Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jednak zdecydowaliśmy się na firmę KABE ze strukturą i mozaiką. Tylko teraz mam do wyboru struktura akrylową lub droższą ponikąd lepszą silikatową , co mi polecacie i jaka jest różnica między nimi? Moze ktos w okolicy ma nałożony jakiś fajny kolorek struktury (odcienie żółci) z przyjemnością bym podjechal i zobaczył jak to sie komponuje z oknami , drzwiami i fundamentem. Po 10min wybierania koluru stały się one takie same i niczym się nie różniły :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowaliśmy się na firmę KABE ze strukturą i mozaiką. Tylko teraz mam do wyboru struktura akrylową lub droższą ponikąd lepszą silikatową , co mi polecacie i jaka jest różnica między nimi? Moze ktos w okolicy ma nałożony jakiś fajny kolorek struktury (odcienie żółci) z przyjemnością bym podjechal i zobaczył jak to sie komponuje z oknami , drzwiami i fundamentem. Po 10min wybierania koluru stały się one takie same i niczym się nie różniły :)

My mamy położony tynk silikatowy, kolor jasna żółć. Natomiast cokół i kominy są otynkowane mozaiką Bolix-a wg indywidualnego przepisu, w kolorze ciemny brąz.

 

Różnica między akrylowym a silikatowym tkwi chyba tylko w kruszywie - silikatowe okruchy baranka są twardsze, niż w tradycyjnym akrylowym. Medium wiążącym jest też akryl. Dopiero w tynkach silikatowo-silikonowych (SiSi) medium to mieszanka akrylu z silikonem.

Tynki silikonowe to też de facto mieszanka akrylu z silikonem, tylko kruszywo nie jest silikatowe ;)

Powodzenia w wyborach i zapraszam do obejrzenia elewacji na żywo. Najlepiej za dnia można podjechać i obejrzeć. Ew. w soboty/niedziele przy okazji na kawę ;)

 

A tak w ogóle, to chciałem poinformować ogół, że od wczoraj mieszkamy oficjalnie :D Mamy odebrany budynek! Muszę teraz siekierkę skombinować, aby zlikwidować tablicę budowlaną :lol:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to chciałem poinformować ogół, że od wczoraj mieszkamy oficjalnie :D Mamy odebrany budynek! Muszę teraz siekierkę skombinować, aby zlikwidować tablicę budowlaną :lol:

 

Pozdro!

 

no to gratulacje!

 

A mieliście "wizytację" z PINB czy obyło się bez?

 

niczego i nikogo nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam dobrego architekta. Chce zaadaptować strych na mieszkanie w domu z 1920 roku. Jedyne co mam to projekt tego domu na kartce A3 z narysowanym rzutem frontu. Czy ma ktoś doświadczenie w tej sprawie?

 

Mogę szczerze polecić elektryka z Sochaczewa. Bierze ok. 25-30 zł z punktu bez materiału, materiał na fakturę w jednym ze sklepu gdzie ma bardzo duże zniżki!!! Robił mi instalacje elektryczną, domofon, alarm, internet i tv. Potem oczywiście pomiary i pomógł w ZE z papierami.

Podczas remontu mieliśmy problem bo ktoś przewiercił kabel główny i całkowicie wysiadł prąd, elektryk zjawił się tego samego dnia. Robił u naszych znajomych dlatego też go wzięliśmy. Jego nr 506435814

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz ( z własnych doswiadczeń) jak lepiej mocować jętki pod czy nad płatwia ??

Zastanawiam sie w którym wariancie lepiej mocuje sie sufity z płyty k-g ??

 

Następne pytanie proszę... :wink:

A poważnie to chyba bez różnicy - i tak i tak należy robić to na wieszakach chyba...

Wydaje mi się, że standardowo jętki są powyżej płatew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz ( z własnych doswiadczeń) jak lepiej mocować jętki pod czy nad płatwia ??

Zastanawiam sie w którym wariancie lepiej mocuje sie sufity z płyty k-g ??

Jętki się robi najlepiej tak, jak jest to wyrysowane w projekcie ;) Poszukaj schematu więźby i przekrojów poprzecznych - na pewno z tego odczytasz, co konstruktor miał na myśli ;)

A mocowanie sufitu z k-g do jętek zawsze robi się tak samo, niezależnie od sposobu mocowania jętek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz ( z własnych doswiadczeń) jak lepiej mocować jętki pod czy nad płatwia ??

Zastanawiam sie w którym wariancie lepiej mocuje sie sufity z płyty k-g ??

Jętki się robi najlepiej tak, jak jest to wyrysowane w projekcie ;) Poszukaj schematu więźby i przekrojów poprzecznych - na pewno z tego odczytasz, co konstruktor miał na myśli ;)

A mocowanie sufitu z k-g do jętek zawsze robi się tak samo, niezależnie od sposobu mocowania jętek ;)

 

Dziekuje za podpowiedzi

W projekcie mam jetki pod płatwiami ale projekt był robiony przy załozeniu ze bedzie dachówka a ja zdecydiwałem sie na blachodachówke.

róznica jest taka ze bede miał wyzsze pomieszczenia na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie ma znaczenia, czym pokryjesz dach - jeśli w projekcie masz więźbę mocniejszą, to tylko zaleta, bo w przyszłości nic nie będziesz musiał przerabiać ;) Zdejmujesz blachę, kładziesz dachówki i po kłopocie.

Natomiast z tą wysokością pomieszczeń, to nie wiem, czy to akurat dobrze - większa kubatura do ogrzania Ci wyjdzie. Powierzchnia użytkowa natomiast się nie zmieni. Chyba, że Twoja rodzinka jest niebotycznie wysoka i przy obecnym pułapie by wadziła czupryną o sufit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...