Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wombaty2 budują - komentarze


Recommended Posts

nie moge się juz doczekać kiedy zaczniecie :)

mamy zamiar budowac ten sam domek , jakie zmiany wprowadzacie ?

u nas niestety problemy z kredytem więc pewnie budowa się przeciagnie o ....pare lat :) ale będę czytać wasz dziennik może jakieś fajne pomysły macie ? mam nadzieje że wasza budowa przebiegnie bez większych problemów i że zmieścicie sie w kwocie którą sobie ustaliliście.

Znam wile osób które twierdzą że za 300tyś nieda się wybudować domu ale ja osobiście uważam że to jest bzdura , wszystko zależy jakie mamy wymagania :) jeśli nie musimy mieć w łazience marmuru a w salonie egzotycznego drewna na podłodze i innych kosztownych bibelotów to się da i może byc to piękny dom :) bo nasz :)

 

ale się rozpisałam , sorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wombaty w waszym kosztorysie dostrzegłam poważną lukę: szambo 4 tys, alarm 3 tys, gaz 5 tys wg mnie ciutkę za mało. chyba, ze alarm będzie Ci robił solid z jakością godną tej firmy :roll: :wink: a tak generalnie powodzenia ale powtórzę ża resztą : koniecznie opracujcie plan B a i c by sie przydał... widzę po sobie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi. Myślę, że plany będą się mnożyły, że zabraknie alfabetu. No cóż, nie da się przewidzieć wszystkiego, gdy ma się w garści tylko stos dokumentów, a plac świeci pustkami :-)

O naiwni, którym się wydaje, że wszystko będzie szło punkt po punkcie, w precyzyjnie ustalonej kolejności i oczywiście po wyliczonych co do ułamków grosza kosztach. Zbyt wiele zmiennych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajanów Wombaty2

 

W tym roku w maju rozpoczęliśmy budowę naszego domku również w Sadych Budach. Jesteśmy obecnie na etapie wykonywania wieńca drugiej kondygnacji, a później stawianie więźby dachowej no i układanie dachówki. Mamy nadzieję, że przed zimą skończymy. Domek powierzchniowo mamy taki sam jak Wy ok. 190 m2 z garażem. Wycenę dla banku zrobiłem bardzo podobną ok. 320 tys, ale już widzę, że trzeba będzie wydać trochę więcej, a to ze względu na dość spore podwyżki materiałów.

GG9199725

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

KOSZTORYS PRAC BUDOWLANYCH

 

7 INNE KOSZTY (JAKIE?) 0.00

 

 

 

Witam, gratuluje rozpoczecia budowy. To fajny etap i bardzo cieszy... Bardzo fajny projekt.

 

Pozycja nr 7 rosnie bardzo szybko i nawet nie uwierzycie ile tu potrafi wejsc...

Sami sie o tym przekonalismy, nawet i do nastu tys...

 

Zycze powodzenia w dalszym budowaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy. Też bardzo się cieszymy. Już spacerowaliśmy po naszym domku i jakoś nam się niespodziewanie skurczył. A zwłaszcza kuchnia. A tak nam się marzyła przestronna kuchnia, w której nie musielibyśmy się przepychać :D Cóż, będziemy mieli dom na miarę naszych możliwości :-) Ale przynajmniej WŁASNY :)

 

A może po wybudowaniu i urządzeniu znów się powiększy? Jak to jest u Was? :)

 

Pozdrawiamy i dziękujemy za duchowe wsparcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po wybudowaniu i urządzeniu znów się powiększy? Jak to jest u Was? :)

 

Pozdrawiamy i dziękujemy za duchowe wsparcie :D

 

Po wykopie nie mogłam uwierzyc, ze to taki domek z pierniczka. Malutki nigdzie nie ma na nic miejsca - jak tu mieszkac. Poczekaj jak postawia mury, a jak zdejma stemple to dopiero zobaczysz jakie to sa przestrzenie...

 

kazdy budujacy to przezywa, ale jak "przyjdzie" sufit to perspektywy sie zmieniaja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bankami tak to juz jest... :(

 

Choc nie ukrywam, ze ceny za dzialke do pozazdroszczenia...

 

Mysmy musieli dac w zeszlym roku dwa razy tyle... ale przez rok "zarobilismy" na niej przeszlo 120% i ziemia caly czas idzie do gory...

 

Podobna wartośc dzialki z domem to w tej okolicy to 1.2 - 1.5 mln bank napewno sobie to niezle skalkulował, ale kredyt dali ledwie na polowe tej wartosci... a kasa uplynnia sie w zastraszajacym tempie...

 

Zycze pomyslnych rokowan z bankowa finansiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...