Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brama gara?owa - jaki producent ?


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 308
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?

Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?

na środku na stropie od spodu w odległości od nadproża zależnej od modelu bramy i napędu. Podłączany jest do zwykłego gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić "na oko" przed wyborem rozdzaju napędu, powiedzmy 3m od nadproża? czy sugeruesz jednak wybrać ten napęd?

Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?

Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?

na środku na stropie od spodu w odległości od nadproża zależnej od modelu bramy i napędu. Podłączany jest do zwykłego gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić "na oko" przed wyborem rozdzaju napędu, powiedzmy 3m od nadproża? czy sugeruesz jednak wybrać ten napęd?

Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?

Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?

na środku na stropie od spodu w odległości od nadproża zależnej od modelu bramy i napędu. Podłączany jest do zwykłego gniazdka

 

zrobisz jak chcesz, ja wybierałem bramę z napędem a następnie na podstawie katalogu określiłem położenie gniazdka - udało się.

 

Zwyczajowo kable od napędów mają około metra, tak że traf na oko może się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?

Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?

na środku na stropie od spodu w odległości od nadproża zależnej od modelu bramy i napędu. Podłączany jest do zwykłego gniazdka

 

U mnie elektryk tak zrobił...

I teraz mam na środku stropu przewód do...niczego :roll:

Brama Wiśniowski-zasilanie idzie przez taką skrzynkę w której jest przycisk na wypadek jeśli chcemy otworzyć bramę nie pilotem ale właśnie poprzez przycisk. No i przewód do niej idzie po nadprożu ze środka bramy i schodzi bokiem w dół po ścianie. Skrzyneczka będzie przykręcona w zasięgu ręki-tak więc przewód w suficie...sobie na razie wisi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...

A ja kupiłem własnie brame Normstahla - Euro Flair kolor srebrny o wymiarze 2370x2100mm bo mają promocje z ryglami od srodka napędem i drugim pilotem brutto 3991,- i zaoszczedziłem troche - nie wiem czy promocja jest wszedzie ale w Krakowie tak.

Fajna brama, ciepła cicha i ma gładka blache z zewnątrz, zastanawiałem się nad Hormanem i Krispolem (inne firmy mi raczej nie odpowiadały ze wzgleduna blache z zewnątrz porowatą i na gwarancje, brat ma Wisniowskiego i sie męczy z bramą i napedem- rdzewieje i sie zacina).

Wybór Normstahl - promocja i brama malowana farbą nawierzchniową, a nie jak Horman podkładem, a Krispol nie ma działającego rygla z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie

A zna ktoś może wymiary standardowe bram uchylnych na garaże pojedyncze ?

 

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

zdecyduj sie na konkretna firme, zadzwon i sie zapytaj

 

wysokosc nadproza tez jest wazna albo i wazniejza od wielkosci otworu. jak masz duzo miejsca to nie ma tematu a jak masz kilkanascie cm to jest to bardzo istotne i rosna koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zdecyduj sie na konkretna firme, zadzwon i sie zapytaj

 

wysokosc nadproza tez jest wazna albo i wazniejza od wielkosci otworu. jak masz duzo miejsca to nie ma tematu a jak masz kilkanascie cm to jest to bardzo istotne i rosna koszta

 

Ech, myślałem,że jednak są jakieś standardowe, typu 2125 x 2500 lub inna

 

Tak, mam dużo miejsca.

Brama potrzeba do garażu nie przy domu, ot taki wolnostojący garaż na dwa autka na wsi. Ponieaż jest to budowane, to się zastanawiam nad bramą, może być najtańsza. Chyba trzeba będzie przejechać się do pierwszego lepiszego hipermaketu ( Castorama, Obi i inne)

 

Ale dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Normstahl - brama jak każda inna :) Równie dobrze mogłaby być inna, wybrałem ją ze względu na obsługę i rabat - u Wiśniowskiego i w firmie Droma nie chciało im się ruszyć d... na pomiar, na maila z ofertą od Hoormana czekałem ponad tydzień. Ciekawe ile się czeka na serwis...

 

http://images49.fotosik.pl/198/349e0ae9f1003c3cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...