Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brama gara?owa - jaki producent ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 308
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Widzę że jest tu parę osób z Krakowa zorientowanych w temacie bram. Czy mógłby ktoś z was podać mi namiary na dobrego przedstawiciela firm Hörmann i Normstahl w Krakowie?

 

Do Hormana mogę podać ale na zasadzie negatywnego przykładu firmę Eu-Logy's. Na nich uważaj bo wciskają coś na czym się nie znają. Chodzi o handlowców w salonie bo od innej strony ich nie znam. Co do Normstahla to nawiązałem kontakt z niejednym przedstawicielem i u jednego zamówiłem nawet bramę (co prawda Novofrermu ale to bez znaczenia) ale nie chcę na razie polecać bo nie wiem jak wykonują robotę. Okaże się za kilka tygodni jak przyjdzie brama i wtedy będę polecać lub odradzać.

Spis krakowskich przedstawicieli Normstahla: http://www.normstahl.com.pl/pl/autoryzowane-punkty-serwisowe/maopolskie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie myślisz chyba że używając hormanna możesz się czuć bezpiecznie !!!

 

to tylko kawał blachy napedzany silnikiem ,tym bardziej dziecko delikatnej budowy narazone jest na niebezpieczeństwo .

 

Jak masz hormanna to dzieciaka sam z pilotem bys zostawił ?

 

DZIS NAM ZOMONTOWALI SEGMENTOWEGO HORMANA

 

Brama wizualnie jest swietna, bardzo cicho pracuje, latwo programuje, latwo podlacza dodatkowe urzadzenia (np. zewnetrzne radio do sterowania innymi urzadzeniami, fotokomorke i inne)

 

Bawilem sie wchodzac pod nia podczas zamykania i cofa sie przy naprawde malym przeciazeniu

 

Wszystko sie moze zepsuc i kazdemu moze sie przytrafic taka tragedia - w instrukcji napsane aby dzieci pilotami sie nie bawily :wink:

 

Jak na razie to brama jest bombowa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIS NAM ZOMONTOWALI SEGMENTOWEGO HORMANA

 

Brama wizualnie jest swietna, bardzo cicho pracuje, latwo programuje, latwo podlacza dodatkowe urzadzenia (np. zewnetrzne radio do sterowania innymi urzadzeniami, fotokomorke i inne)

 

Z oryginalnym radiem Hormanna, tym bez żadnych zabezpieczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIS NAM ZOMONTOWALI SEGMENTOWEGO HORMANA

 

Brama wizualnie jest swietna, bardzo cicho pracuje, latwo programuje, latwo podlacza dodatkowe urzadzenia (np. zewnetrzne radio do sterowania innymi urzadzeniami, fotokomorke i inne)

 

Z oryginalnym radiem Hormanna, tym bez żadnych zabezpieczeń?

 

nie wiem co to dla Ciebie znaczy "bez zadnych zabezpieczen" ale domyslam sie zoja wczesniejsza wypowiedz (zreszta czesciowo na Twojego posta) wyglada nastepujaco:

 

"w tej chwili bez radia juz nie idzie kupic

 

ja dzis kupilem elmes 4-kanalowy z 3 pilotami za 190 zeta

 

kupilem to bo mi sie pilot podobal - kwadratowy i nieduzy

 

dlatego kupilem aby sterowac jednym pilotem:

 

- brama garazowa

 

- brama wjazdowa

 

- furtka

 

- no i alarmem"

 

jest to radio z kodem dynamicznie zmiennym :wink: a horman jaki ma nawet nie wiem gdyz przy moim planie jest to absolutnie bez znaczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to radio z kodem dynamicznie zmiennym :wink: a horman jaki ma nawet nie wiem gdyz przy moim planie jest to absolutnie bez znaczenia :wink:

 

Aaa, no to wszystko dobrze jak kod dynamicznie zmienny :-). Hormann ma w standardzie niestety stały. No i oczywiście odradzam sterowanie alarmem. No chyba że na zasadzie jak puścisz do alarmu sygnał z pilota to będzie opóźnienie na czujniku otwarcia drzwi garażowych i na czujnikach ruchu w garażu a jak nie to będzie alarm natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to radio z kodem dynamicznie zmiennym :wink: a horman jaki ma nawet nie wiem gdyz przy moim planie jest to absolutnie bez znaczenia :wink:

 

Aaa, no to wszystko dobrze jak kod dynamicznie zmienny :-). Hormann ma w standardzie niestety stały. No i oczywiście odradzam sterowanie alarmem. No chyba że na zasadzie jak puścisz do alarmu sygnał z pilota to będzie opóźnienie na czujniku otwarcia drzwi garażowych i na czujnikach ruchu w garażu a jak nie to będzie alarm natychmiast.

 

alarm u nas uzbraja sie z minimalnym celowym opoznieniem ktore w zupelnosci starczy aby zamknela sie brama itd ...

