Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

p.Zielinski ma piach i wywrotki (602 681 698). nie pamietam juz cen, ale byly rozne - na podsypke pod chudziaka nawet mialem chyba po 180zl, potem ten murarski juz w okolicach 300.

chudziaka nie izolowalismy niczym. izolujemy go przed posadzkami styropianem. jesli ci chodzi o folie fundamentowa to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izoluje chudziaka.. ale od czego go izoluje??

 

z tego co rozumiem od ziemii ta folia izoluje, jakas taka gabkowata podobno (nie widzialam, maz mi opisywal jak to mu przekazal pan budowlaniec)

 

bo sa jeszcze chyba styropian do izolacji fundamentow powyzej ziemii od srodka domu

 

co do piasku to jeszcze dzieki PW sprawdzimy kolejna mozliwosc, podobno piasek musi pod chudziaka byc dosc drobny nie zwirowaty, my mamy podobno zamowic 190 ton...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co tam słychać w naszej okolicznej grupie budujących?? :)

 

U mnie dziś zamontowano drzwi wejściowe przez co mam trochę mieszane uczucia...

Drzwi są drewniane i sporo ludzi twierdzi, że po wylewkach i tynkach drzwi mogą się wypaczyć....

Cholera, ale jak pada na nie deszcz i śnieg to także mogą sie wypaczyć, a tego tak szybko nie robią....

życie pokaże co to z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas prace trwają - murarze kończą kominy i ocieplenie stropu, jutro wchodza dekarze. Mam nadzieję że pogoda się utrzyma, to stan surowy otwarty powinien być około połowy listopada.

 

Jeśli macie namiary do sprawdzonych ekip od:

- ocieplenia i elewacji

- tynków i wylewek,

- wykończeniówki (glazura, terakota, podłogi, kartongipsy, malowanie)

 

to bardzo prosze o podanie :D

 

pozdrawiam

magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzamy z mężem rozpocząć budowę w przyszłym roku w okolicach Sochaczewa (ok.10 km w kierunku Skierniewic). Będę więc częstym gościem na tym forum :D

Obecnie jesteśmy na etapie wybierania projektu. Praktycznie to już prawie zdecydowaliśmy się na jeden, chcielibyśmy jednak skonsultować ten wybór z osobą znającą się na rzeczy.

Stąd moja prośba o namiary na jakiegoś sensownego architekta bądź kierownika budowy (najlepiej z uprawnieniami do adaptacji projektów).

Będę wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEATA-BETI
Witam

 

Zamierzamy z mężem rozpocząć budowę w przyszłym roku w okolicach Sochaczewa (ok.10 km w kierunku Skierniewic). Będę więc częstym gościem na tym forum :D

Obecnie jesteśmy na etapie wybierania projektu. Praktycznie to już prawie zdecydowaliśmy się na jeden, chcielibyśmy jednak skonsultować ten wybór z osobą znającą się na rzeczy.

Stąd moja prośba o namiary na jakiegoś sensownego architekta bądź kierownika budowy (najlepiej z uprawnieniami do adaptacji projektów).

Będę wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Witaj , to gdzieś w okolicy mojego obecnego miejsca zamieszkania.Gdzie dokładnie będziecie się budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEATA-BETI

Nie uciekam do Sochaczewa bo mieszkam w Sochaczewie ale na końcu miasta na osiedlu "Malesin".przeprowadzam się w drugi koniec miasta

jestem zadowolana mamy tam rodzinę sporo znajomych no i blisko do urzędów, banku ,poczty,przedszkola itp.Praktycznie codziennie mam coś do załatwienia w centrum a jak coś wypadnie to i kilka razy dziennie muszę jeździć do miasta.Dlatego właśnie na "peryferiach" Sochaczewa.

Życzę miłego budowania jak będę mogła pomóc to dam jakieś namiary.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie: za parę lat mam nadzieję wstawić lepsz eogrodzenie, ale póki co poszukuję ekipy do zabetonowania iwstawienia słupków oraz założenia siatki; działka w obwodzie ma 140m. Im szybciej tym lepiej :)

 

Jesli mozecie polecic jakis lokalnych rewolwerowców, to będę wdzięczny :)

 

Pzdr,

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie: poszukuję ekipy do zrobienia podmurówki, wstawienia słupków i siatki; działka w obwodzie ma 140m. Im szybciej tym lepiej :)

 

Jesli mozecie polecic jakis lokalnych rewolwerowców, to będę wdzięczny :)

 

 

kiedy ich szukalem w sierpniu ,to chcieli za moje ogrodzenie 150mb okolo 7-8 tysiecy (!!!) wiec odpuscilem sobie i robie sam. podmurowke kupilem prefabrykowana - plyty 30cm x 280cm + slupki betonowe 120cm do nich oraz siatke i slupki metalowe (w 2 firamch) - jesli chcesz ceny to sa u mnie na blogu w Arkuszu kosztow. jesli bedziesz zainteresowany to podam ci potem namiary, bo jeszcze je gdzies mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sochaczewską (wraz z okolicami) grupę wsparcia :D :D :D

 

a w szczególności moich przyszłych sąsiadów z Kuznocina.

 

My (ja i żonka) swoje zmagania zaczynamy wczesną wiosną (o ile pogoda pozwoli). Działka jest. Projekt jest. Ekipa fachowców (mam nadzieję :wink: ) jest.

 

Teraz tylko pozwolenie na budowę i byle do wiosny :D.

 

Po lekturze formu widzę, że mogę liczyć na wesze wsparcie (i wy na moje jeśli w czymkolwiek będę mógł pomóc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...