Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość martyna

Recommended Posts

Witajcie! Właśnie jesteśmy w trakcie konkretnego przymierzania się do kuchni. W styczniu będzie robiona elektryka i do tego czasu powinien być zrobiony projekt . Chcę czy nie ,ale na widok białej kuchni z szybkami ze szprosami robi mi się błogo, podobnie reaguję na kremowe. Jak to pogodzić z wystrojem salonu, czy trzeba będzie iść w stronę drewnianej klasyki? Zobaczymy co powie projektantka. Pocieszające jest to, że nie spotkałam ostatnio brzydkiej kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 801
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam , wiecie co? zauwazylam na polsacie ok 19 taki serial polski :oops: , nie wiem za bardzo o co tam chodzi,ale w jednym z mieszkan przyuwazylam super kuchnie , wyglada jak ze szkla, ma taki nowowczesny design , bez gornych szafek oczywiscie :lol: i tak jakby z wewntarz tych szafek wydobywalo sie swiatlo :o ? na napisach koncowych bylo napisane ,ze jedno z tych mieszakan urzadzal BoConcept - musialo chodzic o wlasnie to mieszkanie, bo nie przyuwazylam tam zadnych innych mieszkan w stylu boconceptowskim:) ? ale w ofercie boconceptu nie ma kuchni , wiec pomyslalam,ze ktos z Was moi drodzy eksperci, wie o jaka kuchnie mi chodzi i wie gdzie mozna by taka zobarczyc , zamowic...

uff, ale sie napisalam , mam nadzieje,ze nie na darmo?

pozdrawiam

Pola

p.s. musze jutro obejrzec , moze znowu bedzie ta kuchnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oglądała, to sprawdź na liście płac czy mają swoją stronkę albo choć e-mail i tam sie pytaj, w końcu po to robią u znanych firm wystoje, żeby ich reklamować, swoją drogą jak oglądałam na początku pierwsze polskie telenowele to sama IKEA była prawie, ciekawe jak jest teraz (jakoś straciłam serce do tasiemców, najdłużej byłam wierna Złotopolskim - tam zresztą IKEA była szczątkowa :wink: :wink: ale też w końcu przestałam oglądać, bo nie ma Dionizego :( )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i ja chce dorzucic swoje 5 groszy. Zdecydowalismy sie na kuchnie RUST-a, minimalana zabudowa z plyta grzewcza w wyspie przy metrazu kuchni plus jadalnia 30 m2. Zabudowana bedzie tylko jedna sciana o dl 370 cm(szafki gorne beda tylko nad zlewem, caly dol to szafki dolne) plus ta w/w wyspa o dl. 180 cm. Meble beda wykonane z forniru w ramce aluminowej "Venge"..

Apropo podswietlnania szafek w srodku to nam z przyczyn czysto praktycznych odradzano, owszem fajnie wyglada, ale jak jest duzo rzeczy w srodku i sa krotko mowiac nie poukladanych to efekt podswietlenia nie jest juz tak ciekawy, jak na wystawach, czy w filmie. Poza tym nie wyobrazam sobie, ze wlaczam swiatlo w szafkach kuchennych wieczorem gdy to dopiero widac, ze by je podziwiac - wole posiedziec przy kominku, w salonie niz w kuchni przy szafkach.

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ,ze to podswietelnie zwlaszcza w dolnych szafkach to pomysl na szafki puste,ale chodzilo mi o sama kuchnie , zeby byla ze szkla nieprzezroczstego... a co do Rust-a to widzialam te szafki z wenge w ramce aluminiowej - wygladaly naprawde fajnie! drogie te mebelki , jesli moge zapytac :oops: , bo nie doczekalam sie na obsluge w salonie - nikt nie raczyl sie pofatygowac :evil: , co mnie troche zniechecilo...

pozdrawiam

Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie do dużych drogich salonów meblowych ma sens tyko po to, aby sobie podpatrzeć wzory kuchni , które chcemy. A kuchnię lepiej zamówić u mniejszego , tańszego ale solidnego producenta. Zrobi dokładnie to co chcemy, ale o wiele taniej. Przecież te wszystkie fronty, uchwyty, listwy, szkło matowe i inne dodatki są ogólnie dostępne i kupowane przez wszystkie firmy meblarskie, które to tylko do kupy składają. A im większy salon, tym większe narzuty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w drogim salonie z meblami kuchennymi. Zaproponowano nam usługę projektantki za 300 zł. Jeśli u nich zamówimy meble, odliczą tę kwotę. Mąż pojechał do znajomego stolarza który robił sąsiadom kuchnię a nam meble do pokoju syna i on stwierdził po obejrzeniu katalogu, że jest w stanie zrobić nawet lepszą kuchnię a na pewno staranniej. Zalecił jednak wykonanie projektu przez - jak sie wyraził-kobietę, która chyba lepiej sobie z tym poradzi. Stanęło na tym , że zamawiamy poleconą projektantkę a z projektem jedziemy do stolarza. Meble będą z mdfu lub drewna koloru ecri + czarne blaty, drzwi wewnętrzne też ecri.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"... a co do Rust-a to widzialam te szafki z wenge w ramce aluminiowej - wygladaly naprawde fajnie! drogie te mebelki , jesli moge zapytac :oops: , bo nie doczekalam sie na obsluge w salonie - nikt nie raczyl sie pofatygowac :evil: , co mnie troche zniechecilo...

pozdrawiam

Pola

 

Czy drogie - myle, ze cena jest adekwatna do jakosci, na ktorej nam zalezalo. Meble Rusta to sa rowniez meble polskie. Ogladalismy meble Rationala, Nolte jak rowniez kilku innych polskich wykonawcow. Mielismy sporzadzone wyceny i tylko Rust okazal sie konkurencyjny cenowo i porownujac jakosc i wykorzystane "podzespoly" - dla nas wydawal sie najlepszy. Co do obslugi nie moge narzekac - bylismy obsluzenia bradzo szybko i konktetnie (Centrum Janki).

