Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brama gara?owa - jaki producent ?


Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 308
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brama segmentowa Hormann LPU 40 4250 x 2370 Kolor mahoń rosewood

(czyli na zamówienie specjalne :( )

Sprężyny skrętne, przetłoczenia M - 5400.-

Napęd Hormann SupraMatic z szyną M i pilotem - 1229.-

 

montaż gratis, drugi pilot gratis.

 

Z montażem + 7 % VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrze wykonanej i niedrogiej bramy garażowej segmentowej z przetloczeniami w kolorze złoty dąb, 2500x2120, izolacja 40/45mm, bez napędu ale z mozliwością późniejszego dokupienia.

 

Z przeczytanych opinii stawiam na :

1. Normstahl

2. Hormann

3. Novoterm

4. Wiśnowski

 

Niesklasyfikowane (mało opinii) to:

Krispol, Dk Prof, Interflex, Beditom

 

Proszę o opinie na temat w.w. producentów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubuskie:

brama segmentowa w kolorze ciemny orzech, ciemny dąb,wym. 3000/2125, przetłoczenia M (brama + napęd + montaż + awaryjne wysprzęglenie)

 

1. Hoermann 4650zl brutto (w tym napęd 850zł)

2. Krispol 4730zl

3. Wisniowski 4750zl

 

Dodatkowo firma Hoermann jako jedyna obiecała rabat

Awaryjne wysprzęglenie cena około -150zł

 

..u nas wybór prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na śląsku horman ma chyba jeszcze promocje na bramy do 2500cm szer. włącznie.

Jest taka opcja z tym napędem na pewno bo pytałem.

Są tez wersje (w złotym dębie też) z cieńszym panelem - "zimniejsza"

jak ktoś nieogrzewa garażu - są dużo tańsze.

O cenę zapytaj http://www.hormann.pl/pl/pl/kontakt/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jedna z opcji, ale nie najlepsza! Jeśli chodzi o garaż, to najlepsza opcja jest taka: wszystkie czujki w garażu działają bezzwłocznie (wywołują alarm bez opóźnienia). Dopiero użycie pilota włącza opóźnienie (nie rozbraja alarmu, a włącza opóźnienie!), możemy wjechać do garażu i rozbroić cały alarm kodem z klawiatury w garażu lub w domu.

 

Myślałem o takim rozwiązaniu, zwłaszcza że mam drugi kanał odbiornika póki co niewykorzystany, ale pewnym problemem jawi mi się sygnalizacja tego że włączyłem opóźnienie. Tzn. musiała by być jakaś lampka na zewnątrz abym wiedział że pilot zadziałał, włączył opóźnienie i mogę podnieść bramę. Bo jak by nie zadziałał to wywołam alarm podnosząc bramę. A może by to spiąć jednak na jednym kanale? W momencie odebrania sygnału podnoszącego bramę alarm wprowadza opóźnienie na wybranych czujnikach garażowych. W każdej innej sytuacji alarm byłby natychmiastowy. Co o tym sądzisz?

To zależy, jaką masz centralę alarmową. W centralach Satel CA 64 lub Satel Integra można bez problemu zaprogramować np. włączenie na określony czas migania lampy w sygnalizatorze zewnętrznym, lub włączenie dowolnej innej, zewnętrznej kontrolki sygnalizującej zadziałanie blokady garażu.

Nie proponuję podłączania blokady czujek do tego samego kanału, co otwieranie bramy garażowej, bo blokada będzie się włączała i przy otwieraniu i przy zamykaniu bramy. Może mieć to negatywne skutki w działaniu systemu. Np. jeśli masz zaprogramowane automatyczne blokowanie linii nocnych (np. czujek ruchu w sypialniach) przy braku wyjścia z domu, to przy podłączeniu na jednym kanale otwierania bramy garażowej i blokowania czujek w garażu, system nie wykryje wyjścia z domu przez garaż i nie włączy czujek ruchu.

