Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trochę na ludowo, trochę po góralsku :)


kraktom

Recommended Posts

Oczywiście,że dam znać ( a wiesz w Rybniku, w Bieruniu to ja mam znajomych i w Łaziskach Górnych mam rodzinkę, to może kiedyś się zobaczymy nie wirtualnie:) )

Muszę Ci napisać co widziałam w piątek jak kupowałam brakujący len ( zrobię zdjęcie to pokaże to cudo).... widziałam zazdrostkę do kuchni i nie tylko do kuchni z lnu i miała wstawki ornamentu na kołkach robione.... szok, szok i jeszcze raz szok takiego cuda to już dawno nie widziałam ( że ktoś jeszcze umie robić na kołkach, to jest tak jak na szydełku albo jak na krosnach....... no nie umiem tego wyjaśnić) Madzia żebyś widziała te zazdrostki......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A czemu tak uważasz ?????

 

A poszukaj sobie tematu o maszynach do szycia. Jest chyba w dziale porad życiowych. Z resztą skądinąd wiem, że Chińczycy kupili prawa do tej marki i produkują Łuczniki (sic) w Radomiu produkują co najwyżej maszyny marki Arka Radom. Ale też bym się nie skusiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, a jak zakańczacie koroneczki na poleczkach po bokach? są prosto podcięte czy zawinięte?

 

Aaaaa... maszyna do szycia - gorąco bardzo polecam Janome. Mam sama, kupiłam korzystając z porad naszego portalu najprostszy model i jest bardzo, bardzo fajny i niezawodny, chociaż funkcji ma niewiele, ale już te oczko wyżej są naprawdę znakomite. Moja maszyna kosztowała ok. 400 PLN, do następnego modelu było coś ok. 100 zł różnicy.

 

Od Łucznika uciekaj daleko - fabryka padła, a nazwę wykupiło kilku niezależnych producentów, Chinole.

Zrobione w Chinach, nie oznacza, że złe, jeśli firmowane jest przez znaną markę (oznacza to dobre projekty i nadzór jakości), ale "chińska myśl techniczna" + ichnie wykonanie to naprawdę zgroza! No i problem napraw gwarancyjnych później jest mocno uwierający....

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, super zdjęcia, pierwsze real wnętrza, które widzę w stylu a la rustykalnym, które jest naprawdę fajne, dużo fot wnętrz w tych klimatach widziałem na portalu myfloor.pl w dziale społeczność, wnętrza, jakiś konkurs robili inspiracji w tym klimacie i artykuł był fajny http://www.myfloor.pl/wiejski-dworek-na-miare-xxi-wieku-styl-rustykalny,83,artykul.html jakby ktoś chciał dodatkowych inspiracji, kurde ale w takim stylu gustownie zrobić jest naprawdę trudno, nie wiem czy się odważę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo Madziu jak tam,jesteś już ;

 

hej WERI

JESTEM I ŻYJĘ:)

postaram się dziś wieczorem zamieścić jakieś fotki z kolejnych inspiracji-dekoracji bożonarodzeniowych, które dziś przygotowałam jako że wczoraj dopiero wróciłam do domu. A ile jeszcze zostało do zrobienia.....

ps. WERI, czy Twoja galeria działa bo nijak nie mogę się do Ciebie dostać?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Andżelika,

 

przede wszystkim dziękuję za trzymanie kciuków! pomogło:) Jak pisałam już do WERI wyszłam żywa z tej "imprezy" i mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej. U Ciebie z tego co piszesz też jest "w miarę" więc tak trzymać! Głowa do góry, idą święta więc i motywacja jest!

Bardzo chciałam Ci podziękować za info dot. wyboru maszyny; powiem szczerze, że póki co nie interesuję się specjalnie szukaniem jakiegoś konkretnego modelu bo nie mam na to czasu, tak sobie tylko podpytuję Tych, którzy już coś szyją i mają doświadczenie. Mam na uwadze kilka maszyn ale to sprawa na nieco później. Niemniej jednak dziękuję.

Pisałaś o cudnych zazdrostkach, masz jakieś fotki?

Widziałam u Ciebie pierniczki ale zazdrostek nie? Ja moje pierniki mam na razie w planach, jak się trochę opamiętam to będę działać. Tymczasem snuję się między pokojami (a mamy ich aż 4!:) i obmyślam jakieś dekoracje.

Dziękuję ślicznie za pamięć:)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, super zdjęcia, pierwsze real wnętrza, które widzę w stylu a la rustykalnym, które jest naprawdę fajne, dużo fot wnętrz w tych klimatach widziałem na portalu myfloor.pl w dziale społeczność, wnętrza, jakiś konkurs robili inspiracji w tym klimacie i artykuł był fajny http://www.myfloor.pl/wiejski-dworek-na-miare-xxi-wieku-styl-rustykalny,83,artykul.html jakby ktoś chciał dodatkowych inspiracji, kurde ale w takim stylu gustownie zrobić jest naprawdę trudno, nie wiem czy się odważę

 

Pięknie dziękuję za komentarz a polecona strona godna uwagi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Azalka,

 

dziękuję za komentarz. Widziałam kiedyś reklamę w jednym z czasopism wnętrzarskich właśnie o Janome. Będę rozważać przy kupnie:) Jak już wcześniej pisałam, nie zależy mi na bardzo wyszukanych funkcjach, będę oscylować między kwadratami, prostokątami a w porywach serduszkami:) Cena też zachęcająca, dziękuję.

Azalko, muszę Cię rozczarować ale koronka w kredensie w dużym pokoju jest z metra, kupiona w pasmanterii i nie jest zakończona niczym specjalnym! Po prostu ciachnęłam ją nożyczkami i tyle:( Nauka dziergania koronek, frywolitek (które póki co zakupuję bo szalenie mi się podobają) jest gdzieś w sferze marzeń jeszcze...

Pozdrawiam cieplutko z zasypanego Słoneczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Madziu dobrze że już jestes i wszystko ok :)

zdjęcia przecudne, czy tego łosia robiłas sam czy też gdzieś został zakupiony ?

domek twój w sordku przyozdobiony cudnie ale to co za oknem to aż zapiera dech, naszczęśćie u mnie podobne klimaty na zewnatrz ,wiejsko - cudnie

 

moja galeria ............upsss ................ coś sie w niej faktycznie pokręcilo lecę odkręcać, dawno tam nic nie pisałam bo i nic się u nas nie dzieje, czekamy na wiosnę bo mam nadzieję że wtedy wyrosną nam jakieś pieniązki w ogrodzie :) i mega rozwlekłe terminy urzędowe nas uwolnią i wreszcie będziemy mieli wodę i prąd

 

pozdrawiam cieplutko i życzę aby Mikołaj zrzucił wam WIEEEEEEELKI wór prezentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...