Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie gazowe - ile p?acicie?


Recommended Posts

Ostatnio uczestniczyłam w takiej nazwijmy to dyskusji.

Ja mieszkam w domu 15 letnim, piętrowym, pow. 260m2 z piwnicami (piwnice też są ogrzewane, ponieważ przez nie przechodzi taka gruba rura z ciepłą wodą do grzejników.

Okna nie są zbytnio szczelne.

W zimie za 2 m-ce przychodzi rachunek ok. 1600 pln. I jest zimno!

A jakie są wasze doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podobny budynek i metraż. Pojemność instalacji grzewczej (grzejniki żeliwne i grube rury) 650 litrów.

Przed modernizacją kocioł ELKA gazowy rachunki za grudzień-luty 2002 wynosiły 4300 zł przy 24 st wewnątrz.

Po modernizacji tylko kotłowni pojemność instalacji taka sama rachunki za grudzień-luty 2003 wyniosły 1600 zł przy 24 st wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż 220m2, stara instalacja (grube rury, żeliwne grzejniki), piec gazowy ma 19 lat, ostatni sezon grzewczy wyszedł 4400 zł, przy czym temperatura wewnątrz ok. 19-20 st. Latem 2002 roku wymieniono gaz z GZ-35 na GZ-50, rachunki są wyższe o ponad 30% w porównaniu z poprzednimi latami (również latem, kiedy gaz zużywam tylko do ogrzania wody użytkowej). Także, kto ma jeszcze GZ-35 niech się cieszy.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku poprzednich wypowiedziach chwaliłem się. Muszę i teraz:

- dom 180 m2 (parter i poddasze), zasiedlony we wrześniu 2002

- ściany Porotherm 44 P+W, tynki tradycyjne cem-wap

- miejsce - rejony Oświęcimia, Wadowic

- brak kominka, gaz z sieci

- kocioł kondensacyjny Vitodens 200 + zasobnik 160 ltr

- w domu zimą (a ostatnia była dokuczliwa) równomierna temperatura 20-22 st.

- za cały rok zapłacę (grzanie, woda, kuchnia) 2150 zł.

 

patrząc na to, dyskusje 2; 3 warstwy, czy też jedna warstwa poryzowana 44 cm - nie mają sensu.

Jeszcze jedno - dach z dachówką ceramiczną, wełna mineralna 25 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

Jaki masz metraż? Na jaki kocioł zmieniłeś? Czy oprócz kotła zainstalowałeś jeszcze jakieś urządzenia dodatkowe (czujniki, pogodówka itp.)? Ja zmieniam kocioł na opalany drewnem (holzgas), mam już wykupione drewno, na dniach mi je przywiozą. Na początku sierpnia mam zamiar zakupić i zainstalować kocioł Atmos lub Vigas.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryszard G. z Tarnowa
płaciłem w sezonie za dwa miesiące 1600 zł. W starym domu ze starą instalacją wymieniłem kocioł na koksowy i jestem szczęśliwy. Spalam przez całą zimę 4 tony po 530 zł co daje 2120. Koszt postawienia pieca wrócił mi się po jednej zimie. A obsługa pieca z nadmuchem i sterowaniem elektronicznym sprowadza się do przerusztowania i wrzucenia dużego wiadra rano i wieczorem. Popiołu z dobrego koksu jest niewiele. Uważam, że rozwiązałem problem kosztów ogrzewania na długi czas. AAAAAAAA i najważniejsze: w końcu mam w domu ciepło! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!! Horror. Koszty na poziomie 4000 - 5000 rocznie przy 200- 300m są absurdalne. Zmieniajcie kotły (zysk min. 30% i ocieplajcie). I nie dajcie się mamić tak jak mój znajomy któremu "fachowiec" wmówił że ściana : Max30+3 cm styropian+12 cm gazobeton jest ciepła no wystarczy przykleić góra 5 cm styropianu. Bzdura!!! (A swoją drogą mógłby ktoś to przeliczyć dla k=0.25?, będę wdzięczny).

 

Ja przy ścianie max25+14 styropian, dach 20cm, w podłodze 10 cm styr, szyby 1.1, pow 150m liczę na koszt roczny <<2000 tys.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie (mam nadzieję już niedługo) mieszkam w rodzinnym moim domu 350 metrów ogrzewanie ma ok 17 lat grzejniki żeliwne jakiś włoski kocioł wiszący, dom z lat 70 nie ocieplony okna nieszczelne, za ogrzewanie rachunki raz na 2 miesiące ok 2000 w zalezności od mrozów, wcześniej wisiała czeska zmora (mora) i to dopiero pochłaniało gaz.

Średnioroczny koszt woda + OC+ CWU około 8000 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie są grzejniki i ogólnie pojemność instalacji jest mniej istotne. Wpływa tylko na steerowalność układu. W końcu jeśli ciepło juz "wejdzie" do wody to "wyjdzie" tylko w budynku, więc strat nie ma. Co najwyżej wolno się rozgrzewa ale też wolno chłodzi.

Najważniejszy jest kocioł no i ocieplenie.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie (mam nadzieję już niedługo) mieszkam w rodzinnym moim domu 350 metrów ogrzewanie ma ok 17 lat grzejniki żeliwne jakiś włoski kocioł wiszący, dom z lat 70 nie ocieplony okna nieszczelne, za ogrzewanie rachunki raz na 2 miesiące ok 2000 w zalezności od mrozów, wcześniej wisiała czeska zmora (mora) i to dopiero pochłaniało gaz.

Średnioroczny koszt woda + OC+ CWU około 8000 :-(

 

Przy takich kosztach, wymiana okien (sądzę że PCV byłyby <8000 i ocieplenie zwróci się po 3- 4 latach.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pawel_I ...

Dla tej sciany i zalożonogo wspólczynnika k=0.25, grubość

styropianu wacha sie w zależności od rodzaju gazobetonu

( w programie OZC wyróżniono 5 jego radzajów) od 11

do 13 cm. O ile się orientuję w handlu występują grubości

12 i 14 cm.......trzeba przeliczyć sobie koszty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ocieplony, szczelne okna, 110 metrow+schody, wiatrolap i pomieszczenie w piwnicy z kaloryferem i za to wszystko ok. 500 zl miesiecznie. Za to w lecie 44 zl za 2 miesiace :p

ja mam podobnie: nieociplony strop/dach, nieogrzewana piwnica, 100m˛ pow. wymienione okna, ociplony fundament i sciany - zima ponizej 450PLN (co, cwu) na miesiac.

 

co daje wymiana pieca bez wymiany instalacji oprocz wzrostu sprawnosci na piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...