 

Prawdą jest, że w większości fabrycznych zdalnych sterowań napędów (zmiennokodowych), nawet chwilowe wejście w posiadanie pilota, umożliwia wprogramowanie nowego pilota!!! To za sprawą głupiej funkcji wprowadzonej przez producentów napędów, dla ułatwienia życia instalatorom.

 

Wprogramowanie pilota czy sklonowanie?

To zależy od producenta sterowania. Np. Nice i Came umożliwiają wprogramowanie nowych pilotów. Hormann ma taki durny system, że umożliwia klonowanie pilota od pilota,czyli nawet nie trzeba być w zasięgu odbiornika :-?

PILNUJCIE PILOTÓW!!! I zamykajcie na klucz drzwi między garażem, a domem!!!

 

Zasięg pilotów badzo ok. system kodowania bardzo ok. pod warunkiem wyłączenia funkcji szybkiego programowania pilotów (bez konieczności dostawania się do odbiornika)!!!

 

Czyli mając w ręku dobrego pilota i będąc po prostu w zasięgu odbiornika można doprogramować kolejnego pilota?

j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna ważna sprawa, część producentów napędów do bram garażowych (Normstal, Horman) nie posiada w ofercie sterowników zasilanych napięciem 12V, a jedynie zasilane napięciem 24V lub 230V więc jest problem z podłączeniem ich do centrali alarmowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
I jeszcze jedna ważna sprawa, część producentów napędów do bram garażowych (Normstal, Horman) nie posiada w ofercie sterowników zasilanych napięciem 12V, a jedynie zasilane napięciem 24V lub 230V więc jest problem z podłączeniem ich do centrali alarmowej.

A co na celu ma podłączanie bramy do systemu alarmowego?

Jak taki problem można obejść?

 

Mam bramę Normstahl, alarm Integra 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat

 

Brama segmentowa 4500 x2250, ceny z montażem, kolor biały

 

HORMANN

- LPU 40 przetłoczenie M - 5550zł

- LPU 40 przetłoczenie L - 6000zł

w obu przypadkach napęd SUPRAMATIC ,powłoka Woodgrain, do powłoki Silgrain dopłata około 200zł

Gwarancja 10 lat na bramę ale co rok trzeba zapłacić 80zł za przegląd,

5 lat na napęd

 

NORMSTAHL

- Eurotrend ISO - 6300zł

- Euroflair,Eurostyle,Euroklassic - ISO - 6800zł

napęd ULTRA EXCELLENT

gwarancja 10lat na bramę , ale przegląd już 150zł co rok

 

KRISPOL

- przetłoczenie wąskie - 3800zł

- przetłoczenie szerokie - 4320zł

- bez przetłoczeń - 4200zł

napęd NICE

gwarancja 3 lata na brame , z tym że po roku jedyny przegląd za jedyne 300zł,

2 lata na napęd

 

Jak widać ceny bram Krispol bardzo atrakcyjne, osobiście wybieram między Hormannem a Krispolem (nie jestem przekonany coś do ich bram , no i dlaczego ta cena taka zanizona????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję bramy o wymiarach 5000x2240. Mam pytanie do użytkowników bram o takich gabarytach, czy po latach użytkowania segmenty nie odkształcają się pod wpływem ciężaru (chodzi o sytuacje kiedy brama jest otwarta) przez co z czasem mogłaby trafiać środkiem w próg. Bramy Wiśniowskiego zdaje się nie mają żadnych wzmocnień ale np. Beditom przy takich gabarytach dodaje profil wzmacniający na każdym segmencie jak i inne okucia rolek. Wszystko jednak kosztuje i cena z Beditomu (i to po sporych rabatach) jest o ok. 1000 wyższa niż porównywalna od Wiśniowskiego. Pytanie czy warto? Dokładając 500 do tego tysiąca moge mieć naped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...