Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość BEATA-BETI
Witam BETI.

Z lektury forum wynika, że jesteś najbardziej zaawansowana w budowie z Grupy Sochaczewskiej. Teraz zostały Ci już same przyjemności, czyli wykończeniówka :)

 

Powiem Ci jedno, może wykończeniówka jest wykańczająca psychicznie i finansowo ale to najprzyjemniejszy etap budowy.

Powodzenia :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEATA-BETI
Ale ja to właśnie miałem na myśli:)

Ja uważam, iż ten właśnie etapu inwestycji budowlanej daje najwięcej satysfakcji. Dopiero wtedy widać do czego to wszystko zmierza.

 

Dokładnie tak jest.Jaki domek masz zamiar budować mały,duży,parterowy czy piętrowy?

Troszkę tu smutno na tym forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sochaczewską (wraz z okolicami) grupę wsparcia :D :D :D

 

a w szczególności moich przyszłych sąsiadów z Kuznocina.

 

My (ja i żonka) swoje zmagania zaczynamy wczesną wiosną (o ile pogoda pozwoli). Działka jest. Projekt jest. Ekipa fachowców (mam nadzieję :wink: ) jest.

 

Teraz tylko pozwolenie na budowę i byle do wiosny :D.

 

Po lekturze formu widzę, że mogę liczyć na wesze wsparcie (i wy na moje jeśli w czymkolwiek będę mógł pomóc)

 

Witam komen :)

No to będziemy sąsiadami ;)

Ponowie pytanie jakie zadała BEATA-BETI pokaż swój projekcik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kogutos. I przepraszam Beti, że nie odpisałem wczoraj. Już naprawiam swój błąd :D (choć bardzo jestem ciekawy jak byłaby ta kara :))

 

Mój domek to projekt o nazwie "Z charakterem" ze strony http://www.domyzwizja.pl

 

Może wprowadzę kilka zmian ale nie będą to zmiany mająca jakiś większy wpływ na wygląd domu (raczej coś w konstrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEATA-BETI
Witam Kogutos. I przepraszam Beti, że nie odpisałem wczoraj. Już naprawiam swój błąd :D (choć bardzo jestem ciekawy jak byłaby ta kara :))

 

Mój domek to projekt o nazwie "Z charakterem" ze strony http://www.domyzwizja.pl

 

Może wprowadzę kilka zmian ale nie będą to zmiany mająca jakiś większy wpływ na wygląd domu (raczej coś w konstrukcji).

 

Jak to jaka, do kąta i stać tam tyle minut ile się ma lat. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kogutos. I przepraszam Beti, że nie odpisałem wczoraj. Już naprawiam swój błąd :D (choć bardzo jestem ciekawy jak byłaby ta kara :))

 

Mój domek to projekt o nazwie "Z charakterem" ze strony http://www.domyzwizja.pl

 

Może wprowadzę kilka zmian ale nie będą to zmiany mająca jakiś większy wpływ na wygląd domu (raczej coś w konstrukcji).

 

nawet ładny domek... jak na piętrowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty mówisz. Twoja jest super! Zresztą mój projekt ma niecałe 140m2 nie licząc garażu. Nie jest to więc jakiś specjalnie duży. Taki w sam raz.

Jeśli chodzi o przeszklenia to jeszcze nie liczyłem. Boję się :D

Zanim zacznę liczyć to pomyślę, z których mogę zrezygnować żeby dom nie stracił na wyglądzie. Mam już kilka pomysłów. Niektóre z nich będą wymuszony ze względu na zamianą projektowanej konstrukcji stalowej na żelbetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nawet ładny domek... jak na piętrowy ;)

 

Tak naprawdę to zawsze chciałem mieć domek parterowy niestety pojawiły się dwie przeszkody:

1. Zbyt mała działka

2. Plan zagospodarowania przestrzennego wymusza spadek dachu min 30 stopni. Domek parterowy jest najładniejszy kiedy na dużo mniejszy spadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEATA-BETI

Komen jak małą masz działkę?Bo ja mam 1300 w całości rośnie na niej trawa, naprawdę jak jest troszkę dłuższa to po skoszeniu całości mam już dosyć bawienia się w ogrodnika.Jak mi położą kostkę to na szczęście troche odejdzie.Kiedyś miałam działkę ok. 9000 m i jeśli ktos chce być ambitny i utrzymać ją w dobrym stanie to musi wynająć pomoc.

