Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość martyna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 801
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Natalia nie uciekaj :lol: , my też chcemy kupić dokładnie takie mebelki jak Ty masz. Jak bardzo przydało mi się twoje zdjęcie nawet nie wiesz. Pozdrawiam.

 

:oops: Cieszę się bardzo, że się przydało:) Jeśli macie też narożną kuchnię, to zwróćcie uwagę na okap. Ja zamówiłam nie do końca taki, jak powinien być - i przez to narożna szafka nie otwiera się w pełni. Jak nazbieramy troszkę kaski, to wymienimy okap na taki teleskopowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, a co się stanie jeśli:

-zdejmiesz drzwi, które się nie otwierają do końca,

-obrócisz je o 180st,

-i wywiercisz nowe mocowanie pod zawiasy (no może nie Ty, a twój małżonek).

-wtedy drzwi z lewych zrobią się prawe i chyba otworzą się tyle ile trzeba.

Jeśli macie problemy z otworkami (pewnie są dużej średnicy) to znajdźcie stolarza, powinien wywiercić za grosze. Okap chyba droższy.

 

Pozdrawiam

 

ps. oj rączka wyjdzie na górze, niedopatrzyłem :oops: , ale otworki można zaszpachlować i prawie nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie założycielka wątku już wybrała, alo może komuś innemu sie przyda: również mam BRW w kuchni, jestem bardzo zadowolona, mebelki dopracowane w każdym szczególe, dopasowane, są też wszelkie niezbędne listwy wykończeniowe, wyciszacze szuflad itp itd. Kuchnia kupiona ze sprzętem, wszystko, co się dało jest zabudowane. Dużo szuflad. Montaż profesjonalny, kuchnia przyjechała w terminie. I niedrogo. Moja kuchnia wyglądała na początku tak:

http://foto.onet.pl/upload/47/32/_428561_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia wyglądała na początku tak:

http://foto.onet.pl/upload/47/32/_428561_n.jpg

 

Madziu, jaki zbieg okoliczności, ja tez będę miała b. podobną kuchnie z tym że nie z BRW. Terakotę na podlodze mam ułozoną identycznie. Opoczno? Na ścicianach tez mam Opoczno z tym, ze Ałtaj beż, z dekorami Gwinea beż. Meble w kolorze miodowej olchy. Jesli chodzi o wykonawstwo, to polecę lub odradzę, ale dopiero jak zamontuje u mnie. Myśle, ze potrwa to ok. 3 tygodni. Cena nie wygórowana. Kuchnia ok. 6 m kw - 6,5 tys. Robiono mi wcześniej 3 projekty cenych wahały sie w granicach 10-12 tys. Ceny oczywiście bez sprzętu AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdzia,

kuchnia jest śliczna.

Zdradż proszę za ile?

Czy oni dopasowują wszystko na wymiar?

I co to znaczy:

Moja kuchnia wyglądała na początku tak:

 

To teraz jak wygląda? Gorzej? :wink:

Jaka to linia i kolor?

Koszt to ok. 16 tys. ze sprzętem (lodówka, piekarnik, płyta ceramiczna, zmywarka, pochłaniacz)

Dopasowują wszystko na wymiar, nie wiem wprawdzie, czy ktoś od nich przyjeżdża na pomiar, bo my mieliśmy bardzo precyzyjne wszystko pomierzone i gotowy w zasadzie projekt własny, pan tylko u nich wstawił nasze propozycje do swojego programu. Tam, gdzie zostawała szczelina np. przy lodówce, bo wiadomo, że musi być żeby się drzwi otwierały - dana jest nie wiem, jak to się fachowo nazywa... maskownica? tak trochę głębiej, żeby drzwi nadal mogły się otwierać, ale żeby nie ziało pustką.

To zdjęcie zostało zrobione jakoś na drugi dzień po montażu kuchni, więc nie było jeszcze "zagospodarowane". Teraz (pół roku później) kuchnia wygląda jak kuchnia :wink:

Kolor nazywa się wiśnia (czy czereśnia) koreańska, stąd zresztą nazwa frontów "Cherry Street" z jakimś numerem, ale nie pamiętam. Zresztą fatalna jest teraz ich strona, nic na niej nie ma, a kiedyś był nawet cennik poszczególnych elementów.

