Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brama gara?owa - jaki producent ?


Recommended Posts

My sie chyba zdecydujemy na Normstahla euro 5000x2250, w gre wchodzil tez hormann ale jedynie euro ma ryglowanie dolne.

 

nie popadajmy w panike

 

z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

 

co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...

 

mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy

 

lecz oczywiscie kazdy patrzy na co innego i bardzo dobrze

 

nam podobal sie kolor, przetloczenia, cichosc pracy no i cena bo to lekko po znajomosci ten Hormann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u nas ten Normstahl wychodzil taniej niz hormann :)

 

a te rygle zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczeniem przed wiekszym uszkodzeniem paneli w bramie zwlaszcza przy takiej szerokiej bramie

 

my od razu bralismy komplet z napedem i nie mamy w drzwiach od zewnatrz zadnego zamka czy klamki

 

jak by byla mozliwosc otwierania od wewnatrz to pewnie byly by tez jakies rygle itd ...

 

nasza ma szerokosc jedynie 240 a wysoka na 200 bo garaz nie za wysoki w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas ten Normstahl wychodzil taniej niz hormann :)

 

a te rygle zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczeniem przed wiekszym uszkodzeniem paneli w bramie zwlaszcza przy takiej szerokiej bramie

 

A umnie odwrotnie. Hormann tańszy. Ale na razie myślę o jakimś polskim producencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez z napedem bez klamki z zewnatrz, a hormann nie stosuje zadnych rygli tylko blokade napedu :)

 

Od wewnatrz to sie chyba otworzy kazda brame, ryglowanie ma zabezpieczyc przed podniesieniem bramy bo blokada napedu jest w srodku bramy a boki dlugiej bramy sa narazone na wygiecie, w waskich bramach blokada napedu pewnei wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popadajmy w panike

 

z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

 

co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...

 

Czemu od razu w panikę? W całym domu robiłem P4 i okucia antywłamaniowe więc czemu bym nie miał zrobić w garażu? Zwłaszcza że to tylko dwa nieduże okna. W garażu jest nawet bezpieczniej bo mam tam jedno okno jest nieotwierane a drugie tylko trochę uchylane :-).

 

mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy

 

Też mam ale elektronika nie zastąpi dobrych zabezpieczeń mechanicznych. Może je tylko uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popadajmy w panike

 

z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

 

co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...

 

Czemu od razu w panikę? W całym domu robiłem P4 i okucia antywłamaniowe więc czemu bym nie miał zrobić w garażu? Zwłaszcza że to tylko dwa nieduże okna. W garażu jest nawet bezpieczniej bo mam tam jedno okno jest nieotwierane a drugie tylko trochę uchylane :-).

 

mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy

 

Też mam ale elektronika nie zastąpi dobrych zabezpieczeń mechanicznych. Może je tylko uzupełnić.

 

wiec do ciebie wlamia sie pewnie zdejmujac kilka dachowek z dachu ...

 

:wink:

 

to nie zart, to przyklad z zycia :o

 

ja mam okna antywlamaniowe jedynie w piwnicy ale to ze wzgledu na mozliwosc zbicia i ewentualnych skaleczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec do ciebie wlamia sie pewnie zdejmujac kilka dachowek z dachu ...

 

Waśnie na to jest elektronika i monitoring. A poza tym te okna to tylko dla własnego bezpieczeństwa bo trzymam się zasady aby nie trzymać nic wartościowego w domu. Dlatego do pracy wychodzę spokojny :-). Wypaśnej plazmy nie mam a telewizor z wyprzedaży i kino domowe za kilka stówek nie uzasadnia kombinacji z dachówkami :-). Jednak przypadkowy złodziej może o tym nie wiedzieć i na niego są te zabezpieczenia mechaniczne. W miarę możliwości w bramie garażowej też bym zrobił. No chyba że ktoś już ma w garażu zwykłe okna i drewniane drzwi otwierane jednym konkretnym kopnięciem to wtedy nie ma absolutnie sensu.

 

to nie zart, to przyklad z zycia :o

 

Wiem. Są tacy co i przez ścianę potrafią wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziemy kupowali bramę 2500 x 2125, do nadproża niskiego

garaż nieogrzewany, przyklejony do budynku,

prawdopodobnie hormann, ale mamy dzisiaj jeszcze do sprawdzenia novoferm

 

czy warto dopłacać 120 zł. za sprężyny skrętne, czy zostawić naciągowe ?

jeżeli ktoś użytkuje podobną bramę proszę o opinie

 

zastanawiamy się też czy brać bramę o gr. 2 cm, czy 4,2 cm - róznica w cenie 330 zł.

 

ściana pomiędzy domem a garażem taka jak zewnętrzna, więc nie bedzie problemu z tym że ciepło ucieka z domu przez garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.

 

Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???

Konrad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.

 

Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???

Konrad :wink:

 

Nie wiem co to ma oznaczać bo to informacja nieoficjalna. Ale z rozmowy wynikało że jak masz różnicę 500zł to moze np. zrobić się 200 czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam pytanie od użytkowników pilotów elmes (ewentualnie innych podobnych). Gdzie macie odbiorniki do nich, wewnątrz czy na zewnątrz, z jakich odległości działa? Potrzebuję zasięgu rzędu 35m i się zastanawiam czy mogę dać odbiornik wewnątrz domu, a w dodatku na przeciwległym jego końcu - po przekątnej z miejsca otwierania sygnał może trafić na kilka ścian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bramę pięciometrową. Robiliśmy wyceny w kilku firmach. Ostatecznie wybraliśmy Hormana.

Ponieważ garaż jest ogrzewany, brama jest grubości 4 cm. Jest segmentowa, złoty dąb, najprostsze przetłoczenia. Założyliśmy od razu z napędem. Kosztowała razem z zamontowaniem 6200zł. Ta sama brama wyceniona u innego przedstawiciela Hormana kosztowała już 8600. Warto więc robić wyceny u wszystkich okolicznych sprzedawców. Sami zastanawialiśmy się jak to jest możliwe, żeby była taka róznica w cenach za ten sam produkt! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img147.imageshack.us/img147/6639/dommarzec004va3.th.jpg

http://img340.imageshack.us/img340/7030/dommarzec003vd1.th.jpg

Normstahl, ocieplana. Po porównaniu z Hormannem lepsza cena, jakość bez zarzutów. Udało się też zgrać kolor z resztą stolarki, chociaż nazwa okien i drzwi to orzech, a brama dąb!). Drzwi jeszcze w folii, to trochę inaczej na zdjęciu wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.

 

Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???

Konrad :wink:

 

Nie wiem co to ma oznaczać bo to informacja nieoficjalna. Ale z rozmowy wynikało że jak masz różnicę 500zł to moze np. zrobić się 200 czy coś w tym stylu.

 

Sprawa się wyjaśniła. Bramy w okleinie scianka 4cm jest w zblizonej cenie jak 2cm. Na mojej bramie mam już 300zł do przodu. Zamawiam w Hormannie złoty dąb z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...