Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trochę na ludowo, trochę po góralsku :)


kraktom

Recommended Posts

Zadziwiasz mnie z tymi dekoracjami świątecznymi w łazience przepiękny stroik , zastanawiam się skąd masz mech ???? A stroik muchomorkowy jest taki bajkowy....

Ja tam żadnych powiadomień nie dostaję :no: a i tak lubię do Was czasem coś powiedzieć inaczej napisać....... ap-ropo pisania i czytania Madzia znasz może ten blog ( mam nadzieję, że Ci się będzie dobrze czytało, mnie wciągną na maxa ) http://chatamagoda.blogspot.com/

Byłam wczoraj w empiku i mąż kupił mi książkę Zagubiony Symbol Dan Brown lubię takie powieści ( chyba z 10 pozycji muszę kupić :yes:), a jak znajdziesz czas to przeczytaj Niemiecki Taniec Marii Nurowskiej super książka .....idę czytać a co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madziu stroiki cudowne,baaardzo w moim stylu.

Juszczakówka nie wiem jak Madzia ale ja mech wycinam z mojego zagajnika ,bardzo fajnie sie zasusza, ale też pewnego razu na giełdzie kwiatowej zakupiłam tzw mech w wielkiej sprasowanej kostce i teraz mam do dekoracji :) z tą różnicą że jest on taki jakby takie zasuszone algi (cięzko to określić) trzeba go łączyć klejem na gorąco.

 

jeszcze w temacie dziergania pozwalam sobie wrzucić fotę z chustą made in "mamcia" na mej osobie

 

http://i54.tinypic.com/n6z22o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięks Dorfi firaneczki też mamusine. mnie nie widać bo to miało być zdjecie chusty :)

 

Madzi ja mam jeszcze pytanie ,czy mozesz mnie uświadomić w temacie tej glinki samoutwardzalnej z kótrej robisz muchomorki.Gdzie to się kupuje i co dalej z tym się robi :)

 

ach zapomniałabym sie pochwalić w temacie mydełek...... dzisiaj mieliśmy podejście nr1 :) ale ja oczywiscie poszłam na łatwizne i podczas kąpieli wodnej do potartego mydełka dodałam goracej wody i rozrobiłam do takiej masy plastycznej ,pewnie będzie dłuzej wysychać ,ale może coś z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WERI,

 

ale mi zrobiłaś niespodziankę tym zdjęciem! Piękne to wszystko co wydziergała Twoja Mama, ale najbardziej się cieszę, że Ciebie widać choć trochę na zdjęciu:D

 

WERI, glinkę samoutwardzalną kupuję w zwykłym sklepie dla plastyków, jakieś 12zł za opakowanie. Jest to świetna masa do szybkiego wyrobu ozdób, nie schnie tak długo jak w przypadku masy solnej, jest śnieżno biała i rewelacyjnie się z niej lepi. Obsługa dziecinnie prosta, lepisz, wałkujesz, wykrawasz co chcesz a potem pozostawiasz do wyschnięcia i tyle:) Są te glinki w najróżniejszych kolorach ale dla mnie biała jest najbardziej wygodna bo zawsze można ją pomalować tak jak się chce.

 

Jestem baaaaardzo z Ciebie dumna w związku z mydełkami własnej produkcji!!!!! Wiesz, ja tez dodawałam z tego co pamiętam trochę wody i bez problemu wyschły. Jestem pewna że Ci się uda i trzymam kciuki i czekam na fotki!!!!

 

pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mech mam z pobliskiego lasu! a natargałam go jeszcze jesienią, nic nadzwyczajnego:D

Cieszę,się że Ci się podoba.

 

Super ten mech do cięcia o jakim pisze WERI. Trzeba zakupić na przyszłość:)

Chatę Magodę czytam już od dawna, też mi się bardzo podoba:)

 

Cieszę, że masz nową lekturę na zimowe wieczory! Niestety nie czytałam Browna ale za to pochłaniam namiętnie wszystkie pozycje Szymona Hołowni:)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mąż dziś stwierdził, że jest pod wrażeniem muchomorków....hmmmm

 

http://lh3.ggpht.com/_QpWnvGB4MdI/TQPheG4H3JI/AAAAAAAAAR8/xLgD9uUXgSs/s640/DSCF8943.jpg

 

http://lh6.ggpht.com/_QpWnvGB4MdI/TQPhjH6yYpI/AAAAAAAAASA/Hj5i9BDWDdA/s640/DSCF8948.jpg

 

:wiggle:

Edytowane przez kraktom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu jak zwykle uroczo, twoje wnętrza oddaja prawdziwy nastrój świąt, dobrze że chociaż wirtualnie moge sobie wypić kawke w pięknym wnetrzu (oczywiscie twoim)

ale Franio to juz zupełna rewelacja, boski jest...... i ten kaszkiecik do tego ......... super chłopczyk.całusy i pozdrawiamy serdecznie

 

ach no i jeszcze musisz mi zdradzić skąd masz ten piękny telefon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio to chłop ja dąb, mały fotograf....czym skorupka za młodu nasiąknie [...] .....bardzo uroczy chłopczyk.......

Wizualki świąteczne nie do pokonania.... pięknie, swojsko, świątecznie, bajecznie, domowo, uroczo.....

Idę tworzyć tyle dzisiaj piękności naoglądałam się, że trzeba coś samemu wytworzyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, 2 dni mnie nie było, a tu się tyle dzieje... Ehh - trzy strony nowych postów i takie bajeczne zdjęcia... Madzia prześlicznie przygotowałaś domek na święta. Wygląda booosko. Grzybki fajniuuuusie.

 

PS. Mam taką prośbę - podzielisz się przepisem na pierniczki?

Edytowane przez nemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, 2 dni mnie nie było, a tu się tyle dzieje... Ehh - trzy strony nowych postów i takie bajeczne zdjęcia... Madzia prześlicznie przygotowałaś domek na święta. Wygląda booosko. Grzybki fajniuuuusie.

 

PS. Mam taką prośbę - podzielisz się przepisem na pierniczki?

 

Mówisz mi masz nemi:)

 

Przepis na pierniki dla zaintersowanych:)

 

Przepis sprawdzony, robię od wielu lat, zawsze wychodzi

 

Składniki:

1/2 kg mąki pszennej

25 dkg cukru

20 dkg miodu (może być sztuczny)

10 dkg masła

2 jajka

1 paczka przyprawy do piernika

4 dkg kakao (można dać nieco mniej, z 4 dkg wychodzą ciemne)

1 proszek do pieczenia (na pół kg mąki)

 

Przygotowanie:

Kakao wymieszać z mąką. Miód, cukier i masło roztopić stale mieszając, pozostawić do ostygnięcia. Do zimnej masy wsypać mąkę z kako, dodać przyprawy i jajka i wszystko dokładnie zagnieść.

Ciasto rozwałkować, wykrawać pierniki.

Piec w temp. ok. 180 stopni (ja piekę z termoobiegiem) ok. 15 min.

 

ps. Pierniki muszą przeleżeć min 2 tyg. zanim zmiękną.

 

Znalazłam jeszcze świetny przepis w "Lawendowym Domu od kuchni Pani" Beaty Lipov i nie omieszkam go nie wykorzystać, polecam Wam gorąco bo warto, tutaj: http://lawendowydom.blogspot.com/

 

Pozdrawiam serdecznie:)

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...