Co do płytek, to nie pamiętam, co to za firma, może być, że Opoczno. Kupowaliśmy najtańsze, co było ;) A zauważyłam, oglądając różne fotoalbumy, że taki sposób ułożenia płytek robi się ogromnie popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało podpowiem inną możliwość taniego urządzenia kuchni. Ja sobie kiedyś wymarzyłam coś, czego nigdzie nie było. Na wersję luksusową (drewno) się nie szarpnęliśmy, ale oszczędna też nieźle wyszła. Chciałam mieć meble ciemnoniebieskie, ale koniecznie z sosnowymi drzwiami pociągniętymi niebieską lakierobejcą. Skrzynki z płyty (własnoręcznie kupionej w jakimś OBI albo czymś takim) robił fachowiec na wymiar według naszego projektu. Drzwiczki sosnowe też kupiliśmy gotowe w tymże sklepie. Później spędziliśmy upojny wieczór lakierobejcę pędzelkiem nakładając. Jeszcze wycieczka do szklarza z drzwiczkami górnych szafek, a później tylko to wszystko do kupy poskłądać (to już męża działka była), to znaczy drzwi do szafek przytwierdzić i efekt był wspaniały. Wyszło dokładnie tak, jak chciałam i znacznie taniej niż meble ze sklepu. Tylko nie należy zamawiać mebli na wymiar w znanej drogiej firmie, a zaprosić do domu poleconego fachowca, dać mu pocięte na wymiar w sklepie płyty i już! Na dobrą sprawę teraz to mój mąż sam by te meble zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia, a co się stanie jeśli:

-zdejmiesz drzwi, które się nie otwierają do końca,

-obrócisz je o 180st,

-i wywiercisz nowe mocowanie pod zawiasy (no może nie Ty, a twój małżonek).

-wtedy drzwi z lewych zrobią się prawe i chyba otworzą się tyle ile trzeba.

 

Peterku, dzięki za troskę :oops: Ale niestety, wtedy w ogóle by się szafka nie otwierała. Nic to, na razie sie przemęczymy - talerze wchodzą do szafki, tyle, że dostęp do niej jest nieco utrudniony. A jak będziemy już bogaci, to zmienimy okap:) A jak Wasz kuchnia? Jaką robicie? Jakbym mogła w czymś pomóc, to pisz:)

 

Mnie szlag trafił, bo zapłaciłam za montaż i transport 700 zł, a teraz jest promocja i obie rzeczy gratis :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę same obudowy szafek z IKEA a drzwiczki zamawiam u stolarza. robiłam tak już dwa razy, z tą różnicą że drzwiczki zamawiałam do tej pory w hurtowni płyt wiórowych z obrzeżem z PCV. I u mnie i u mojej mamy sprawują się bardzo dobrze. Teraz do domu rozważam drzwiczki z MDF fornirowane drewnem egzotycznym, lub z litego drewna. Inna sprawa, że mam zdolnego męża który poskłada sam, dopasuje, przytnie itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lodówkach do zabudowy jest inaczej rozwiazany system chłodzenia.Tak przynajmniej informują niektórzy sprzedawcy w sklepach.Więc ja za ich rada zamontowałem normalna lodówke :D i wszystko od kilkunastu miesięcy działa bez zarzutu.Jedna rzecz na która tylko zwróciłem uwage, to wykonanie większej ilości wywietrzników zza lodówki w "kominie",oczywiście tak aby były niewidoczne :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka na lodówke jest taka jak na lodówke do zabudowy.Różni sie tylko tym że nie ma pleców i na górze jest szczelina.Ta boczna ścianka która jest widoczna, jest normalnie do samej ściany.Dodatkowo szafka stoi na nóżkach (reszta mebli też) na które jest założona maskownica.W tej maskownicy też zrobiłem otwory więc przepływ powietrza jest dobry.Wszystko wygląda ładnie i normalnie.Dokupiłem specjalne zawiasy slizgowe żeby drziczki obudowy i lodówki otwierały sie razem.Wszystko działa jak w orginale. :lol: Mimo że wszyscy mi odradzali taki montaż ,już kilkanaście miesięcy wszystko działa bez zarzutu.Lodówka ma już pare lat więc nie będzie mi żal jak sie zepsuje a wtedy do gotowej szafki wstawie taką jaka powinna tam być od początku.Cała ta kombinacja wynikła z braku kasy ale jest ok.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duchu, masz zdjecie tej konstrukcji?

AgniesiaPrzesyłam Ci zdjęcie mojej konstrukcji.Jak widzisz wszystko wygląda normalnie.http://mm443.photosite.com/~photos/tn/362_348.ts1109862586000.jpgPiszesz czy można zrobić bez jednej ścianki.No mysle że tak.Zobacz narazie jak to wyglada i pytaj dalej.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...