Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

centralne ogrzewanie podłogówka i grzejniki w jednym


krzysiek1012

Recommended Posts

Dzień dobry

Nosze sie z wykonaniem centralnego ogrzewania. Kocioł do 25 kw na ekogroszek. Zamierzam w piwnicy umieścić rodzielacz na 5 obwodów pod grzejniki, na parterze wykonać pięć obwodów pod grzejniki oraz 4 pod podłogówkę (najlepiej w jednym rozdzielaczu) i na poddaszu 5 obwodówq pod grzejniki i jeden pod podłogówkę (jeden rozdzielacz). Rozprowadzenie rur zamierzam wykonać na kondygnacjach w alupexach.

W związku z powyższym może ktoś doradzi jak uzbroić rozdzielacze pod rozwiązania połaczonego ogrzewania podłogowego z grzejnikami. Mile widziane fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

rozdzielacz przy piecu 5 obwodowy - TAK.

Natomiast na podlogowke osobna nitka z osobnym rozdzielaczem z tzw. ukladem mieszającym oraz oczywiscie osobną pompką.

Wg. mnie tylko taki ma sens i takowy posiadam , sprawdza sie idealnie ,mozna poszczegolne plyty grzejne idealnie zestroic .

Koszt niestety dosyc wysoki na 4 uzbrojone sekcje od ok. 1400 zl wraz z silownikami.

Nie polecam eksperymentow ala castorama czy tez grzanie z powrotów poniewaz zanim zainstalowalem takowy obserwowalem takie wlasnie eksperymenty u sąsiada ktoremu podloga nie grzala jak nalezy a i grzejniki wowczas rowniez.

Pozdrawiam.

krzys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

mógłbys tak zrobic na jednym rozdzielaczu w przypadku 1 lub 2 obwodów ogrzewania podłogowego przy zastosoowaniu na powrocie do kolektora zaworu RTL który bedzie ograniczał temperature powrotu, jakies inne rozwiązanie powodujące ograniczenie temperatury w obwodzie ogrzewania podlogowego, druga kwestia to wyrównanie oporów hydraulicznych w przywadku podlogówki sa dosyc duże,należłoby pozakładać na każdym obwodzie do grzejnika zawor regulacyjny(może być zwykły zaworek powrotny grzejnikowy którym przykryzujesz przepływ aby wyrównać opory hydrauliczne). Jeśli masz zamiar mieć 4 obwody to warto jak już kolega wspomniał wcześniej zastosować podmieszanie na niezależnym układzie i możesz byc pewny ze to będzie działać , pozdrawiam. Polecam strone http://www.podlogowka.pl , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Nosze sie z wykonaniem centralnego ogrzewania. Kocioł do 25 kw na ekogroszek. Zamierzam w piwnicy umieścić rodzielacz na 5 obwodów pod grzejniki, na parterze wykonać pięć obwodów pod grzejniki oraz 4 pod podłogówkę (najlepiej w jednym rozdzielaczu) i na poddaszu 5 obwodówq pod grzejniki i jeden pod podłogówkę (jeden rozdzielacz). Rozprowadzenie rur zamierzam wykonać na kondygnacjach w alupexach.

W związku z powyższym może ktoś doradzi jak uzbroić rozdzielacze pod rozwiązania połaczonego ogrzewania podłogowego z grzejnikami. Mile widziane fotki.

Pozdrawiam

 

Gorąco polecam rozdzielić obiegi grzejników i podłogówki. Jeżeli na jednym to przewymiarować o 40-50% grzejniki i grzać niskim parametrem. Oczywiście wtedy za kotłem zawór czterodrogowy mieszający aby kocioł pracował na prawidłowych parametrach z temperaturą powrotu powyżej 45*C. Schematy możesz znaleźć u nas na stronie http://www.klimosz.pl

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJA MAM TERAZ ZMIANIAŁA CAŁE CENTRLANE OGRZEWANIE!!!

 

kocioł Eko Groszek z GALMETU (udało sie kupic go po straje cenie) do tego ma rodzielacz na podłogówkę (chyba jedno jest w rodzielaczu rezerwowe), papki odzielnie na podłogówek!!!

 

instalcja wiem że jest dobrze zrobiona bo to robił szwagier mojem mamy a mój wujek :) :) :)

 

ewentualniejak zaczne budowe to u mnie napewno tez będzie robił bo wiem że zrobi dobrze i doradzi a w dzisiejszych czasach to jestnajwazneiejsze czyli : FACHOWA ROBOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
witam

 

nosze sie z zamiarem zrobienia ogrzewania podłogowego parter i poddasze "wodne" czy morze mi ktoś napisać jaki to w przyblirzeniu wychodzi koszt

Co do kosztów to ci dokładnie nie odpowiem .

Ja mam zrobioną podłogówkę w całym domu , poszło mi prawie 1300m rury ( i tu koszt jest zależny od ceny rury ) , do tego 2 rozdzielacze 8-obwodowe .

Dodatkowe koszty to ocieplenie podłogi pod rurkami 10-20 cm styropianu fs20 , na to folia ( taka w kratkę , do podłogówki ) lub specjalne płyty styropianowe z folią , jakieś klipsy do mocowania turek .

No i koszt fachowca który Ci to wykona ( a można i samemu - poszukaj na forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie dotyczące tematu. Mam w domu stare centralne ogrzewanie. Wszystko jest robione rurkami metalowymi. Na parterze mam grzejnik w każdym pomieszczeniu i jest ciepło. Problem jest na piętrze, Są dwa pokoje w których są grzejniki, łazienka w której nie ma grzejnika oraz kuchnie połączoną z salonem gdzie na całe te dwa pomieszczenia jest tylko jeden grzejnik i niestety jest cały czas zimno.

 

Czy zamiast tego grzejnika który jest w salonie mogę założyć rozdzielacz z którego pociągnę ogrzewanie podłogowe (około 5 m kwadratowych) do łazienki, grzejnik drabinkowy do łazienki, grzejnik do kuchni oraz grzejnik do salonu? Czy to zda egzamin czy nic z tego nie będzie?

 

Bardzo proszę o pomoc, mile widziane będą wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...