Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość martyna

Recommended Posts

Nie bardzo rozumiem najczęściej powtarzający się fragment "z połyskiem" ;) Chodzi Ci o lakier?

Jeśli tak, to na forum jest mnóstwo zdjęć takich kuchni - vide wątek "Pochwalcie się kuchniami". Ja mam biały lakierowany MDF i jestem nim zachwycona :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 801
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uważaj na literówki ;)

Moje się nie święcą, nie świecą, ale błyszczą owszem. Możesz wybrać różne rodzaje lakieru i tym intensyfikować siłę błysku. Nie wiem jednak, jaki jest efekt, kiedy front udaje drewno - czy to nie wygląda tandetnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, widać, mam lakierowane ciemne bordo. Wyglądają pięknie, ale praktyczne nie są. Mimo wszystko jestem zadowolona. A przecieram szmatką z mikrofibry

 

Izulek ale faktycznie tak często trzeba je wycierać?

Ale tak pozatym to nie widzisz nic złego w tym że są one polakierowane.

A mogę prosić o zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarną kuchnię na wysoki połysk i fronty przecieram co najwyżej raz w tygodniu. Wszystko jednak zależy o tego jak ustawione są szafki względem okna. Te na które pada bezpośrednio "światło" są zdecydowanie trudniejsze do utrzymania w czystości od tych "schowanych".

U mnie bezpośrednio na wprost okna jest tylko jeden front, więc nie mam na co narzekać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z frontami lakierowanymi w polysku jest tak, ze im ciemniejsze tym bardziej widac. Na jasnych tez widac ale juz nie tak bardzo, bo na jasnych widac paluchy, a na ciemnych paluchy i kurz.

Mam porownanie, bo na ekspozycji mamy i jasne i ciemne.

Robilismy czarna - wyszla pieknie ale klientka juz dwa razy byla pytac czym to czyscic, bo wszystko widac :roll: , a jak zamawiala to twierdila, ze ona lubi soprzatac :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sa jakieś specjalne środki do czyszczenia mebli lakierowanych?

 

Ja do cieplej wody dolewam plyn ajax uniwersalny i dobrze odcisnieta sciereczka wycieram, pozostawiam mokre do wyschniecia (smugi nie zostaja). Tylko sciereczka musi byc do ciemnych w miare nowa zeby nie zostawiala klaczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z frontami lakierowanymi w polysku jest tak, ze im ciemniejsze tym bardziej widac. Na jasnych tez widac ale juz nie tak bardzo, bo na jasnych widac paluchy, a na ciemnych paluchy i kurz.

Mam porownanie, bo na ekspozycji mamy i jasne i ciemne.

 

u nas przede wszystkim widać paluchy i kropki po wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam połączenie matowego wenge i białego lakieru.

Z połączenia generalnie jestem zadowolona, ale chyba potwierdzam, że ciemne kolory są zdecydowanie mniej praktyczne w kuchni. Widać każdą zaschniętą kroplę wody i paluchy. Przyczepiają sie różne poprochy, sierść psa i trzeba pastować i stosować środki antystatyczne. Natomiast białym lakierem jestem zachwycona i każdemu polecam. Czyści się łatwo, wystarczy woda i miokrofibra. Nie widać tak plam, paluchów. Panowie, którzy mi montowali mówili, że można zawoskować środkiem do samochodów, lakier będzie mniej podatny na zarysowania. a jak mi sie kolor znudzi to mogę oddać do nich do przelakierowania i kuchnia jak nowa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam połączenie matowego wenge i białego lakieru.

Z połączenia generalnie jestem zadowolona, ale chyba potwierdzam, że ciemne kolory są zdecydowanie mniej praktyczne w kuchni. Widać każdą zaschniętą kroplę wody i paluchy. Przyczepiają sie różne poprochy, sierść psa i trzeba pastować i stosować środki antystatyczne. Natomiast białym lakierem jestem zachwycona i każdemu polecam. Czyści się łatwo, wystarczy woda i miokrofibra. Nie widać tak plam, paluchów. Panowie, którzy mi montowali mówili, że można zawoskować środkiem do samochodów, lakier będzie mniej podatny na zarysowania. a jak mi sie kolor znudzi to mogę oddać do nich do przelakierowania i kuchnia jak nowa. :D

 

powaznie z tym woskiem? My też będziemy lada tydzień :wink: mieć kuchnię biały połysk - można to zawoskować? A może są preparaty z woskiem typowo do takich mebli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zapewniali wykonawcy, ale zapytajcie swoich - bo lakiery pewnie są różne. Ja wypytywałam swoich, bo bałam się, czy mi ta biała kuchnia nie zżółknie z czasem. Zapewniali, że nie powinna, ale gdyby po latach coś się przebarwiło, albo uszkodziło, to lakierowane są pod tym względem praktyczne. Po prostu dam fronty do przelakierowania jak samochód. :D :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...