Wolę utrzymać ten swój skraweczek, zamknąć drzwi i gdzieś wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja działka ma 845m2 i wymiary 21x41m (mniej więcej). Tzw. ścisła linia zabudowy nakreślona w planie zagosp. przestrzennego wymusiła usytuowania domu. a minimalne odległości budynku od ogrodzenia (4m od sąsiada i 6 od drogi) wymusił dość niedużą szerokość budynku (max 11m). Dom parterowy musiałby być nieproporcjonalnie do szerokości długi :( Możliwości były więc ograniczone. ale na szczęście znalazłem ten jedyny projekt :D

 

Jeśli chodzi o działkę to jej rozmiar mi bardzo odpowiada. Nie uśmiecha mi się spędzanie każdej calutkiej soboty na koszeniu trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEATA-BETI
Moja działka ma 845m2 i wymiary 21x41m (mniej więcej). Tzw. ścisła linia zabudowy nakreślona w planie zagosp. przestrzennego wymusiła usytuowania domu. a minimalne odległości budynku od ogrodzenia (4m od sąsiada i 6 od drogi) wymusił dość niedużą szerokość budynku (max 11m). Dom parterowy musiałby być nieproporcjonalnie do szerokości długi :( Możliwości były więc ograniczone. ale na szczęście znalazłem ten jedyny projekt :D

 

Jeśli chodzi o działkę to jej rozmiar mi bardzo odpowiada. Nie uśmiecha mi się spędzanie każdej calutkiej soboty na koszeniu trawy.[/quote

 

Wiesz co , fajny jesteś.Mam takie samo zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

trochę się wtrącam (gdyż buduję na Wygledach gm Leszno) ale dlatego muszę sprzedać przepiękną działkę 10 km. od Sochaczewa - wieś Orłów gmina Nowa Sucha. Nieopodal takie wsie jak Jeżówka czy Kornelin. Działka ma 3300 m2 budowlano-rolna . Na działce dom z cegły 50m2 (2 pok. + łazienka). Jako całoroczny do remontu. Jest prąd, woda miejska, szambo. Chętnie prześlę zdjęcia na priv. Może ktoś z Waszych znajomych by chciał? Cenię 150 tyś. do negocjacji. Pozdrawiam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciunio2 zgadzam się z tobą całkowicie jeśli chodzi o miejsce do zabawy dla dzieci. Jasne jest, że patrząc pod tym kątem im większa działka tym lepiej. Ja poszedłem na kompromis. Wolnej przestrzeni na działce będę miał ponad 450m2 (prostokąt 22 na 21m) myślę, że moje przyszłe pociechy lub pociecha będą miały gdzie biegać a ja będę miał czas by pobiegać z nimi :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciunio2 zgadzam się z tobą całkowicie jeśli chodzi o miejsce do zabawy dla dzieci. Jasne jest, że patrząc pod tym kątem im większa działka tym lepiej. Ja poszedłem na kompromis. Wolnej przestrzeni na działce będę miał ponad 450m2 (prostokąt 22 na 21m) myślę, że moje przyszłe pociechy lub pociecha będą miały gdzie biegać a ja będę miał czas by pobiegać z nimi :D :D :D

 

zycze ziszczenia planow "pociechowych" ;)

my poza placem zabaw bedziemy miec winnice. to juz moj plac zabaw :D zobaczymy czy da sie uprawiac winorosl na tej szerokosci geograficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...