Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podłączenie płyty grzewczej - problem!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

mam okropny problem z płytą grzewcza . Jakiś tydzień temu elektrycy podlączali płytę grzewcza Candy, nowiutką! I nie podłączyli bo wywalało korki. To ja biegiem do serwisu, przyjechali w ostatni czwartek i stwierdzili,że to winna podłaczenia!!!!

Co ja ma teraz zrobić , płyta kosztowała 2200, do naprawy sie nie nadaje. Do elektryka jeszcze nie dzwoniłam, ale aż sie boję ,że powie,z e ma to w d...

Załamana jestem totalnie :cry:

pzdr cyla 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się co można żle podłączyć w tej płycie, wiem jednak że fachowcy potrafią zdziałać cuda i zrobić rzeczy niemożliwe. Opisz jak masz to podłączone może coś poradzimy. Nie jestem elektrykiem z zawodu ale wszystkie urzadzenia podłączam sam i działają poprawnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się co można żle podłączyć w tej płycie, wiem jednak że fachowcy potrafią zdziałać cuda i zrobić rzeczy niemożliwe. Opisz jak masz to podłączone może coś poradzimy. Nie jestem elektrykiem z zawodu ale wszystkie urzadzenia podłączam sam i działają poprawnie .
Polecam przeczytać post powyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może płyta jest trój fazowa i to już nie jest tak łatwo podłączyć. Jeśli się nie mylę to potrzebny jest wskażnik wirowania fazy czy jakoś tak.

To że nie działa nie oznacza że popsute a jeśli wyskakują korki to tylko się cieszyć bo instalacja nie spłonie.

Wołaj elektryka i niech podłaczy i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może płyta jest trój fazowa i to już nie jest tak łatwo podłączyć. Jeśli się nie mylę to potrzebny jest wskażnik wirowania fazy czy jakoś tak.

To że nie działa nie oznacza że popsute a jeśli wyskakują korki to tylko się cieszyć bo instalacja nie spłonie.

Wołaj elektryka i niech podłaczy i gotowe.

Jak elektryk nie ma wskaźnika kolejności faz, to jakby szewc nie miał kopyta, a murarz kielni. To kosztuje paręnaście złotych, więc niech se kupi.

Tylko czy naprawdę to jest niezbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że silniczek do ewentualnego termoobiegu nie jest trójfazowy.

O to mi chodziło, gdy pytałem, czy naprawdę kolejność faz jest potrzebna. tu chodzi raczej o to, aby przewodu neutralnego nie podłaczyć tam, gdzie ma być fazowy. bo grzałkom to wsio ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...