Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość martyna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 801
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tylko mdf, lżejsze

 

:lol: normalnie podpowiedź roku. Odsyłam na skład płyt i niech Ci dadzą do ręki 1m2 mdfu i wiórówki. różnica w masie na całej płycie jest nawet 20% (wiórówka lżejsza)

 

 

mdf lepiej się obrabia i jest niezastąpiony pod fronty malowane. Wiórówka i MDF pod fornirem sprawuje się bardzo dobrze. Z technicznego punktu widzenia wiórówka lepiej nadaje się do skręcania (w mdfie śruby się łatwo okręcają i płyta "rozpękuje" nawet po nawiercaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję właśnie przed wyborem materiału do frontów mebli kuchennych. Do wyboru jest MDF oraz lite drewno (nie fornir). Różnica w cenie prawie dwukrotna. Pytanie czy warto tyle więcej wydać za drewno? Pomijając aspekty estetyczne jak wygląda sprawa trwałości obu materiałów? MDF kojarzy mi się (być może niesłusznie) z odchodzącą okleiną na krawędziach przy intensywnym używaniu. Z kolei wypowiadający się w tym wątku posiadacze MDF'owych kuchni skłaniają mnie do spojrzenia łaskawszym okiem na ten produkt.

Może ktoś jeszcze się wypowie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedź sobie do jakiejś hurtowni meblowej (np. mikomax) i zobacz na żywo jak wygląda MDF foliowany, a jak front z litego drewna (np. z Drewpol'u), zrozumiesz dlaczego jest taka różnica w cenie.

MDF foliowany przy litym wygląda jak kiczowata tandeta, o "sztuczności" materiału nie wspominając. Folią, czy laminatem drewna nie podrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podłogę w salonie, której nie zamierzam po kilku latach zmieniac dałam drewno, ale kuchnie mam z płyty wiórowej (miał byc mdf ale nie znalazłam w odcieniu jaki potrzebowałam). Wg mnie meble do kuchni to nie inwestycja. Chocby nie wiem jak piekne i ponadczasowe były to i tak się opatrzą. Mam zamiar za kilka lat je wymienic, (a tyle powinny wytrzymac :)), a zal byłoby sie pozbywac drewnianych mebli, w ktore sporo zainwestowałam.

Uzytkuje ledwie pół roku, ale poki co nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Jest jeszcze mdf malowany, z ktorego nic nie odejdzie. Moja mama uzytkuje od 9 lat kuchnie z takim frontami - wygląda jak nowa. Po dlugim namysle i ogledzinach mojej 5-letniej mdf-owej kuchni, kuchni z drewna u sąsiadow, mdf-ow foliowanych i plyt wiorowych po znajomych wybralam znowu mdf malowany. Nic tu sie nie paczy, nie odkleja, łatwo sie utrzymuje w czystosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję obecnie 3 rok kuchnie z MDFu i z przykrościa muszę stwierdzić że folia odstaje :(

W mojej nowej kuchni jestem jak najbardziej za drewnianymi frontami

 

A ja z przykrością stwierdzam, że to chyba nie tyle rodzaj materiału, co jego wykonanie są istotne 8) do 8 lat użytkuję kuchnię z drewna, tzn, korpusy płyta pokryta fornirem bukowym i ramiaki z litego drewna bukowego ... i co? kicha: we wszystkich newralgicznych miejscach popękał i odchodzi lakier: najgorzej jest na drzwiach od zmywarki, na cokołach, korpusy przy okapie, ale też fronty, zresztą popatrzcie sami....

front:

http://img513.imageshack.us/img513/9756/p1190006kc7.jpg

cokół:

http://img513.imageshack.us/img513/4852/p1190004ml4.jpg

korpus przy okapie;

http://img525.imageshack.us/img525/2887/p1190003hp2.jpg

zmywarka:

http://img513.imageshack.us/img513/872/p1190007fg8.jpg

 

wiec w następnej kuchni- tylko folia na mdfie (przynajmniej będzie taniej :-( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Doradźcie bo już sam nie wiem. Chcemy kupić meble kuchenne z MDFu i teraz pytanie czy oklejane czy malowane? Jakie są za i przeciw? Kolor grafitowy mat. Jedni namawiają mnie na folie (cena przystępna) inni na malowanie (droższe).

Ci co namawiają mnie na malowane mówią, że folia po 2 latach odchodzi. Jak to jest naprawdę? Chciałbym,żeby meble wytrzymały z 10 lat bez wymiany.

Fornirowane odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Czy możecie napisać jakich firm macie meble kuchenne? No i oczywiście czy polecacie czy nie.

 

Wiem, że dużo osób poleca stolarzy ale mi nie o to chodzi. W tej chwili chciałabym poznać firmy, które są godne uwagi.

Fajnie jakby były z Trójmiasta ale jak nie też ok. wszak teraz każda firma ma swoje oddziały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kuchnie z litej debiny . Zdecydowalam sie na nia poniewaz:

 

-chcialam miec meble na lata, robione indywidualnie

(drewniane meble odziedziczone po dziadkach np: te z konca XIX wieku czy z poczatku XX sa nadal piekne i nawet jak widac na nich znamiona czasu to tylko dodaje im uroku, pozatym mozna je odnowic w przeciwienstwie np: do MDF-ow)

-mam meble rzezbione- jak dla mnie to male dziela sztuki

-zrobione przez stolarza/rzemieslnika/artyste ktory zajmuje sie tylko praca w drewnie a nie materialach drewnopodobnych

 

no i cena:

-nie zgodze sie z opinia, ze meble drewniane sa tylko dla tych z duzym portfelem, fakt nie naleza do najtanszych ale 1500 zl za masywne, rzezbione meble to chyba przyzwoita cena (i to nie sa tylko debowe drzwiczki ale caly mebel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...