 

(cena 16.000PLN brutto - jedna sciana 3,4m 1 szafka dolna z szufladami 100, na ktorej oparty jest zlew, zmywarka zabudowana 0,6 m, kargo wysokosci 1,8 m,szer. 0,4m, i obok 1,8 m szer. 0,6 m szafka z piecykiem plus szuflady pod piecykiem i zwykle szafki nad piecykiem. Nad zlewem i zmywarka dwie wiszace podwojne szafki przeszklone. Wyspa - 1,8m z plyta grzewcza i pod spodem 2x szafki z szufladami 0,9 m, po drugiej stronie wyspy 3x szafki 0,6 m przeszklone, dzwiczki na prowadnicach przesuwane). Do kompletu chcemy jeszcze domowic stol do jadalni i wyskoka komode na naczynia rowniez z Venge.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wychowana na wsi w domu z grubej cegły - gdzie nie ma podłogi ( takiej jak dzisiaj wylewki ocieplenia) i jest ziemianka na warzywa ( w takim domu do dzisiaj mieszkają moi dziadkowie) a ja tam spędzałam wakacje - najbardziej podobały mi się drewniane belki na suficie pięknie rzeźbione szafy i kredensy - chciałabym przenieść ten kliamt do mojego domu. Do dziś pamiętam zapach chleba z pieca.

Większość mężczyzn w mojej rodzinie ma smykałkę do drewna - pradzadek , dziadek i mój tato - zatem preferuję naturalne produkty.

Teraz mieszkam na 33 metrach - kuchnia robiona 5 lat temu ( wtedy hit - olcha z płyta niebieską nakrapianą zóltą farbą - bardzo drobne kropeczki) - dzisiaj - wszystko znać - zacieki od wody i odchodzi to coś niebieskiego. W domu nie chę widszących szafek - jestem niska i mam takie cudo nad okapem - na paluszkach jak stanę to może zdołam coś wyciągnąć - skutek - miska czy mąką ląduje na mojej głowie. Dlatego zaplanowałam spiżarkę.

W pokoju mam meble z BRW i efekt po 5 latach taki sam - porysowane - nie nadają się do przeniesienia do domu.

Meble które mnie się strasznie podobają do mahoń i paliander - generalnie styl z Ami Decor - lubie ten klimat. i pięlne tynki - w łazience kafelki tam tylko gdzie jest to niezbędne.

Czy mam na to kase - raczej nie ale wiem co mi się podoba może uda mi się coś wytargać od rodziny lub poszperać na strychu -jeśli się tylko nie zawali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zabudowy kuchenne w cenie od 1.000 zł za mb

większe realizacje - ceny do negocjacji

 

projektowanie swojej kuchni można przeprowadzić u siebie w domu, gdyż na Wasze życzenie odwiedzę Was ze wszystkimi próbnikami: frontami, blatami, uchwytami, szkłem, witrażami, oświetleniem, zdjęciami różnych aranżacji, wykonanych projektów, itd.; będziecie mogli krok po kroku projektować swoją kuchnię, testować swoje pomysły od razu oglądając na monitorze spodziewany efekt

 

zainteresowanych proszę o kontakt : [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam wielką prośbę o szybką odpowiedź, czy przez ostatnie pół roku podrożały ceny mebli kuchennych z frontami drewnianymi (bez blatów). Właśnie dostałam wycenę z tej samej firmy i włos mi się na głowie zjeżył. :-? :x

Zależy mi na czasie, bo ciężko się żyje bez kuchni. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zauważyłam (a też ostatnio kupiłam meble kuchenne a wcześniej zbierałąm oferty), może firma wyczuła że Ci się spieszy i że jesteś bardzo zainteresowana ich produktem i postanowiła to wykorzystać. Albo też i druga możliwość. Pierwszą wycenę zrobili niezbyt dokładnie lub też specjalnie nie ujmując wielu jej elementów, jak np. cokoły, uszczelki, panele, formatki, okucia chcąc zachęcić Cię do zakupu u nich. POZDROWIENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info. Niecałe pół roku temu miałam z nimi podpisać umowę. Więc było całkiem poważnie i zaawansowanie. Teraz po "macierzyńskiej przerwie" wróciłam do tematu i się nieźle zdziwiłam zmianami w cenach praktycznie wszystkiego. I tak podejrzewałam, że bardzo brzydko się zachowują próbując żerować na Matce Polce. Szukam od nowa, na szczęście nie są jedyni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moment muszę wyposażyć kuchnię, po podliczeniu wszystkiego wyszło, że zdecydowanie brakuje mi trafionej szóstki w totka :wink: , muszę kupić jakies meble do kuchni...może wspomożecie mnie namiarami w stolicy ?

Zależy mi na naprawdę niewielkiej cenie.

Acha...czy to prawda, że lodówki pod zabudowę są jakieś specjalne?? Inne niż te "normalne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne. To takie brzydkie pudła, które potem zamykasz śliczną szafką :D

 

My wybraliśmy 75th street z BRW. Była to najtańsza z ofert o dającej się zaakceptować jakości. Całość w Centrum Jupiter na ul. Towarowej, tam jest kilkanaście studiów mebli kuchennych - w najróżniejszych cenach i standardzie.

Pełen opis z cenami zamieściłem tutaj

 

 

Znalazłem też teraz stronkę traktującą ogólnie o meblach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...