 

ps. horman za 1 dodatkowego pilota 4-kanalowego chce 108 zeta a za 109 zeta kupilem cale radio elmesa 4-kanalowe z kodem dynamicznie zmiennym i 1 pilotem. dodatkowy pilot do elmesa to 40 zeta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie może ktoś jakie są koszty obowiazkowych przglądów gwarancyjnych. Wiem że większość producentów bram ma takie przeglądy obowiązkowe.

 

MINIMALNA bezplatna gwarancja jest 2-letnia i w tym czasie jak chca wcisnac jakis platny to nie jest to zgodne z prawem. horman ma niby 5 lat. tez cos pisze o przegladach. ale co i jak to jeszcze sie nie wczytywalem. jak sa platne aby byla dluzsza gwarancja czyli np. ta 5 letnia to dopiero po skonczonych 2 latach moga nam proponowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem bramę z Krispolu, nikt nic złego tutaj o niej nie piszę więc mam nadzieje, ze dobrze zrobiłem. Czy macie jakieś doświadczenia z nimi? bo w zasadzie mógłbym się jeszcze wycofać:)

 

Zapytaj jescze o te płatne przeglądy. Też myślałem że od nich zamówię ale jak zapytałem o dodatkowe informacje do oferty o kosztach tych przeglądów to nagle korwspondencja się urwała, tak jak z hormannem ha ha ha ha

A poza tym słyszałem że są OK jakościowo

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem bramę z Krispolu, nikt nic złego tutaj o niej nie piszę więc mam nadzieje, ze dobrze zrobiłem. Czy macie jakieś doświadczenia z nimi? bo w zasadzie mógłbym się jeszcze wycofać:)

 

Tesciowie maja Krispol bez napedu juz z 6 lat i tylko z 3 lata temu zepsul sie zamek. otworzyc i zamknac mozna tylko od wewnatrz przesuwajac ta zasuwke na bok. tak OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Jestem tutaj całkiem nowy, budowa domu ukończona jesienią 2007 ale chciałbym przestrzec przed firmą Hormann (może wyjątek potwierdza regułę) i jest to dobra firma, produkująca porządne bramy, a zaczęło się tak - naczytałem sie o bramach sporo - wybrałem podobno lidera, przyjechali panowie zobaczyli garaż, pomierzyli, wybraliśmy bramę segmentową - czekanie ok. 6 tyg. -ok i tutaj zaczyna sie najlepsze po zamontowaniu bramy okazało się, że jest ona zamontowana w świetle okna i drzwi ;-) (teraz już mnie to śmieszy) , przesunąłem okno - wybijałem nowy otwór itd., drzwi niestety już sie ni udało, wiec trochę jest dziwnie i mimo słusznego wzrostu jeszcze nie zaliczyłem guza. Później brama urwała się - zamontowana był w syficie (stropie) - strop z porotermu - miałem nadzieję, że monterzy to fachowcy i nie trzeba im tłumaczyć jak montuje się w tego typu stropie . Przyjechali "fachowcy" poprawić ale trzeba było im pomóc bo nie potrafili sobie poradzić . To nie wszystko od jakiegoś czasu brama zacina się w prowadnicach - blokują sie kółka a wczoraj jedno z nich urwało się - i to zmusiło mnie do wysłania sygnału ostrzegawczego - nie kupujcie hormanna. Reklamacja zgłoszona jakiś miesiąc temu - bez odzewu , chyba czas na jakieś media i zrobić "reklamę" sponsorowi naszej reprezentacji piłkarskiej. pozdrawiam , jak nie może być lepiej to przynajmniej weselej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Hormann

 

u nas brama zamiast po 7 jak w umowie byla juz do odbioru po 3 tygodniach

 

Ekipa mloda, sympatyczna, kompetentna i z dobrym sprzetem ktorym potrafila sie wprawnie poslugiwac

 

Montaz bardzo szybki, estetyczny

 

Zamontowano w stropie teriva na jakies specjalne kolki czy kotwy

 

bardzo uwazali na przewody w scianie i nawet ich nie przewiercili - zmienili nieco polozenie mocowania

 

jak na razie jestem super zadowolony i oby tak dalej

 

nie wiem jakie jest radio i czy ma kod staly czy zmienny ale skoro za 1 dodatkowego pilota mam zaplacic 109 zeta wiec za 2 wychodzi 218 zeta

 

kupilem radio 4-kan almes z 3 zgrabnymi pilotami za niecale 200 zeta - kod dynamicznie zmienny i namawiam wlsanie do takiego rozwiazania

 

co z tego ze pilot hormann 4-kan. brama wjazdowa moze miec i naped hormann wiec bedzie kompatybilna ale jak tym wlaczyc czy wylaczyc alarm - NIE DA SIE

 

Tak wiec polecam osobne uniwersalne radio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...