Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie gazowe - ile p?acicie?


Recommended Posts

 

 

co daje wymiana pieca bez wymiany instalacji oprocz wzrostu sprawnosci na piecu?

 

Sam sobie odpowiedziałeś, spadek strat ciepła "w komin". Instalacja nic do tego nie ma. Instalacja o mniejszej pojemności jest łatwiej sterowalna, ale praktycznie nie przenosi się to na oszczędności.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Ryszard G. z Tarnowa
dodam, że zmieniając kocioł na węglowy lub koksowy zaleca się nawet mieć intalację starodawną (otwartą, ze zbiornikiem wyrównawczym). Paląc gazem, oszczędnie, ustawiałem góra 60 st na piecu i było w domu zimno, a na węglowym grzanie zaczyna się od 60 st i kończy na 100 st...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, spadek strat ciepła "w komin". Instalacja nic do tego nie ma. Instalacja o mniejszej pojemności jest łatwiej sterowalna, ale praktycznie nie przenosi się to na oszczędności.

Paweł

otoz daje. minimalizujesz straty na przeregulowaniach. ale narzedziem nie jest tu tylko wymiana instalacji ale i np automatyki oraz wlasciwosci obiektu np poprzez izolacje.

musze przed zima troche zmienic instalacje CO i zastanawiam sie nad tym czy porwac sie na wymiane calej (z poczatku lat 80-tych) czy pozostac przy wymianie pieca i dolozeniu dwoch grzejnikow.

na ile stara instalacja "zniszczy" mi nowy piec we wszelkim tego slowa znaczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, spadek strat ciepła "w komin". Instalacja nic do tego nie ma. Instalacja o mniejszej pojemności jest łatwiej sterowalna, ale praktycznie nie przenosi się to na oszczędności.

Paweł

otoz daje. minimalizujesz straty na przeregulowaniach. ale narzedziem nie jest tu tylko wymiana instalacji ale i np automatyki oraz wlasciwosci obiektu np poprzez izolacje.

musze przed zima troche zmienic instalacje CO i zastanawiam sie nad tym czy porwac sie na wymiane calej (z poczatku lat 80-tych) czy pozostac przy wymianie pieca i dolozeniu dwoch grzejnikow.

na ile stara instalacja "zniszczy" mi nowy piec we wszelkim tego slowa znaczeniu?

 

O izolacji (i sprawności kotła) pisałem jako dwóch podstawowych sprawach. Dobra automatyka będzie tylko z trochę większymi stratami regulować układ.

 

Co do kwestii łączenia nowy kociło- stara instalacja z punktu widzenia niszczenia (korozja itp) to nie jest to moja działka. Tak na wyczucie to po dobrym wypłukaniu i dodaniu jakich swiństw do wody powinno być OK.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

Jaki masz metraż? Na jaki kocioł zmieniłeś? Czy oprócz kotła zainstalowałeś jeszcze jakieś urządzenia dodatkowe (czujniki, pogodówka itp.)? Ja zmieniam kocioł na opalany drewnem (holzgas), mam już wykupione drewno, na dniach mi je przywiozą. Na początku sierpnia mam zamiar zakupić i zainstalować kocioł Atmos lub Vigas.

 

Piotr

250m/2. Kocioł gazowy kondensacyjny, sterowanie pogodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Max. 3000 to powinno kosztować ogrzanie gazem 250 -300 m2. Natomiast faktycznie ogrzewanie drewnem lub węglem jest tańsze. Ale uwzlędniając sprawność typowych kotłów to jest to różnica rzędu 30%. Wyjątkiem są dobre kominki i kotły na zagazowanie drewna.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa domy 120m.kw +260m.kw zasilane jednym piecykiem TOURUS 23kW

w sezonie zimowym ok.400zł/miesiąc (b tej zimy w Wielkoplsce ) :p

 

 

No i widzicie, jakie bzdurne odpowiedzi mozna uzyskac na ww. postawione pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką formę ogrzewania wybrać dla nowo budowanego domku parterowego, bez piwnic i bez poddasza, 140 m. kw? Myślałam o ogrzewaniu gazowym, ale wszyscy straszą koszmarnymi kosztami za gaz zimą.. Nie bardzo mam miejsce na piec na miał czy koks, dodam tylko, że dom zbudowany jest z 24 cm suporeksu+ 10 cm ocieplenia styropianu, strop ocieplony jest wełną min. na razie 15 cm, ale będzie jeszcze 10 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką formę ogrzewania wybrać dla nowo budowanego domku parterowego, bez piwnic i bez poddasza, 140 m. kw? Myślałam o ogrzewaniu gazowym, ale wszyscy straszą koszmarnymi kosztami za gaz zimą.. Nie bardzo mam miejsce na piec na miał czy koks, dodam tylko, że dom zbudowany jest z 24 cm suporeksu+ 10 cm ocieplenia styropianu, strop ocieplony jest wełną min. na razie 15 cm, ale będzie jeszcze 10 cm

 

Gaz.

Nie będzie tak żle, ale koniecznie więcej na ocieplenia na dach (min.20) a może styropianu 12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek B.
Jest alternatywa kominek c.o. +piec gazowy , jak jesteś w domu palisz w kominku ,jak wygasa w kominku i temp. spada to automatycznie włanczasie piec gazowy. Tym sposobem można zaoszczedzić sporo na opale a dwa "piece" gwarantują odpowiedni komfort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek B.
Nie "raczej" a napewno OPŁACA . Koszt zakupu kominkac.o. jest takisam jak kominka "klasycznego" wykonanie instalacji z cielym powietrzem jest droższe jak podłaczenie do instalacji co . woda lepiej odbiera cieło...Drewno jest znacznie tańsze jak gaz...Kominek planuje obecnie 80% budujących, wystarczy tyko połączyć kominek z ekonomicznym myśleniem i wybór jest oczywisty...Napewno kominekc.o. jest trwalszy jak kupiony po "okazyjnej "cenie wkładzik do dekoracji salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa domy 120m.kw +260m.kw zasilane jednym piecykiem TOURUS 23kW

w sezonie zimowym ok.400zł/miesiąc (b tej zimy w Wielkoplsce ) :p

 

 

No i widzicie, jakie bzdurne odpowiedzi mozna uzyskac na ww. postawione pytanie :)

 

Bzdurne to są, ale takie anonimowe odpowiedzi

 

Nie-anonimowy sie znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość 1
dwa domy 120m.kw +260m.kw zasilane jednym piecykiem TOURUS 23kW

w sezonie zimowym ok.400zł/miesiąc (b tej zimy w Wielkoplsce ) :p

może powinienem się podpisać gość 1 i by nie było zamieszania a reszta to nie bzdury ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...