Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brama gara?owa - jaki producent ?


Recommended Posts

Witam. Szukam bramy garazowej o wymiarach 5x2,40m. Generalnie przyjęło się że jak dobrze to jest to Horman, ale porozmawiałem sobie z przedstawicielem firmy Termoline i powiedział że jego brama jest o klasę lepsza od Hormana, bo rolki mają łożyska i są z metalu a nie z plastiku, mocniejsze okucia (jak dla bram przemysłowych), lepsze uszczelki i są cieplejsze. No i zgłupiałem. Mam dwie oferty, Horman mnie olał, Termoline co chwila do mnie dzwoni i chce się umówić. Ciekaw jestem jakie bramy wy polecacie i czy jesteście zadowoleni. Dziękuję za wszystkie informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jubba ja zamówiłam bramę Normstahl. Podobno jest lepsza od Hormana. Nie wiem jak się sprawuje bo czeka sobie sobie u producenta do czasu montażu u nas. W każdym bądź razie kolor mojej bramy został dobrany do koloru okien i jak w sobotę oglądałam to wyszło naprawdę nieźle :D

O firmie, o której wspominasz nie słyszałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o Termoline. To producent czy typ bramy? Jeżeli chodzi o "ciepło" to myślę że mają takie same. Możesz spytać o grubość izolacji i porównać z innymi producentami. Ja mam Hormana. A najważniejsze są i tak nie rolki ale aby brama trzymała kolor i była funkcjonalna. Rozumiem że myślisz o bramie segmentowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zebrałem oferty Hormana, Normnstahla, Wisniowskiego, Termolinu.

Interesowały mnie całkowite ofery brutto z montażem, napędem i rabatem. Oto wyniki:

Horman - 8600 PLN

Normnstahl - 8300 PLN

Wiśniowski - 6500 PLN

Termoline - 7800 PLN

Wybór jest prosty. Właśnie umówiłem się z gościem od Wiśniowskiego na pomiar.

Dziękuję wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna producenta, który montuje bramę (segmentową) przy zewnętrznej stronie ściany (albo mniej więcej w środku - tak jak okna)? Wszystkimi producenci, z którymi rozmawiałem, montują szyny prowadzące pod wewnątrz. Czyli jak ktoś ma grube mury (np. 3-warstwowe), to taka brama jest bardzo "w środku".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zebrałem oferty Hormana, Normnstahla, Wisniowskiego, Termolinu.

Interesowały mnie całkowite ofery brutto z montażem, napędem i rabatem. Oto wyniki:

Horman - 8600 PLN

Normnstahl - 8300 PLN

Wiśniowski - 6500 PLN

Termoline - 7800 PLN

Wybór jest prosty. Właśnie umówiłem się z gościem od Wiśniowskiego na pomiar.

Dziękuję wszystkim.

 

Jubba, a ten Hormann jakiej jest grubości?

Mi w zeszłym roku (wrzesień) montowali Hormanna (5x2,4 biala, z napędem, z montazem, grubość 2,1 cm) za 6.950 zł.

Niemożliwe chyba, żeby tak podrożało.

 

Pozdrowienia B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabeł tkwi w szczegółach ,a cena bramy zależy od koloru, głębokości przetłoczeń i elastyczności handlowca :)

 

Ja mam Wiśniowski, bo przy tej samej cenie co Horman ma dwa razy grubsze ocieplenie (Hotrman 2cm, Wiśniowski 4cm) - to dla mnie ważne bo garaż mam w bryle budynku nieogrzewany.

 

Brama jest OK, ale bez napędu trochę ciężko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...