzie drapnąć przedstawiciela GZGK :(

Mam tylko nadzieję, że nie będą się czepiać tego, że nie mamy zrobionego tarasu, który był w projekcie, oraz śmietnika - chcemy to wykonać później, gdy będzie czas i kasa...

No i będzie jakiś problem z oczyszczalnią, bo babka ni w ząb nie mogła pojąć, że nie mamy drenażu odprowadzającego oczyszczoną wodę w tradycyjnej postaci rur drenarskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...